Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

Chata "pod Rysmi“ na Slovensku bude z materiálu RHEINZINK

V loňském roce se naši kolegové na Slovensku účastnili zahájení rekonstrukčních prací na „Chatě pod Rysmi“, která se tak stala jednou z nejvýše položených staveb realizovaných z titanzinku RHEINZINK ve střední Evropě.

Stavba svým umístěním vzbuzuje respekt a zaslouženou pozornost. Ke stavbě například nevede žádná přístupová cesta a veškerý materiál musí být plánovitě dovážen vrtulníkem. Firma RHEINZINK poskytuje technické poradenství i ke stavbě v takovýchto extrémních podmínkách. O tom, že stavba rozhodně nevzniká jednoduše, si nejlépe uděláte obrázek ze zápisu ve stavebním deníku, který máme k dispozici:

Zápis z 11.10.2010: Začátek září 2010 byl na „Chatě pod Rysmi“ hektický. Příliš brzy přišlo první velké sněžení a telefonní linky byly nažhavené od nervózních telefonátů. Ale už za pár hodin se situace uklidnila. Je definitivně rozhodnuto, že postavená větší část stavby se zazimuje, zabezpečí proti vnikání sněhu a před lavinami a do konce října se bude pokračovat v dalších pracech na této části chaty.V pátek 3.9.2010 byl na stavbě 8. kontrolní den za účasti zástupců firmy RHEINZINK – dodavatele střešní krytiny a opláštění, stavbyvedoucího, stavebního dozoru a zástupce investora. Na kontrolním dnu byl dohodnut postup prací, které je třeba vykonat ještě do začátku zimní uzávěry doliny, a byly zkontrolovány vykonané práce od posledního kontrolního dne.

Předposlední zářijový týden vypuklo krátké babí léto a stavební práce se výrazně pohnuly hlavně v opláštění postavené části chaty. Můžete vidět precizní práci mistrů na vnějším titanzinkovém opláštění RHEINZINK. Plech je kvalitně a hustě uchytávaný, aby odolal každému větru. Pěkné počasí trvalo krátce, ale uvnitř se pokračuje na realizaci dřevěných obkladů včetně nátěrů a cementové stěrky pod dlažbu. Byly osazeny vnější kovové vchodové dveře. Jakmile se vyčasí, a předpověd to naštěstí slibuje, je nutno dokončit opláštění celé postavené části chaty.

Zápis z 16.11.2010: Stavební sezóna na „Chatě pod Rysmi“ definitivně skončila 31. října 2010. Čtyři dny předtím, 27.10.2010, byl na chatě poslední kontrolní den a zároveň i stavební výbor. Více než polovina chaty je postavená, v objemu potřebného vyvezeného materiálu jsme ještě dále. Vnitřní prostory se změnily k nepoznání. Z technického hlediska je nejproblematičtější provizorní protilavinová náběhová stěna nově postavené části chaty. Je vyztužená a zavětrovaná tak, jak to podmínky nejlépe dovolily. Ve stavební činnosti se bude pokračovat 15.6.2011.

Všichni určitě netrpělivě očekávají příchod teplých jarních, či spíše letních měsíců, kdy se práce budou moci znovu rozběhnout. My budeme prostřednictvím našich slovenských kolegů u toho a přineseme Vám aktuální informace z dokončení stavby v některém z našich podzimních vydání RHEINZINK NEWS.


RHEINZINK ČR, s.r.o.
logo RHEINZINK ČR, s.r.o.

RHEINZINK je výrobce značkového titanzinku pro střechy, fasády a odvodňovací systémy. Přírodní titanzinek RHEINZINK vyniká kvalitou a bezúdržbovostí, nemusí se natírat. K dalším přednostem materiálu patří dlouhá životnost, ohleduplnost k životnímu ...

 
 
Reklama