Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Rekonstrukce krovu střechy bývalé kovárny Strahovského kláštera

Hvězdný tým Starwork zrekonstruoval střechu bývalé kovárny Strahovského kláštera. Historickou konstrukci jsme revitalizovali původními postupy a použili jen autentické nástroje jako za starých časů.

Rekonstrukce krovu střechy bývalé kovárny Strahovského kláštera

V areálu Strahovského kláštera zrekonstruoval tým Starwork tesařské konstrukce střechy zanedbaného objektu strahovské kovárny. Historická konstrukce střechy byla revitalizována původními postupy s použitím autentických nástrojů.

Strahovský klášter je nejstarším premonstrátským klášterem v České republice. Klášter byl založen roku 1143 a je považován za jednu z nejvýznamnějších architektonických památek u nás. Řemeslníci při rekonstrukci střechy provedli výměnu částí krovů včetně složitých spojů dvojitých krokví a vazných trámů.

Ručně dlabané začepování, přitesání trámů širočinou přímo na stavbě, prostě vše téměř jako za starých časů. Širočina je tradiční tesařská sekera, která se od nepaměti používá pro ruční výrobu dřevěných trámů.

Tým Starwork má s památkově chráněnými rekonstrukcemi střech a fasád bohaté zkušenosti. Další z referencí týmu je například rekonstrukce historické střechy v židovské čtvrti města Třebíč. Obytný dům s kulturní historií je, stejně jako židovská čtvrť, chráněný UNESCO. Obě rekonstrukce si můžete prohlédnout v galerii na webu www.starwork.cz

---

Starwork je tým profesionálů, který se specializuje na výškové práce z lana i lešení. Starwork si hravě poradí s rekonstrukcemi historických fasád a památkově chráněných budov, stejně jako s opravou a realizací střech, montážemi, sanacemi staveb a dalšími stavebními činnostmi.

STARWORK z lana cokoliv s.r.o.
logo STARWORK z lana cokoliv s.r.o.

STARWORK je tým profesionálů, který se specializuje na výškové práce a stavební práce ve výškách z lana, lešení a v těžko dostupných terénech. Jsme experti na Fasády, Střechy, Montáže a Sanace.

 
 
Reklama