Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Izolace v zimě až do -5°C

Datum: 4.1.2019 4:23  |  Autor: Tereza Rauch  |  Organizace: Realsan Group SE  |  Firemní zpráva

Většina venkovních prací na stavbách je v zimě zastavena. Není to však nutné - bitumenová stěrka Profidicht 2K Winter a penetrace Fundamentgrund Winter jsou určeny právě pro zimní období, až do -5°C.

Realsan Group, SE
Ruprechtická 732/8
460 01 Liberec

tel.:485 246 501-3
e-mail:
web:realsan.cz

Izolace v zimě až do -5°C

Profidicht 2K Winter je dvousložková hydroizolační asfaltová stěrka (PMBC), vyztužená vlákny a modifikovaná polymery. Její hlavní odlišností je možnost aplikace až do -5°C, lze ji tedy použít i v zimních obdobích, kdy zpravidla venkovní aplikace bitumenů není možná. Profidicht 2K Winter je tedy alternativou k bitumenové stěrce Profidicht 1K Fix pro zimní období. Je odolná proti tlaku vody i proti agresivním látkám obsaženým v zemině.

Oblasti použití:

  • vytváření vnějších, trvalých, pružných hydroizolací stavebních částí pod úrovní terénu, zejména v zimním období
  • na svislé i vodorovné plochy
  • jako tzv. mezivrstva - hydroizolační stěrka na podlahových deskách, na balkonech a terasách (pod potěr, nebo mazaninu) a k lepení izolačních desek z tvrdé pěny na asfaltové a minerální podklady pod úrovní terénu
Fundamentgrund Winter je bezrozpouštědlový penetrační nátěr používaný zejména jako základový nátěr pod Profidicht 2K Winter při teplotách až do -5°C. Snižuje savost podkladu a omezuje nebezpečí zatečení vody do izolace. Oba produkty je možné koupit v e-shopu na webu Realsanu či poptat u některých z našich partnerských stavebnin, jejichž seznam najdete také na webu Realsanu v sekci Společnost / Naši partneři. Nemusíte čekat až se umoudří počasí, výrobky z řady WINTER Vám pomohou dokončit Vaše práce téměř kdykoliv.
 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk 


Související z oboru

Využití vakuových izolací při sanacích problematických detailů stavebních konstrukcí

11.3.2019 | Ing. Vítězslav Novák, doc. Ing. Jiří Zach, Ph.D., Vysoké učení technické v Brně, Fakulta stavební, Ústav technologie stavebních hmot a dílců, Ing. Jan Plachý, Ph.D., Vysoká škola technická a ekonomická v Českých Budějovicích, Katedra stavebnictví
Při výstavbě i rekonstrukci se velmi často setkáváme z tepelnětechnického hlediska s problematickými detaily. Při řešení těchto detailů jsme velmi často limitováni maximální možnou tloušťkou tepelné izolace. V těchto detailech se nabízí využití tzv. superizolačních materiálů, tedy materiálů, které dosahují velmi nízkých hodnot součinitele tepelné vodivosti. Příspěvek je zaměřen na využití těchto superizolačních materiálů při sanaci tepelných mostů vznikajících v oblasti ostění výplní otvorů.

Bohumínský ROCKWOOL přispívá ke zlepšení kvality ovzduší v regionu

28.2.2019 | Ing. Halina Kučerová
Na podzim loňského roku spustil výrobce tepelných izolací zkušební provoz recyklační linky pro zpětné využití kamenné vlny. Díky tomu projede městem o 1 800 kamiónů méně. A hned v lednu letošního roku uzavřel ROCKWOOL s Moravskoslezským krajem dobrovolnou dohodu, která přispěje k dalšímu zlepšení kvality ovzduší v regionu.

Chytrá fasáda ze židlí

6.2.2019 | Ing. arch. Petr Brandejský, redakce
Proměna bývalého nezajímavého autosalonu v showroom kancelářského nábytku a sídlo společnosti, s osobitým a ojedinělým vzhledem, byla vytvořena z více než devíti set černých plastových sedáků. Fasáda působí jako abstraktní poutač a nápaditě evokuje náplň showroomu. Autoři po právu obdrželi dvě prestižní ocenění.

Vocelovka přivítá klempíře z Česka i Slovenska. Už po pětadvacáté

13.1.2019 | Mgr. Václav Kodým
Ve spolupráci s největším českým výrobcem titanzinkových krytin, společností Rheinzink, pořádá Vocelovka i letos v lednu dva turnusy týdenních klempířských seminářů.

Střešní světlíky – analýzy hydroizolačních poruch

27.12.2018 | Ing. Petr Kapička, A.W.A.L., expertní a projekční kancelář
Prosklené konstrukce ve střešních konstrukcích mají specifické nároky na provedení pro zajištění vodotěsné funkce střešního pláště, do kterého jsou vsazeny. Opomenutí či nedodržení těchto pravidel vede ke snížení až ztrátě vodotěsné funkce a zátokům do interiéru. Tento příspěvek se věnuje analýzám poruch střešních světlíků.

Témata 2019

technická podpora výrobců

Partneři - Izolace střechy fasády

Doporučené články

Výpočty

Redakce TZB-info natočila