Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Proběhl 12. ročník konference Dřevostavby v praxi

Datum: 8.11.2018 02:00  |  Organizace: Saint-Gobain Construction Products CZ a.s., Divize Rigips  |  Firemní zpráva

Zájem o dřevostavby roste. Zájem Čechů o stavby ze dřeva roste a dodavatelé materiálu zažívají rostoucí zájem o své produkty. Podle Českého statistického úřadu jejich podíl co do počtu dokončených rodinných domů dosáhl v loňském roce 14,8 % a v tom letošním by měl být podle odhadů ještě vyšší.

Saint-Gobain Construction Products CZ a.s., Divize Rigips
Smrčkova 2485/4
180 00 Praha 8 - Libeň

tel.:220 406 506, 220 406 507, 220 406 508
e-mail:
web:www.rigips.cz

Centrum technické podpory Rigips
Provozní doba: Po-Čt 8 -16,30 hod., Pá 8-15 hod.

tel.:220 406 606, 724 600 800
e-mail:
Zájem o dřevostavby roste. Suchá výstavba je rychlá a levná

Jsou za rostoucím podílem nových dřevostaveb preference majitelů staveb, nebo současný vývoj ovlivňuje i dočasná krize, kdy se na dodávky cihel a dalšího materiálu čeká i několik měsíců? Odpovědi hledal již 12. ročník konference Dřevostavby v praxi, který se uskutečnil 25. a 26. října v hotelu Skalský Dvůr na Vysočině. Organizátory konference byli Jiří Provázek ze společnosti RIGIPS a Stanislav Müller, šéfredaktor časopisu Dřevoportál.

Úvodní blok přednášek se věnoval tématu Podlahy v dřevostavbách, jež vedli Josef Voborník z Cechu podlahářů a Lukáš Kopp ze společnosti Serafin Campestrini. Konečné slovo měl organizátor konference Jiří Provázek ze společnosti RIGIPS, který navázal na podlahy novými skladbami stěn a stropů s otevřenými vlastnostmi a svým kolegům představil nové složení skladeb „I“ nosníků a skladby s novými izolačními materiály.

Výraznou pozornost poutají zelené střechy

Druhá část konference byla zaměřena zejména na fasády a střechy dřevostaveb. Architekt Josef Hoffmann ze společnosti ISOVER seznámil účastníky konference s tzv. zelenými střechami a moderními postupy, jak lze vegetační střechy realizovat. Na svou přednášku navázal i pracovním workshopem, kde účastníkům ukázal praktické provedení některých realizací.

Čistotu fasád zajišťují chytré omítky

Tomáš Pošta ze společnosti WEBER představil kontaktní fasády a řešení styku s otvorovými výplněmi. Věnoval se také chytrým omítkám, které umí dokonale zpracovávat srážkovou vodu tak, aby na fasádě byla co nejkratší dobu a na omítce se nešířily řasy a plísně. Třetí přednáškový blok obsahoval mimo jiné workshop Vojtěcha Zítka (RIGIPS), který vysvětloval problematiku BIM a stavební praxi.

Karel Sedláček (ISOVER) navázal s tématem Spodní stavba a sokl, na kterém demonstroval vhodnost pro použití v dřevostavbách. JUDr. Lenka Čížková a JUDr. Otakar Švorčík seznámili zájemce s požadavky GDPR, které se týkají i stavebních firem.

Na závěr konference proběhly přednášky od významných slovenských profesorů Jozefa Štefka a Antona Osvalda na témata fyzikální a užitkové vlastnosti dřevostaveb a požární odolnost dřevěných stavebních konstrukcí.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona TwitterTisk Související z oboru

Sté výročí oslavila Fakulta lesnická a dřevařská ČZU mezinárodní konferencí

21.3. 02:32   Dne 16. března 1919 byly slavnostně zahájeny první přednášky na lesnickém oboru v té době České techniky v Praze. Přesně o sto let později se v pátek 15. března uskutečnila na půdě České zemědělské univerzity (ČZU) v Praze na Fakultě lesnické a dřevařské mezinárodní konference s názvem: „The Future of Forestry and Wood Sciences in the Changing World.“ více >>>

Salon dřevostaveb 2019

23.1. 02:00   14. ročník největší mezinárodní přehlídky moderní architektury ze dřeva ve střední Evropě bude zahájen 8. 2. 2019 v CAMP-u přednáškou o největší dřevěné stavbě na světě – věžáku HoHo ve Vídni, ve dnech 9. – 10. 2. 2019 – VNITROBLOCK pokračuje výstavou a doprovodním programem. více >>>

Stabilita jednostranně opláštěných stěnových panelů pro dřevostavby

7.1.2019 | Ing. Jiří Celler, Ph.D., doc. Dr. Ing. Jakub Dolejš, ČVUT Praha, Fakulta stavební, katedra dřevěných a ocelových konstrukcí, Ing. Věra Hlavatá, ČVUT Praha, Fakulta stavební, katedra mechaniky
V současné době se navrhování stěnových panelů s výztuhami s průřezem ve tvaru I a oboustranným opláštěním provádí na základě výsledků zkoušek a zjednodušeného analytického výpočtu. V případě jednostranně opláštěných panelů ale nejsou mechanismy chování ani způsob porušení stále dostatečně prozkoumány. Hlavním cílem článku je proto popsat chování výše zmíněného systému, vytvořit spolehlivý model a zpracovat parametrickou studii s využitím experimentální a numerické analýzy. Výsledky práce bude možné využít pro efektivnější využití subtilních sloupkových systémů dřevostaveb.
Dřevostavba © Didier Doceux - Fotolia.com

Co je dřevostavba a mýty o dřevostavbách

2.11.2018 | redakce podle podkladů Katedry dřevěných a ocelových konstrukcí, FSv, ČVUT v Praze
V současnosti se v ČR jako dřevostavby realizují nejčastěji rodinné domy a nízkopodlažní budovy občanské vybavenosti, např. domovy důchodců, menší školní budovy apod. Uplatnění dřevostaveb ve větším rozsahu, ve stavbách s více podlažími a ve stavbách s jinými typy provozu v ČR brání požární předpisy.

NELSON HOMES hledá partnery pro distribuci a výrobu dřevostaveb v ČR

16.10. 01:02   Kanadský výrobce maximálně kvalitních, prefabrikovaných dřevostaveb NELSON HOMES vstupuje příští rok na český trh. více >>> (Nelson Homes - originální kanadské dřevostavby)

Témata 2019

Tabulky a výpočty

Reklama

Spolupracujeme

časopis Dřevo&Stavby logo Cesty dřeva

PROFIspeciál DŘEVO&stavby

PROFIspeciál DřevoStavby

Partner - Dřevostavby

Doporučené články

Redakce TZB-info natočila