Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Zveme Vás na akci „Den energeticky úsporného bydlení 2016“

Národní stavební centrum ve spolupráci s Asociací dodavatelů montovaných domů, Asociací pro využití tepelných čerpadel (AVTČ) a společností Veletrhy Brno a.s. bude dne 23.4.2016 od 10:00 do 17:00 hodin pořádat v areálu centra vzorových domů v Brně na Bauerově ul. 10 zajímavou akci pod názvem „Den energeticky úsporného bydlení 2016“.

Cílem akce, které se bude aktivně účastnit řada firem z řad vystavovatelů Národního stavebního centra, bude odpovědět návštěvníkům na všechny otázky, které souvisí s oblastí energeticky úsporného vytápění resp. bydlení v rodinných domech.

Jedná se zejména o technická zařízení spojena s vybavením domu :

  • tepelnými čerpadly,
  • solárními nebo fotovoltaickými panely,
  • řízeným větráním s rekuperací popř. klimatizačním zařízením,
  • inteligentními systémy řízení,
  • systémy na úspory vody v budovách apod.

Návštěvníkům akce budou k dispozici kvalifikovaní odborníci jednotlivých firem, kteří nejenom teoreticky vysvětlí funkce a parametry jednotlivých zařízení, ale také na vzorcích konkrétních exponátů předvedou, jak které zařízení funguje a jaké přináší přínosy při úspoře energií a tím nákladů na bydlení. Některé exponáty je možno vidět a seznámit se s nimi v provozu, např. tepelná čerpadla DIMPLEX a NEOTA, protože jsou nainstalovány a jsou v provozu přímo ve vzorových domech.

Důležitou součástí programu bude také poradenství pracovníků České spořitelny a.s. o možnostech zajištění financování výstavby Vašeho nového domu.

Je pro Vás také připraven soubor odborných prezentací a přednášek, které se budou konat v sobotu 23.4.2016 ve 3D expozici Stavebního a interiérového centra. Zde mohou návštěvníci získat cenné informace o pasivních a nízkoenergetických domech, jednotlivých výrobcích vhodných pro úspory energií a společnostech, které tyto výrobky dodávají. Názvy firem a jména přednášejících včetně názvů jejich prezentací i ostatní informace naleznete na stránkách www.stavebnicentrum.cz .

V rámci programu je pro návštěvníky připravena také slosovací soutěž o zajímavé ceny, prodej odborné stavební literatury, občerstvení … a další. Vstup a parkování u budovy Nového Tuzexu – Stavebního a interiérového centra (Bauerova ul. 10) je zdarma.

Akce „Den energeticky úsporného bydlení 2016“ bude také součástí doprovodného programu Mezinárodního stavebního veletrhu IBF a DSB, který se bude konat od 20.4. do 23.4.2016 na přilehlém výstavišti BVV Brno. To znamená, že návštěvníci se mohou nejenom dozvědět o moderních technologiích a možnostech úspor energií v Národním stavebním centru, ale současně mohou navštívit i brněnský stavební veletrh.

Na Vaši návštěvu se těší tým Národního stavebního centra s.r.o.

Doprovodný program v pdf

Kontaktní osoba: Vratislav Blaha, tel: 602 702 743, blaha@stavebnicentrum.cz