Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Izolace v zimě až do -5°C

Datum: 4.1.2019 4:23  |  Autor: Tereza Rauch  |  Organizace: Realsan Group SE  |  Firemní zpráva

Většina venkovních prací na stavbách je v zimě zastavena. Není to však nutné - bitumenová stěrka Profidicht 2K Winter a penetrace Fundamentgrund Winter jsou určeny právě pro zimní období, až do -5°C.

Realsan Group, SE
Ruprechtická 732/8
460 01 Liberec

tel.:485 246 501-3
e-mail:
web:realsan.cz

Izolace v zimě až do -5°C

Profidicht 2K Winter je dvousložková hydroizolační asfaltová stěrka (PMBC), vyztužená vlákny a modifikovaná polymery. Její hlavní odlišností je možnost aplikace až do -5°C, lze ji tedy použít i v zimních obdobích, kdy zpravidla venkovní aplikace bitumenů není možná. Profidicht 2K Winter je tedy alternativou k bitumenové stěrce Profidicht 1K Fix pro zimní období. Je odolná proti tlaku vody i proti agresivním látkám obsaženým v zemině.

Oblasti použití:

  • vytváření vnějších, trvalých, pružných hydroizolací stavebních částí pod úrovní terénu, zejména v zimním období
  • na svislé i vodorovné plochy
  • jako tzv. mezivrstva - hydroizolační stěrka na podlahových deskách, na balkonech a terasách (pod potěr, nebo mazaninu) a k lepení izolačních desek z tvrdé pěny na asfaltové a minerální podklady pod úrovní terénu
Fundamentgrund Winter je bezrozpouštědlový penetrační nátěr používaný zejména jako základový nátěr pod Profidicht 2K Winter při teplotách až do -5°C. Snižuje savost podkladu a omezuje nebezpečí zatečení vody do izolace. Oba produkty je možné koupit v e-shopu na webu Realsanu či poptat u některých z našich partnerských stavebnin, jejichž seznam najdete také na webu Realsanu v sekci Společnost / Naši partneři. Nemusíte čekat až se umoudří počasí, výrobky z řady WINTER Vám pomohou dokončit Vaše práce téměř kdykoliv.
 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk 


Související z oboru

Vocelovka přivítá klempíře z Česka i Slovenska. Už po pětadvacáté

13.1.2019 | Mgr. Václav Kodým
Ve spolupráci s největším českým výrobcem titanzinkových krytin, společností Rheinzink, pořádá Vocelovka i letos v lednu dva turnusy týdenních klempířských seminářů.

Střešní světlíky – analýzy hydroizolačních poruch

27.12.2018 | Ing. Petr Kapička, A.W.A.L., expertní a projekční kancelář
Prosklené konstrukce ve střešních konstrukcích mají specifické nároky na provedení pro zajištění vodotěsné funkce střešního pláště, do kterého jsou vsazeny. Opomenutí či nedodržení těchto pravidel vede ke snížení až ztrátě vodotěsné funkce a zátokům do interiéru. Tento příspěvek se věnuje analýzám poruch střešních světlíků.

Čtvrtý ročník semináře Příběhy domů 2019

24.12. 01:00   Letošní ročník je zaměřen na téma stavebnictví a klimatické změny. Jde o jedinečnou příležitost setkání s českými slovenskými špičkami v oboru. Uskuteční se ve dnech 5. až 7. 4. 2018. více >>>
Ing. Oldřich Pozdílek (Kingspan izolace) v rozhovoru pro TZB-info

ROZHOVOR: Tepelná izolace z fenolické pěny Kooltherm®

20.12.2018 | redakce
Ing. Oldřich Pozdílek ze společnosti Kingspan Izolace vysvětluje vlastnosti tepelné izolace na bázi fenolické pěny značky Kooltherm®. Rozhovor o tepelnětechnických, mechanických a požárních vlastnostech izolace poskytl redakci TZB-info v přímém přenosu na veletrhu For Arch 2018.
Hydroizolace spodní stavby domu © cherokee4 - Fotolia.com

Hydroizolace spodní stavby je stále podceňovaný obor

14.12.2018 | Vlastimil Růžička, redakce
Hydroizolace spodní stavby je specifická obtížnou přístupností a opravitelností po dokončení stavby. Z tohoto důvodu jsou kladeny extrémní nároky na její kvalitní návrh a provedení. Současný stav navrhování a provádění hydroizolace spodní stavby budov řešila stejnojmenná konference, která proběhla 8. listopadu 2018 v Bratislavě.

Témata 2019

Tabulky a výpočty

Partneři - Izolace střechy fasády

Doporučené články

Výpočty

Redakce TZB-info natočila