Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Barvy SOKRATES k ošetření zahradního nábytku

Kvalitní zahradní dřevěný nábytek je nejčastěji vyroben z tropických dřev jako je teak, bankirai, akát a podobně. S vlastnostmi uvedených dřev úzce souvisí i jejich povrchová úprava vhodnými nátěrovými hmotami.

Sokrates – olej pro venkovní použití
Sokrates – olej pro venkovní použití

Nábytek z akátového nebo teakového dřeva má 3x až 5x vyšší životnost. Vlastní povrchová úprava dřevěného zahradního nábytku plní dvě funkce. Ochranu před povětrnostními vlivy, které poškozují dřevo a estetickou funkci, která spočívá ve zkrášlení dřeva a získání líbivého a na omak příjemného povrchu.

Značka SOKRATES®, specialista na povrchové úpravy dřeva s 25letými zkušenostmi, vám nabízí tato osvědčená řešení. Pokud bude zahradní nábytek mimo používání většinou ukládán pod přístřešek, použijte Oleje a olejovosky zn. SOKRATES. Získáte dokonalý, ale stále dřevěný povrch, který je na omak příjemný a voňavý. Vedle standardního teakového oleje vám doporučujeme Tvrdý olej s voskem, Vysokosušinový olej na dřevo nebo novou generaci olejů Tvrdý olej s voskem Plus pro dosažení excelentního povrchu. Oleje lze tónovat do celé škály odstínů. Nezapomeňte provést vždy dvě aplikace, každou vrstvu ještě před zaschnutím dokonale dosucha rozleštit. Další vrstvu aplikujte až druhý den. Opět před zaschnutím rozleštit. Pravidelnou údržbu provádějte Udržovacím olejem. Všechny oleje pro SOKRATES vyrobila firma CLOU Germany.

Pokud z nějakého důvodu nelze zahradní nábytek ukládat před povětrností, tak vám nabízíme spolehlivou alternativu. Tou jsou Lazurit FORTE – slabovrstvá lazura na bázi modifikovaného lněného oleje a Lazurit PLUS – středně vrstvá alkydová lazura.

Lazurit FORTE je skutečný TOP produkt v oblasti emulzních olejových lazur. Vyniká extrémní penetrační schopností. Zasychá pomalu min. 24 hodin. Aplikace se provádí ve dvou nátěrech s mezibrusem. Vytváří příjemný pololesklý povrch s extrémní odolností na povětrnostní vlivy a je díky hluboké penetraci pochozí. Pokud chcete získat povrch skutečně voskově sametový, potom první penetrační vrstvu FORTE opatřete jedním až dvěma vrchními nátěry Lazuritem PLUS. Nebo opatřete povrch dřeva dvěma až třemi nátěry samotným Lazuritem PLUS. Podle potřeby opět proveďte mezibrus. A životnost s dokonalým povrchem? 7 až 10 let podle zatížení.

Pokud budete chtít využít k povrchové úpravě rozpouštědlový systém, tak i zde vám vyjdeme vstříc s olejovou slabovrstvou lazurou.

BUILDING PLAST spol. s r.o.
logo BUILDING PLAST spol. s r.o.

Český výrobce vodou ředitelných barev, laků a lazur na dřevo, kov a minerální podklady na tuzemský i zahraniční trh dodává nátěrové hmoty pod komerčním názvem SOKRATES. Více než dvacetileté zkušenosti se dřevem systematicky zhodnocuje ve svých produktech ...

 
 
Reklama