Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Prosklené zábradlí přináší vyšší bezpečnost i architektonicky čisté řešení

Datum: 12.11.2018 03:01  |  Organizace: DAFE – PLAST Jihlava, s.r.o.  |  Firemní zpráva

Bezpečnostní prvky jako zábradlí nemusí být na fasádě budov rušivým prvkem. Stačí zvolit architektonicky čisté řešení v podobě proskleného zábradlí.

DAFE – PLAST Jihlava, s.r.o.
Resslova 1046
58813 Polná

tel.:800 100 939, 567 570 711
e-mail:
web:dafe.cz
Zábradlí DELTA a GAMMA
Zábradlí DELTA a GAMMA

Okenní zábradlí může v některých případech způsobit nežádoucí narušení čisté a jednolité linie balkonových nebo velkoformátových oken. To však neplatí u subtilního řešení okenní zábrany pomocí proskleného zábradlí, které dovede s fasádou dokonale splynout. Díky tomu, že je zábradlí vyrobeno z velmi odolného bezpečnostního skla pevně připevněného přímo k rámu okna, nemusíte mít vůbec obavy o svoji bezpečnost v důsledku případného rozbití skla.

Prosklená zábradlí umožňují výběr hned z několika variant, které se liší způsobem uchycení skla k okennímu rámu. V případě bezpečnostního zábradlí GAMMA v profilu SCHÜCO, které je určeno pro všechny plastové a hliníkové okenní systémy, je sklo uloženo v gumovém těsnění a upevněno pomocí hliníkového rámu na svislých stranách, který lze nalakovat do stejné barvy jakou má profil okna, takže s ním opticky doslova splyne. Toto zábradlí lze vyrobit až do šířky 2 000 mm a výšky 1 100 mm.

Designově odlehčené řešení přináší také skleněná zábradlí ALFA a DELTA s bodovým uchycením pomocí subtilních nerezových prvků. Zatímco u zábradlí DELTA určeného pro hliníkové okenní systémy je sklo uchyceno kulatým nerezovým trnem, u zábradlí ALFA pro plastový okenní systém PROGRESS je možné zvolit ze způsobu uchycení pomocí systému KLIP nebo systému PUK v hranatém či kulatém provedení. Zábradlí DELTA je dostupné v šířce do 1 600 mm a výšce do 1 000 mm a zábradlí ALFA je dostupné v šířce do 1 050 mm a výšce do 800 mm.

Díky praktickému skleněnému zábradlí je tak nyní možné zvýšit bezpečnost a navíc podtrhnout designový vzhled fasády!

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona TwitterTisk Související z oboru

Isotra - předokenní roleta Plasterax, barevné provedení lamely RAL 9003

Dotace na venkovní stínicí techniku

24.3.2019 | redakce
Od 15. října 2018 je možné získat příspěvek i na úsporné rekonstrukce domů realizované svépomocí, venkovní stínicí techniku, stavbu domu v nízkoenergetickém standardu nebo výměnu starých kamen bez nutnosti zateplení.

Dotace můžete nově získat i na vnější zastínění

15.3.2019 | redakce s využitím tiskové zprávy BVV, a.s.
Lidé se tropickým vedrům snaží bránit, jak se dá. Velkou pomocí může být venkovní zastínění. Poptávka po stínění každoročně stoupá, mluví se o zhruba o 35 procentech. A půjde určitě ještě nahoru – venkovní zastínění se dostalo do programu Nová zelená úsporám. Je spojeno s příspěvky na zateplování.
Vnější žaluzie od října 2018 s dotací, foto Lomax

Stínicí technika - trendy 2019

27.12. 1:14   V oblasti stínicí techniky mohou být výrazným hybatelem dotační programy. Nejoblíbenějším řešením stínicí techniky jsou v Česku v posledních letech venkovní žaluzie, v loňském roce zaujímaly téměř poloviční podíl ze všech řešení stínění. více >>>

Rozhovor: Inteligentní řízení střešních oken podle kvality vnitřního prostředí

13.12.2018 | redakce
Kvalita vnitřního prostředí je ve stavebnictví velkým tématem. Řízení kvality vnitřního prostředí inteligentním ovládáním střešních oken představila společnost Velux. V rozhovoru o systému Velux Active odpovídá Petr Král, marketingový manažer společnosti Velux.

Střešní okna pro pasivní domy

29.11.2018 | prof. Ing. Jan Tywoniak, CSc., ČVUT Praha, pracoviště UCEEB
Text se věnuje dosud málo sledované stavebněfyzikální souvislosti použití střešních oken v domech s velmi nízkou energetickou náročností. Z energetického hlediska mají být počty a velikosti střešních oken navrhovány velmi zdrženlivě. Je úlohou projektanta, aby vybral nejlepší dostupná okna a nutné související zvýšení prostupu tepla vykompenzoval zlepšením kvality jiné části obálky budovy.