Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Odborník z Lindabu radí, co se sněhem na střechách

Datum: 20.2.2019 03:02  |  Organizace: Lindab střešní krytiny  |  Firemní zpráva

Jak si poradit s bílou zimou, aby sníh na střechách neznamenal nebezpečí? Petr Kulhavý, technický manažer společnosti Lindab odpovídá na nejčastější otázky majitelů domů.

Lindab střešní krytiny
Na Hůrce 1081/6
161 00 Praha 6 - Ruzyně

tel.:233 107 200
e-mail:
web:www.lindab.com

Je třeba mít obavy z nadměrné zátěže střechy sněhem? Je nutné sníh ze střechy shazovat?

"Dobrou zprávou je, že normy pro střešní konstrukce jsou dost nadhodnocené a se sněhovým zatížením počítají. Pokud si přesto nejste jisti, zda vaše střecha současný nápor sněhu vydrží, pomůže vám jednoduchá tabulka,” říká Petr Kulhavý.

Měli by majitelé domů zasněžené střechy průběžně kontrolovat? A co všechno by kontrola měla obnášet?

„Když už je střecha zasněžená, příliž zevrubnou kontrolu již dělat nelze. Zaměřit se můžete pouze na vizuální parametry. Je dobré se soustředit zejména na místa, kde jsou na střeše sněhové návěje – ta jsou nejvíce riziková. Každý dobrý projekt domu by však s těmito místy měl počítat a zohledňovat i příslušnou sněhovou oblast, v níž se dům nachází,” uvádí Petr Kulhavý.

A co prevence?

"Když už sníh na střeše opravdu je a vydrží na ni i delší dobu, provádějí se zásadnější opravy střechy obtížně,“ komentuje Petr Kulhavý.

Vybavte střechu sněhovými zachytávači a dalšími bezpečnostními prvky!

„Mnohem větší škody, než případné propadnutí střešní konstrukce vlivem jejího nadměrného zatížení sněhem, každoročně působí sesuvy či pády sněhu ze střechy. S ohledem na klima v oblasti, kde stojí váš dům, byste proto měli myslet i na bezpečnostní prvky vaší střechy. Rozmary počasí jsou v poslední době nevyzpytatelné, a tak stojí za to uvažovat o pořízení bezpečnostních prvků již od nadmořské výšky 400 m n. m.. Sněhové zachytávače ze systému Lindab Safety lze osadit prakticky na jakoukoli střešní krytinu, a to kdykoliv po jejím dokončení,” uzavírá Petr Kulhavý

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona TwitterTisk Související z oboru

Využití vakuových izolací při sanacích problematických detailů stavebních konstrukcí

11.3.2019 | Ing. Vítězslav Novák, doc. Ing. Jiří Zach, Ph.D., Vysoké učení technické v Brně, Fakulta stavební, Ústav technologie stavebních hmot a dílců, Ing. Jan Plachý, Ph.D., Vysoká škola technická a ekonomická v Českých Budějovicích, Katedra stavebnictví
Při výstavbě i rekonstrukci se velmi často setkáváme z tepelnětechnického hlediska s problematickými detaily. Při řešení těchto detailů jsme velmi často limitováni maximální možnou tloušťkou tepelné izolace. V těchto detailech se nabízí využití tzv. superizolačních materiálů, tedy materiálů, které dosahují velmi nízkých hodnot součinitele tepelné vodivosti. Příspěvek je zaměřen na využití těchto superizolačních materiálů při sanaci tepelných mostů vznikajících v oblasti ostění výplní otvorů.

Bohumínský ROCKWOOL přispívá ke zlepšení kvality ovzduší v regionu

28.2.2019 | Ing. Halina Kučerová
Na podzim loňského roku spustil výrobce tepelných izolací zkušební provoz recyklační linky pro zpětné využití kamenné vlny. Díky tomu projede městem o 1 800 kamiónů méně. A hned v lednu letošního roku uzavřel ROCKWOOL s Moravskoslezským krajem dobrovolnou dohodu, která přispěje k dalšímu zlepšení kvality ovzduší v regionu.

Chytrá fasáda ze židlí

6.2.2019 | Ing. arch. Petr Brandejský, redakce
Proměna bývalého nezajímavého autosalonu v showroom kancelářského nábytku a sídlo společnosti, s osobitým a ojedinělým vzhledem, byla vytvořena z více než devíti set černých plastových sedáků. Fasáda působí jako abstraktní poutač a nápaditě evokuje náplň showroomu. Autoři po právu obdrželi dvě prestižní ocenění.

Vocelovka přivítá klempíře z Česka i Slovenska. Už po pětadvacáté

13.1.2019 | Mgr. Václav Kodým
Ve spolupráci s největším českým výrobcem titanzinkových krytin, společností Rheinzink, pořádá Vocelovka i letos v lednu dva turnusy týdenních klempířských seminářů.

Střešní světlíky – analýzy hydroizolačních poruch

27.12.2018 | Ing. Petr Kapička, A.W.A.L., expertní a projekční kancelář
Prosklené konstrukce ve střešních konstrukcích mají specifické nároky na provedení pro zajištění vodotěsné funkce střešního pláště, do kterého jsou vsazeny. Opomenutí či nedodržení těchto pravidel vede ke snížení až ztrátě vodotěsné funkce a zátokům do interiéru. Tento příspěvek se věnuje analýzám poruch střešních světlíků.

Témata 2019

Tabulky a výpočty

Partneři - Izolace střechy fasády

Doporučené články

Výpočty

Redakce TZB-info natočila