Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

DAFE-PLAST na veletrhu FOR PASIV 2019 otevírá nové perspektivy!

Datum: 27.1.2019 01:52  |  Organizace: DAFE – PLAST Jihlava, s.r.o.  |  Firemní zpráva

Představení inovované řady oken PROGRESS s jedinečnými faktory X či komplexní řešení pro okenní otvory včetně integrovaného stínění… to vše a mnohem více nabízí návštěvníkům stavebního veletrhu FOR PASIV exkluzivní expozice společnosti DAFE-PLAST, kterou naleznete od 7. do 9. 2. na stánku č. 2A18 v hale 2A PVA Letňany!

DAFE – PLAST Jihlava, s.r.o.
Resslova 1046
58813 Polná

tel.:800 100 939, 567 570 711
e-mail:
web:dafe.cz

Inovovaná profilová řada PROGRESS s faktory X

Plastová okna o velikosti celého patra, které mohou dosáhnout výšky až 2,8 m, a to bez nutnosti použití přídavných světlíků? I to je nyní možné. V expozici společnosti DAFE-PLAST vás o tom přesvědčí okna PROGRESS FIPRO X! „Díky více než 50% podílu skleněných vláken v okenních profilech mohou okna PROGRESS FIPRO X dosáhnout nebývalých velikostí, které byly až do teď vyhrazeny hliníku. Výsledkem je ještě více přirozeného světla v interiéru a větší architektonická svoboda přinášející jedinečný pocit bydlení,“ uvádí Ing. Miroslav Culka, obchodní ředitel společnosti DAFE-PLAST, která se zabývá výrobou plastových a hliníkových oken, a dodává: „Zvlášť úzké profily, které dodatečně zvětšují okenní plochu, je navíc možné opatřit hliníkovou obložkou, která oknům dodá designový hliníkový vzhled. Ten je navíc patrný díky antracitově probarvenému profilu i při otevření okna.“ Kromě hliníkové obložky navíc nabízí profily PROGRESS FIPRO X i možnost kašírování metalickými dekory a lakování pro strukturované a lesklé povrchy.

Systémová řešení oken s přípravou na externí stínící techniku či bezpečnostní zábradlí

Co nejjednodušší způsob, jak osadit okna i společně s exteriérovým stínícím systémem či bezpečnostním zábradlím, přinášejí další inovativní řešení, která jsou ve stánku společnosti DAFE-PLAST na veletrhu FOR PASIV k vidění. „S novým systémovým řešením oken PROGRESS ALU SCREEN vůbec nemusíte složitě řešit dodatečnou instalaci stínící techniky či zábradlí. Tato okna s hliníkovou obložkou a profilem tvořeným vláknitým kompozitem RAU-FIPRO totiž v sobě mají integrované systémové skleněné zábradlí i předokenní screenovou roletu s elektrickým pohonem, která spolehlivě odstíní sluneční energii, a zabrání tak přehřívání vašeho interiéru,“ informuje o jednom z možných řešení Ing. Miroslav Culka.

Ani s okny PROGRESS ALU EF+ vám instalace stínění nemusí dělat starosti. Součástí okenního křídla je totiž integrovaná motoricky ovládaná žaluzie, která chrání interiér před nežádoucím slunečním svitem. „Tato žaluzie je umístěna v meziprostoru mezi tepelně-izolačním trojsklem a přídavným zdvojeným křídlovým AL rámečkem unášejícím čtvrté krycí sklo, které chrání žaluzii před nepříznivými vlivy počasí. Okna PROGRESS ALU EF+ jsou tak ideální pro použití v bytové výstavbě v nízkoenergetickém a pasivním standardu,“ dodává Ing. Miroslav Culka. Unikátní řešení přívodu čistého vzduchu do interiéru, které je určeno zejména pro objekty na principu podtlakového a hybridního větrání, pak přináší další vystavovaný produkt DAFE-PLAST – okna SYNEGO 116, které je možno ve stánku DAFE-PLAST zhlédnout i v novinkové variantě se systémovým nerezovým zábradlím integrovaným do rámu okna.

Nezapomeňte tedy na veletrhu FOR PASIV zaměřeném na nízkoenergetické, pasivní budovy navštívit expozici společnosti DAFE-PLAST, jejichž okna vám otevřou nové perspektivy!

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona TwitterTisk Související z oboru

Isotra - předokenní roleta Plasterax, barevné provedení lamely RAL 9003

Dotace na venkovní stínicí techniku

24.3.2019 | redakce
Od 15. října 2018 je možné získat příspěvek i na úsporné rekonstrukce domů realizované svépomocí, venkovní stínicí techniku, stavbu domu v nízkoenergetickém standardu nebo výměnu starých kamen bez nutnosti zateplení.

Dotace můžete nově získat i na vnější zastínění

15.3.2019 | redakce s využitím tiskové zprávy BVV, a.s.
Lidé se tropickým vedrům snaží bránit, jak se dá. Velkou pomocí může být venkovní zastínění. Poptávka po stínění každoročně stoupá, mluví se o zhruba o 35 procentech. A půjde určitě ještě nahoru – venkovní zastínění se dostalo do programu Nová zelená úsporám. Je spojeno s příspěvky na zateplování.
Vnější žaluzie od října 2018 s dotací, foto Lomax

Stínicí technika - trendy 2019

27.12. 1:14   V oblasti stínicí techniky mohou být výrazným hybatelem dotační programy. Nejoblíbenějším řešením stínicí techniky jsou v Česku v posledních letech venkovní žaluzie, v loňském roce zaujímaly téměř poloviční podíl ze všech řešení stínění. více >>>

Rozhovor: Inteligentní řízení střešních oken podle kvality vnitřního prostředí

13.12.2018 | redakce
Kvalita vnitřního prostředí je ve stavebnictví velkým tématem. Řízení kvality vnitřního prostředí inteligentním ovládáním střešních oken představila společnost Velux. V rozhovoru o systému Velux Active odpovídá Petr Král, marketingový manažer společnosti Velux.

Střešní okna pro pasivní domy

29.11.2018 | prof. Ing. Jan Tywoniak, CSc., ČVUT Praha, pracoviště UCEEB
Text se věnuje dosud málo sledované stavebněfyzikální souvislosti použití střešních oken v domech s velmi nízkou energetickou náročností. Z energetického hlediska mají být počty a velikosti střešních oken navrhovány velmi zdrženlivě. Je úlohou projektanta, aby vybral nejlepší dostupná okna a nutné související zvýšení prostupu tepla vykompenzoval zlepšením kvality jiné části obálky budovy.