Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

Kvalitní dřevoplast se dokáže obejít bez PVC

Terasy z kompozitu jsou dnes opravdovým hitem, ale ne každé WPC je kvalitní. Jako problematické se ukazují především polyvinylchloridy, které obsahují nejrůznější příměsi a změkčovadla.

Zvažujete pořízení nové terasy z WPC? A znáte výrobce prken, jeho zákaznický servis a reference? Pokud ne, je váš nákup sázkou do loterie. Kvalita vaší terasy začíná u jakosti materiálu a způsobu výroby. Kombinace laciné technologie výroby, materiálu ne zcela jasného složení a jen těžko vysledovatelného výrobce je téměř zaručeným receptem na potíže.

K nejvýznamnějším producentů kompozitu v Evropě patří česká společnost WPC - Woodplastic. Firma vlastní licenci na laserově řízenou technologii výroby Strandex, která předpokládá využívání jen těch nejkvalitnějších surovin. Patentovaná směs na prkna Terefast® obsahuje moučku z pečlivě vybraných zbytků dřeva z obnovitelných zdrojů obohacenou o zdravotně nezávadný polyethylen.

Překlad termínu Wood Plastic Composite by mohl svádět k představě, že kvalitní WPC lze vyrábět z jakékoli umělé hmoty. Skutečností je, že většina zodpovědných výrobců kompozitu se snaží vyhýbat příměsím, které představují velkou zátěž pro životní prostředí. Především měkčeným plastům. Důvodem je jejich menší odolnost, fakt, že PVC nedokážeme plnohodnotně recyklovat, i možné zdravotní riziko.

U kvalitního výrobce terasových prken bychom neměli být na pochybách, s jakými materiály při výrobě pracuje. Jaká používá barviva, lepidla a další přísady. Produkty od firmy WPC - Woodplastic jsou bezpečné a vhodné i pro děti. Neobsahují toxické látky a není třeba je chemicky ošetřovat. Právě teď je ideální doba na pořízení nové terasy. Ale opravdu kvalitní jsou jen některé.

Více informací


WPC - Woodplastic a.s.
logo WPC - Woodplastic a.s.

WPC - WoodPlastic je český výrobce a dodavatel originálních teras, plotů a obkladů řady Terafest® z kompozitu dřeva a vysokohustotního polyethylenu. Je vlastníkem licence na americkou laserovou technologii Strandex, kterou dále vylepšuje. Díky tomu ...

 
 
Reklama