Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Čtvrtý ročník mezinárodní soutěže INSPIRELI AWARDS

I velcí si mohou hrát – cenou je i unikátní model vlastního projektu z LEGO Architecture

V soutěži INSPIRELI AWARDS letos studenti architektury z celého světa mohou navrhnout ambasádu České republiky v Addis Abebě v Etiopii. Do soutěže mohou studenti svoje projekty registrovat do 12. června 2019.

Čtvrtý ročník mezinárodní soutěže INSPIRELI AWARDS nabízí studentům architektury možnost hlásit se do tří základních kategorií – Architektura, Urbanistické plánování a krajina a Interiérový design.
Kromě toho mohou zájemci poslat také architektonický návrh zastupitelského úřadu České republiky v Addis Abebě v Etiopii, tuto soutěž v rámci INSPIRELI AWARDS vypisuje Ministerstvo zahraničních věcí České republiky ve spolupráci s katedrou architektury Fakulty stavební ČVUT v Praze.
Aktuální novinkou je navázání spolupráce se společností LEGO, díky níž výherci soutěže získají unikátní model svého vlastního projektu postavený z kostek LEGO. Do soutěže mohou studenti svoje projekty registrovat do 12. června.

Vyhlašovatelem INSPIRELI AWARDS je Inspireli, mezinárodní online platforma pro architekty, spoluorganizátory jsou ČVUT a Fakulta stavební ČVUT v Praze, záštitu soutěži poskytla řada významných organizací z celého světa. Soutěž je dvoukolová, do finále soutěže postupuje třicet nejlepších prací z každé kategorie. Hodnotiteli jsou významní architekti z celého světa.

„Studenti, kteří zašlou návrh ambasády, s ním přitom soutěží rovnou ve dvou kategoriích,“ vysvětluje spoluzakladatel soutěže Ing. Karel Smejkal, který působí na katedře architektury Fakulty stavební ČVUT.
„Přihlášené práce budou vyhodnoceny jednak v rámci návrhu ambasády se samostatnou porotou složenou z renomovaných architektů a zástupců Ministerstva zahraničních věcí ČR, tak i v rámci mezinárodní soutěže INSPIRELI AWARDS v kategorii Architektura,“ dodává Smejkal. Cílem soutěže je podpořit studenty v jejich profesním rozvoji a dát jim příležitost podílet se na vzniku reprezentativního projektu.

Vítězové ve všech kategoriích obdrží kromě věcných cen v podobě architektonického softwaru možnost využít celoročního mentoringu světových architektonických špiček a dál se tak významně posunout v oboru.
Jméno absolutního vítěze soutěže také bude zaneseno na unikátní putovní pohár „Wings to the Future“, jehož autorem je Bořek Šípek. Letos vítězové všech kategorií získají i výjimečnou cenu - unikátní model svého vlastního projektu vytvořený z kostek LEGO pod záštitou řady věnované architektuře - LEGO Architecture. „Bude se jednat o raritu, jež podněcuje ke kreativitě a rozvoji představivosti. Zároveň půjde o sběratelskou zajímavost,“ vysvětluje Karel Smejkal.

Unikátní putovní pohár „Wings to the Future“, jehož autorem je Bořek Šípek, foto ČVUT FSv
Unikátní putovní pohár „Wings to the Future“, jehož autorem je Bořek Šípek, foto ČVUT FSv

Soutěž INSPIRELI AWARDS založil v roce 2015 designér prof. Bořek Šípek spolu s Karlem Smejkalem. Předsedou soutěžní komise je prof. Otto Dvořák, architekt, teoretik, absolvent Harvard Graduate School of Design, Cambridge, USA. Práce hodnotí odborníci z řad světově uznávaných architektů jako anonymní, čímž je zajištěna objektivita soutěže.

Fakulta stavební ČVUT v Praze
logo Fakulta stavební ČVUT v Praze

Fakulta stavební je jednou z 8 fakult Českého vysokého učení technického v Praze, je historicky nejstarší a patří k největším fakultám ČVUT v Praze. Fakulta získala pro ČVUT významné hodnocení v mezinárodním žebříčku univerzit - QS World University ...

 
 
Reklama