Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Stop fádním zdem bez nápadu. Dlažby na stěnách a mozaiky vdechnou život koupelně i obýváku

Trendem moderních interiérů jsou nápadité mozaiky a dlažby nejen na zem, ale i na stěny, které podtrhnou celkový charakter obydlí. Zapomeňte na nudnou bílou a oživte prostor dlažbou s věrnou imitací cementové stěrky, nebo dřevěnými kolority, či oživlými kameny.

O dokonalé splynutí a čistotu se postarají univerzální dlažbové série pro zem i zdi v aktuálních dekorech a barvách.

Harmonie útulného prostředí

JIKA dlažba Reno, Urban, série Olymp
JIKA dlažba Reno, Urban, série Olymp

Série Reno skýtá širokou škálu dřevěných dekorů, které navozují klid a harmonii. Měkké dřevité odstíny s efektem neopracovaných prken vyniknou nejen na podlaze, ale rovněž jako obklad. Formáty 25 × 101R a 16 × 101R cm lze libovolně kombinovat. Každý kus je originál díky technologii digitálního tisku. Na přesný rozměr zabroušené hrany minimalizují spáry mezi obklady. Oživujícím prvkem této série je dlažba, nařezaná na proužky úzké 2,5 cm, která osvěží prostor, zachovává jednotnost designu a zároveň neubírá na funkčnosti dlažby. Pokud nechcete zůstat obklopeni pouze „dřevem“, stylovou kombinací je design jemné stěrky další dlažbové série Urban, také s možností použití dvou formátů 31 × 61 a 61 × 61 jak na zem, tak na stěny.

 

Kameny v pohybu

JIKA dlažba Di Pietra, série Pure
JIKA dlažba Di Pietra, série Pure

Kolekci Di Pietra inspirovala příroda svou dynamikou. Exkluzivní série s kresbou kamene skýtá dva chladné tóny a jeden teplý, béžový odstín. Náhodná kombinace dlaždic s rozmanitými vzory skály vytváří scénický efekt s iluzí pohybu. Formát 60 × 60R v pololeštěné lapované úpravě dokonale odráží světlo.

Zaměřeno na povrch

JIKA dlažba Focus, série Cubito
JIKA dlažba Focus, série Cubito
 

Rovnováhou mezi atraktivitou a funkcionalitou se vyznačuje série Focus. Měkký voskový povrch obkladů je vysoce odolný. Architektonický materiál, který zdobí rafinované dekorační prvky, opticky rozšiřuje a prosvětluje prostor díky bohatému rozměru 60 × 60R cm. Zapomeňte na fádní stěny. Design cementové stěrky je jedinečný na každém kusu dlažby. Ať už si vyberete kteroukoli z možných barev, nudit vás rozhodně nebude.

 

S přesností chirurga

JIKA dlažba City, série Pure
JIKA dlažba City, série Pure

Nebojte se kombinovat dlažby z kolekce City v různých barvách a rozměrech, dokonce i s plně funkční mozaikou z dlažby. Zachováte geometrickou přesnost a přechody budou plynulé. Díky velkému formátu nabydou obložené prostory nekonečných rozměrů. Efekt cementového povrchu dokáže oživit prostory technického rázu, nenarušit estetickou jednoduchost a podtrhnout moderní architekturu. Sérii City lze pořídit v rozměrech 30 × 60R, 60 × 60R a 80 × 80R cm a čtyřech barvách, které umožní vytvořit kombinaci jak teplých, tak studených odstínů.

 

Luxus kamenných mozaik

JIKA mozaika Juliano
JIKA mozaika Juliano
JIKA mozaika Juliano
JIKA mozaika Juliano

Kolekce Arty se vyznačuje pestrou paletou přírodních materiálů, které oživí prostor koupelny i ostatních interiérů. Stěny obložené kamennými mozaikami vnesou do prostoru dynamiku a svěžest. Některé varianty mozaik jsou dokonce prokládané sklem. Rozmanitou mozaiku z přírodního kamene nalepenou na síti lze pořídit například v rozměru 30,5 × 30,5 cm. Výhodou mozaiky navíc je, že lze umístit do ohybů, či jednoduše nastříhat a poskládat na menší rozměr, či proužky. Mozaiky se skvěle kombinují s obkladovými a dlažbovými sériemi, jako je například dlažba Generation 31 × 61 cm v odstínu světle šedé.

 
JIKA mozaika Aspen
JIKA mozaika Aspen

Série Aspen ozdobí svými dřevěnými dekory všechny interiéry. Dodejte prostoru jedinečný vzhled díky trojrozměrné mozaice s texturou přírodního dřeva, která doplňuje shodnou kresbu dlažeb připomínající prkna. Mozaika má rozměry 24,6 × 24,6 cm.

Obklady a dlažbu si můžete prohlédnout v Prague Gallery: I. P. Pavlova 5 (vchod z Legerovy ulice), 120 00 Praha 2.

Podrobnější informace naleznete na www.jika.cz.