Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Dům ATREA Kolovraty - oceněná stavba

Po úspěchu v soutěžní přehlídce Pasivní dům roku 2018 a čtenářské anketě časopisu DŘEVO&stavby - Dřevostavba roku 2018, RD ATREA uspěla i v soutěžní anketě Nadace dřevo pro život - Dřevěná stavba roku 2019 a to s projektem RD KOLOVRATY.

Oceněná dřevostavba RD ATREA, Foto Alexandr Hudeček, zdroj: Atrea
Oceněná dřevostavba RD ATREA, Foto Alexandr Hudeček, zdroj: Atrea

Projekt RD KOLOVRATY uspěl v soutěžní anketě Nadace dřevo pro život - Dřevěná stavba roku 2019. RD ATREA tak slaví další úspěch. V hodnocení odborné poroty získal dům 114 ze 116 možných bodů a umístil se tak na pěkném 3. místě.

RD KOLOVRATY

Rodinný dům s názvem Dům bez připomínek se líbil odborné porotě a uspěl v soutěžní anketě Nadace dřevo pro život - Dřevěná stavba roku 2019

Moderní dřevostavba je citlivě zasazená do stávající zástavby okrajové městské části Prahy. Jedná se o dva objekty, hlavní, prostornou a vzdušnou obytnou budovu doplňuje hospodářský objekt, ve kterém jsou umístěny sklady, dílna a dvě parkovací stání.
Jedná se o moderní skeletovou dřevostavbu s difuzně otevřenou skladbou obvodových konstrukcí. Stavební řešení, včetně propracovaných detailů, vychází z uceleného stavebního systému společnosti ATREA optimalizovaného pro výstavbu energeticky úsporných budov. Ve značné míře jsou využity přírodní obnovitelné a recyklované materiály (dřevo, desky na bázi dřeva, celulóza apod.).
Pokročilé stavební řešení doplňuje komplexní systém řízeného větrání s rekuperací tepla, vytápění, akumulace energie a přípravy teplé vody. Systém zajišťuje komfortní, ekologický a úsporný provoz.
Pro provoz domu jsou přednostně využívány lokální obnovitelné zdroje energie s inteligentním řízením provozu (fotovoltaika a tepelné čerpadlo), včetně možnosti nabíjení elektroskútru a elektromobilu.

  • Dřevostavba, novostavba s využití dotace z programu Nová zelená úsporám (2013), s 1 bytovou jednotkou
  • Kolaudace 2014 Podlahová plocha 199 m2
  • Obestavěný prostor 619 m2
  • Měrná potřeba tepla na vytápění 15 kWh/(m2a)
  • Energetická náročnost budovy (dle PENB) A - mimořádně úsporná
  • Celková neprůvzdušnost n50 0,23 h-1
  • Průměrný součinitel prostupu tepla Uem 0.17 W/m2K

Realizační skupina:
Foto Alexandr Hudeček, zdroj: Atrea

Domy ATREA

Navrhujeme a stavíme zdravé, komfortní, energeticky úsporné a ekologické dřevostavby. Pod značkou DOMY ATREA poskytujeme komplexní služby v oblasti výstavby nízkoenergetických, pasivních, nulových a plusových domů, od poradenství a osvěty přes individuální architektonický návrh a zpracování projektové dokumentace, po realizaci stavby ve vlastním certifikovaném stavebním systému. V souboru 13 pasivních domů v obci Koberovy (Český ráj) provozujeme VZOROVÝ DŮM (prohlídky a osobní konzultace).
ATREA s.r.o.
logo ATREA s.r.o.

Společnost ATREA nabízí: větrací jednotky s rekuperací tepla typu DUPLEX s výkonem 180 m³/h až 16.000 m³/h a účinností zpětného získávání tepla až 92% deskové rekuperační výměníky tepla "vzduch-vzduch" kuchyňské digestoře typu STANDARD, VARIANT, ...