Tepelná pohoda a zvukový komfort s konopnou izolaci Biofib

Datum: 19.7.2017 4:07  |  Autor: Tým TAUS  |  Organizace: TAUS s.r.o.  |  Firemní zpráva

Tím však výčet výhod tohoto ekologického výrobku nekončí – konopná izolace Biofib nabídne i tuhost, vynikající mechanickou pevnost, trvanlivost, jednoduchost a účinnost. Navíc je dokonale obnovitelná.

TAUS s.r.o.
Na Bělidle 910/20
150 00 Praha 5

tel.:251 556 788
e-mail:
web:www.taus.eu

Argumenty pro konopnou izolaci Biofib

  • Účinnost izolačního materiálu - Biofib pomáhá snižovat tepelné ztráty a předchází studeným stěnám.
  • Vzduchotěsnost konstrukce - brání pronikání vzduchu zvenčí a zvyšuje účinnost izolačního systému.
  • Nepřítomnost tepelných mostů – díky perfektnímu utěsnění spár zdí / podlah / vnitřních stěn nevznikají studená místa.
  • Tepelná setrvačnost budovy – díky vysoké schopnost izolace Biofib akumulovat teplo se budova pomaleji ohřívá a chladne.
  • Dýchající domov - řada izolačních systémů Biofib řeší veškeré problémy související s regulací vlhkosti.
  • Tlumení zvuku – dokonalé vyplněn dvojitých stěn a u vnitřních stěn použití materiálů s vysokou plošnou hmotností zajistí dobrou izolaci proti zvuku přenášenému vzduchem.
  • Snadná instalace a řezání - žádné řezání „na milimetry“, ani při práci na nepravidelných površích nebo konstrukcích.

Tepelné izolační desky Biofib Chanvre Flex nachází využití převážně v obytných domech na podlahách, stěnách a stropech v novostavbách i rekonstruovaných budovách. Tepelné izolační desky Biofib Trio Flex ze směsi tří přírodních materiálů (konopí, bavlna, len) nabízí díky kombinací tří typů vláken lepší těsnění a izolaci podlah, stěn, fasád a stropů. Biofib Natur je foukaná tepelná izolace přírodního původu, tvořená pouze konopnými vlákny. Pro nepřístupné a studené podkrovní prostory je určená foukaná celulózová izolace Biofib Ouate.


Tepelná pohoda a zvukový komfort s konopnou izolaci Biofib
 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk 


Související z oboru

Specialisté na střechy se opět sešli v Letňanech

17.3.2018 | Vlastimil Růžička, redakce
Společnost A.W.A.L zabývající se stavební fyzikou a stavebními izolacemi pořádala již 19. ročník konference, tentokrát na téma Provozní střešní pláště a další problematika plochých střech. Do tématu se kromě klasické patologie zahrnují i poruchy plochých střešních plášťů, včetně ukázek pozitivních příkladů technických řešení a jejich použití v konstrukční praxi.

Posúdenie vplyvu objemovej hmotnosti na bezplameňové horenie celulóznej izolácie

12.2.2018 | Ing. Peter Rantuch, PhD., Ing. Jozef Martinka, PhD., prof. Ing. Karol Balog, PhD., Ing. Hana Kobetičová, Slovenská technická univerzita v Bratislave a Materiálovotechnologická fakulta so sídlom v Trnave, Ústav integrovanej bezpečnosti, Trnava
Celulózna izolácia patrí medzi menšinové typy tepelno-izolačných materiálov, ktorých použitie však v posledných rokoch výrazne narastá. Cieľom príspevku je posúdenie vplyvu jej objemovej hmotnosti na procesy tlenia a žeravenia. Ako iniciátor bol použitý odporový drôt. Okrem vizuálneho pozorovania bola zaznamenávaná taktiež koncentrácia oxidov uhlíka a optická hustota dymu. Výsledky boli vyhodnotené formou grafov a tabuliek.

Polemika o vymezení ploch na střechách s vhodnou ochranou proti pádu

10.2.2018 | Vlastimil Růžička, redakce
Nařízení vlády ČR č. 362/2005 Sb. o bližších požadavcích na bezpečnost a ochranu zdraví při práci na pracovištích s nebezpečím pádu vyvolalo polemiku, kterou si vám dovolujeme představit: názory tří odborníků na střechy a bezpečnost práce.
© Fotolia.com

První zkušenosti s aplikací nové legislativy v oblasti ochrany staveb proti radonu

22.1.2018 | prof. Ing. Martin Jiránek, CSc., ČVUT v Praze, Fakulta stavební
Článek rozebírá dopad nového atomového zákona a jeho prováděcí vyhlášky na návrh protiradonových opatření zejména ve stavbách pro bydlení. Vysvětlena je souvislost mezi nově zavedenou referenční úrovní a optimalizací návrhu, která na rozdíl od minulosti nabývá na významu. Podrobně jsou rozebrány důvody, které hovoří proti novému ustanovení zákona, že radonový index pozemku se nemusí stanovovat v případě, kdy je projektováno preventivní protiradonové opatření založené na odvětrání radonu z podloží.
© Fotolia.com

Případ pádu střechy sportovní haly v České Třebové míří k soudu

20.1. 10:20   Případ pádu střechy sportovní haly v Č. Třebové míří k soudu. Okresní státní zástupkyně v Ústí nad Orlicí Alena Provazníková podala obžalobu pro obecné ohrožení z nedbalosti na statika a projektanta. více >>>
 
 

Aktuální články na ESTAV.czRoudnice nabídne pozemky na stavbu domů v centru městaBudování nejvyšší stavby světa jde zatím podle plánuVelký jarní úklid se chystá již za měsíc, letos i s Gabrielou KoukalovouPraha řeší změnu územního plánu pro tramvaje na Václavské náměstí