Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Podtrhněte vzhled posuvně-zdvižných dveří designovým kováním!

Datum: 31.10.2018 02:03  |  Organizace: DAFE – PLAST Jihlava, s.r.o.  |  Firemní zpráva

Přemýšlíte, jak dovést k dokonalosti designový vzhled vašich posuvně-zdvižných dveří? Tak k nim rozhodně nezapomeňte zvolit vhodné kování!

DAFE – PLAST Jihlava, s.r.o.
Resslova 1046
58813 Polná

tel.:800 100 939, 567 570 711
e-mail:
web:dafe.cz

Věděli jste, že kromě standardně nabízeného kování je možné nechat osadit okna a posuvně-zdvižné dveře také designovým kováním, které nejenom podtrhne jejich impozantní vzhled, ale navíc nabídne i skvělé ergonomické vlastnosti při manipulaci s okenními a dveřními křídly?

Zajímavou volbou je například kování z řady QUADRO DESIGN, které již na první pohled zaujme jasnými a čistými hranatými tvary. „Hranaté linie jsou u kování QUADRO DESIGN patrné nejenom na rukojeti kliky, ale i na rozetě, což dodává celému kování elegantní kompaktní vzhled. Designem ve stejném stylu je přitom opatřena i zápustná úchytka z exteriérové strany posuvných dveří,“ říká Miroslav Culka, obchodní ředitel společnosti DAFE-PLAST, která se zabývá výrobou plastových a hliníkových oken a vchodových a posuvně-zdvižných dveří.

Oproti tomu kování z kolekce RONDO DESIGN se vyznačuje jemnými zaoblenými tvary, a to jak na rozetě, tak i na rukojeti kliky. „Díky tomu padne klika skvěle do ruky, a velmi příjemně se s ní tak manipuluje. Pokud si navíc zákazník zvolí toto kování k posuvně-zdvižným dveřím, tak bude i zapuštěné venkovní madélko oválné,“ informuje Ing. Miroslav Culka.

Podtrhněte vzhled posuvně-zdvižných dveří designovým kováním!

Kování z řady QUADRO DESIGN i RONDO DESIGN je vyrobeno ve vzhledu nerezové oceli. „Obě designové řady navíc nabízejí i variantu kování pro vchodové dveře nebo designové okenní kličky, které se aretují po 90°, a lze tak s nimi okno otevřít, zavřít nebo dát do výklopné polohy. Díky této široké nabídce jednotlivých prvků je tak možné dosáhnout dokonalého sladění kování v interiéru i exteriéru,“ uvádí Ing. Miroslav Culka a dále radí: „U vchodových dveří je vhodnou volbou například varianta trubkového vyoseného nebo hranatého madla osazeného z exteriéru a hranaté nebo zaoblené designové kliky z interiéru.“

S pomocí designového kování tak nyní můžete dovést vzhled posuvně-zdvižných dveří i oken a vchodových dveří k dokonalosti.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk 

Mohlo by vás také zajímat
Související z oboru

Vnější žaluzie od října 2018 s dotací, foto Lomax

Stínicí technika - trendy 2019

27.12. 1:14   V oblasti stínicí techniky mohou být výrazným hybatelem dotační programy. Nejoblíbenějším řešením stínicí techniky jsou v Česku v posledních letech venkovní žaluzie, v loňském roce zaujímaly téměř poloviční podíl ze všech řešení stínění. více >>>

Rozhovor: Inteligentní řízení střešních oken podle kvality vnitřního prostředí

13.12.2018 | redakce
Kvalita vnitřního prostředí je ve stavebnictví velkým tématem. Řízení kvality vnitřního prostředí inteligentním ovládáním střešních oken představila společnost Velux. V rozhovoru o systému Velux Active odpovídá Petr Král, marketingový manažer společnosti Velux.

Střešní okna pro pasivní domy

29.11.2018 | prof. Ing. Jan Tywoniak, CSc., ČVUT Praha, pracoviště UCEEB
Text se věnuje dosud málo sledované stavebněfyzikální souvislosti použití střešních oken v domech s velmi nízkou energetickou náročností. Z energetického hlediska mají být počty a velikosti střešních oken navrhovány velmi zdrženlivě. Je úlohou projektanta, aby vybral nejlepší dostupná okna a nutné související zvýšení prostupu tepla vykompenzoval zlepšením kvality jiné části obálky budovy.
Exteriérové slunolamy, foto Renson

Řešení stínění pro zateplovaný objekt nemocnice

29.11. 1:49   Vyhovět požadavku investora při zateplování nemocnice instalovat venkovní žaluzie s izolovaným boxem pod omítku lze jen s přihlédnutím ke specifikům tohoto typu objektu. více >>>

Změny technických předpisů a norem v oboru otvorových výplní

17.11.2018 | Ing. Iveta Jiroutová, Technický a zkušební ústav stavební Praha, s.p.
Cílem příspěvku je informovat o nejdůležitějších změnách předpisů a norem v oboru otvorových výplní v uplynulém roce, tj. od října 2017 a o některých změnách v přípravě.

Témata 2019

Tabulky a výpočty

Partneři - Okna a dveře

Doporučené články

Výpočty

Redakce TZB-info natočila