Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Zóna pro tesaře

Datum: 17.9.2018 4:12  |  Autor: Ing. Jitka Šefránková  |  Organizace: Střechy Praha s.r.o.  |  Firemní zpráva

Tesařské řemeslo jako jedno z nejdůležitějších, nejkrásnějších, ale i nejnáročnějších stavebních řemesel, bude zvýrazněným tématem 21. ročníku veletrhu STŘECHY PRAHA ve dnech 7. – 9. 2. 2019.

Střechy Praha s.r.o.
Jeremiášova 1422/7b
155 00 Praha 13

tel.:296 397 305-6
e-mail:
web:www.strechy-praha.cz

ZÓNA PRO TESAŘE

K vidění bude široký dřevosortiment, moderní technologie i tradiční tesařské techniky, nářadí, nástroje a další vybavení pro řemeslníky, spojovací prvky a materiály, prostředky pro ošetření dřeva, návrhové software a další.

Vše bude soustředěno do Zóny pro tesaře umístěné ve výstavní hale č. 4. Návštěvníci uvidí ukázky tesařského řemesla, novinky v oblasti nářadí, s možností si stroje a náčiní vyzkoušet. Připraveno je množství atraktivních cen pro účastníky soutěží, ať již vědomostních či soutěží zručnosti. V předváděcí aréně budou probíhat prezentace děl a setkání se zajímavými osobnostmi z oboru. Historii tesařského řemesla připomenou vzácné muzejní exponáty, chybět nebudou ani speciální sekery - teslice, širočiny či hlavatky, které předvedou mistři tesaři přímo při práci.

Připraven je 4. ročník Fóra Dřevěné konstrukce zaměřeného na poruchy dřevěných konstrukcí, na dřevěné stavby typu rozhledny, lávky, mosty, dětská hřiště a zazní zásady jejich údržby. Cenné rady poskytnou odborníci v poradenských centrech, jak pro veškerou výstavbu, tak pro oblast pokrývač-klempíř-tesař.

Vzájemná výměna zkušeností, prezentace tesařského řemesla, jeho kouzla a náročnosti „naživo“ širokému publiku proběhnou poprvé v rámci speciální Zóny na největším oborovém veletrhu Střechy Praha.

Uzávěrka přihlášek k účasti za nižší ceny je do 30. 9. 2018. Více na www.strechy-praha.cz.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona TwitterTisk 


Související z oboru

Využití vakuových izolací při sanacích problematických detailů stavebních konstrukcí

11.3.2019 | Ing. Vítězslav Novák, doc. Ing. Jiří Zach, Ph.D., Vysoké učení technické v Brně, Fakulta stavební, Ústav technologie stavebních hmot a dílců, Ing. Jan Plachý, Ph.D., Vysoká škola technická a ekonomická v Českých Budějovicích, Katedra stavebnictví
Při výstavbě i rekonstrukci se velmi často setkáváme z tepelnětechnického hlediska s problematickými detaily. Při řešení těchto detailů jsme velmi často limitováni maximální možnou tloušťkou tepelné izolace. V těchto detailech se nabízí využití tzv. superizolačních materiálů, tedy materiálů, které dosahují velmi nízkých hodnot součinitele tepelné vodivosti. Příspěvek je zaměřen na využití těchto superizolačních materiálů při sanaci tepelných mostů vznikajících v oblasti ostění výplní otvorů.

Bohumínský ROCKWOOL přispívá ke zlepšení kvality ovzduší v regionu

28.2.2019 | Ing. Halina Kučerová
Na podzim loňského roku spustil výrobce tepelných izolací zkušební provoz recyklační linky pro zpětné využití kamenné vlny. Díky tomu projede městem o 1 800 kamiónů méně. A hned v lednu letošního roku uzavřel ROCKWOOL s Moravskoslezským krajem dobrovolnou dohodu, která přispěje k dalšímu zlepšení kvality ovzduší v regionu.

Chytrá fasáda ze židlí

6.2.2019 | Ing. arch. Petr Brandejský, redakce
Proměna bývalého nezajímavého autosalonu v showroom kancelářského nábytku a sídlo společnosti, s osobitým a ojedinělým vzhledem, byla vytvořena z více než devíti set černých plastových sedáků. Fasáda působí jako abstraktní poutač a nápaditě evokuje náplň showroomu. Autoři po právu obdrželi dvě prestižní ocenění.

Vocelovka přivítá klempíře z Česka i Slovenska. Už po pětadvacáté

13.1.2019 | Mgr. Václav Kodým
Ve spolupráci s největším českým výrobcem titanzinkových krytin, společností Rheinzink, pořádá Vocelovka i letos v lednu dva turnusy týdenních klempířských seminářů.

Střešní světlíky – analýzy hydroizolačních poruch

27.12.2018 | Ing. Petr Kapička, A.W.A.L., expertní a projekční kancelář
Prosklené konstrukce ve střešních konstrukcích mají specifické nároky na provedení pro zajištění vodotěsné funkce střešního pláště, do kterého jsou vsazeny. Opomenutí či nedodržení těchto pravidel vede ke snížení až ztrátě vodotěsné funkce a zátokům do interiéru. Tento příspěvek se věnuje analýzám poruch střešních světlíků.

Témata 2019

Tabulky a výpočty

Partneři - Izolace střechy fasády

Doporučené články

Výpočty

Redakce TZB-info natočila