Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Program Čistá Fasáda - 13let záruky pro nátěr a mytí fasád

Pokud se o fasádu nestaráte pravidelně, riskujete její trvalé poškození. Dnešní profesionální technologie přitom dokáží vyčistit jakkoliv silné znečištění fasád. Poradí si se všudypřítomným prachem, smogem, s řasami, mechem i usazeninami z komínů.

V případě, že ale údržbu stále odkládáte, nebo jste se do ní dokonce ještě nikdy nepustili, nečeká Vás jen nevzhledná fasáda. Hrozí Vám její postupný rozpad, ale například také znehodnocení nákladného zateplení i ohrožené zdraví všech, kdo v daném domě bydlí.

Mikroorganismy, jako jsou řasy a plísně, najdete v podstatě na všech neošetřených fasádách. Kromě toho, že ničí fasádu, představují vysoké riziko i pro naše zdraví. Jejich spory se totiž neustále šíří vzduchem, a tak postupně pronikají ze znečištěné fasády přímo do domu nebo bytu. Přestože nejvíce ohrožují zdraví dětí a seniorů, jejich výskyt je rizikem pro každého. Před rozšířením nebezpečných mikroorganismů i do Vašeho obydlí, Vás ochrání jen udržovaná fasáda, která vyžaduje průběžnou a především efektivní údržbu. Fasádu nezapomeňte vyčistit také po stavebních úpravách nebo pokud zvažujete prodej nemovitosti. Mytí a ochranný nátěr fasády by ale měli zvážit také ti, kdo chtějí investovat do zateplení domu. Zvláště zateplené fasády jsou totiž velice náchylné ke vzniku kolonií nejrůznějších mikroorganismů, které pak fasádu postupně ničí.

Účinnou údržbu a dlouhodobý efekt zaručí jedině profesionálové z oboru

Starosti se studiem vhodných chemikálií i čas Vám při údržbě fasády rozhodně ušetří profesionální firmy zaměřené na nátěry a mytí fasád. Dnes si sice můžete vybrat z celé řady různých společností, nejvýhodnější je ale jít cestou ověřených referencí. Často se totiž stává, že například firmy stavebního zaměření nabízí širokou škálu služeb včetně nátěru fasády. Takové firmy se ale nespecializují čistě na samotné nátěry fasád bytových domů, a už vůbec se nezaměřují na účinné vyčištění fasády. Můžete s nimi sice ušetřit, z dlouhodobého hlediska se ale taková spolupráce většinou nevyplatí. Zejména u nás v České republice se pak bohužel stává, že neprofesionální firma fasádu nevyčistí pořádně, čímž se účinnost následného nátěru v delším časovém horizontu velmi snižuje. A Vy pak budete muset brzy oslovit jinou firmu a zaplatit čištění fasády znovu. Pamatujte na to, že výsledky neprofesionálního čištění nejsou nikdy tak účinné, jako je čištění s moderními chemikáliemi nové generace, které na čištění a nátěr fasád používají specialisté.

Jak efektivně vyčistit fasádu?

“Díky speciální technologii dokážeme vyčistit jakýkoliv typ fasády, včetně historických památkově chráněných objektů. Protože dlouhodobé působení mikroorganismů může fasádu nenávratně zničit, mytí fasády vždy ukončujeme fungicidním nástřikem, který vytvoří účinný filtr proti nejrůznějším řasám a plísním,” popisuje Marek Volejníček z firmy Umyjemto, která má osmiletou zkušenost s údržbou fasád nejen bytových domů ve třech zemích v Evropě.

Myslete do budoucna a údržbu fasády vnímejte jako investici

Výrazně ušetříte také na speciálních programech, v rámci kterých si můžete naplánovat údržbu fasády v dlouhodobém horizontu. To Vám zajistí jak efektivní plán, tak do budoucna ušetří i Vaší peněženku. Mezi takové patří například program Čistá Fasáda, se kterým na trh přichází celosvětově uznávaný výrobce barev Kabe Farben ve spolupráci odborníky z Umyjemto.

 
 
Reklama