Rekonstrukce hotelu Thermal začne zřejmě až příští rok

Datum: 30.7.2017 05:20  |  Autor: ČTK, redakce

Rekonstrukce hotelu Thermal v K. Varech začne zřejmě až na počátku příštího roku.V současné době pokračují přípravy prováděcích projektů a začalo výběrové řízení na dodavatele rekonstrukce technologií

Hotel Thermal, Karlovy Vary © borisb17 - Fotolia.com
Hotel Thermal, Karlovy Vary © borisb17 - Fotolia.com

ČTK to řekl Jakub Vintrlík z tiskového odboru ministerstva financí, které hotel v majetku státu spravuje. Rekonstrukce lázeňského hotelu, který je hostitelem Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, měla začít původně hned po skončení festivalu. "Vzhledem k tomu, že Thermal zajišťuje veškeré projekty prostřednictvím zákona o veřejných zakázkách, jsou připravovány podklady pro vyhlášení výběrových řízení na podrobnou prováděcí dokumentaci. Jednotlivé stavební práce budou postupně zahájeny v příštím roce," uvedl Vintrlík.

Celkové náklady na rekonstrukci jsou zatím odhadovány na 400 až 450 milionů korun. V této částce ale nejsou zahrnuty náklady na rekonstrukci a revitalizaci bazénového komplexu. Hotel v loňském roce hospodařil se ztrátou 1,64 milionu korun, čistý obrat měl 174,1 milionu korun. Na ztrátě se ale podílel odpis pohledávky ve výši 3,3 milionu korun za neodvedené parkovné z let 2011 až 2013, kvůli kterému hotel podal trestní oznámení. V roce 2015 měl Thermal zisk 3,25 milionu korun.

"Hotel pod vedením nové ředitelky využívá příznivé situace v návštěvnosti Karlových Varů. K 30. červnu měl o více než 15 milionů Kč vyšší tržby než v loňském roce a předpokládá zisk na úrovni dvou milionů korun," doplnil Vintrlík.

Kromě celkové rekonstrukce, která se bude dělat za plného provozu a nemá ovlivnit příští ročník filmového festivalu, ale nyní vedení hotel řeší i škody, které před týdnem způsobil požár balneoprovozu v podzemních podlažích hotelového komplexu.

"Škody způsobené požárem se průběžně upřesňují podle toho, jak postupují rekonstrukční práce. Současný odhad škod je na úrovni asi 15 milionů korun. Požárem byly poškozeny ve větší míře především prostory prvního a druhého suterénu, ve kterých jsou umístěny lázeňské provozy a wellness procedury. V prvním suterénu předpokládáme obnovení provozu ke dni 7. srpna. Rekonstrukční práce v druhém suterénu, kde je rozsah škod největší, si vyžádají asi 6-8 týdnů," dodal Vintrlík.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk 


Související z oboru

Hodnocení panelové soustavy PS 61 v Plzni

12.3.2018 | Ing. Luděk Vejvara, Ph.D., Západočeská univerzita v Plzni, katedra mechaniky
Článek představuje popis a zhodnocení technického řešení panelové soustavy PS 61, která byla používána od roku 1961 do roku 1967 v západních Čechách. V současné době jsou objekty užívány jako bytové domy a je třeba provést jejich pečlivou rekonstrukci. Je třeba prověřit stávající příčky, omezit další zatížení stropů a vše řešit pouze po důkladném rozboru statikem.
© Fotolia.com

Rekonstrukce větracího systému bytového domu

5.3.2018 | doc. Ing. Vladimír Zmrhal, Ph.D., ČVUT v Praze, Fakulta strojní, Ústav techniky prostředí
Současný trend snižování spotřeby energie vede k řešením, která jsou z hlediska zajištění zdravého vnitřního prostředí v obytných budovách nedostatečná. Jedná se zejména o masivní zateplování a výměnu oken, při současném zachování systému větrání, který se stává často nefunkčním. Článek se zabývá konkrétními příklady řešení nuceného větrání s vyčíslením nákladů na realizaci a následný provoz.
© Fotolia.com

Montáž a přejímka teplovodních otopných soustav

26.2.2018 | Ing. Karel Mrázek
Při rekonstrukci soustav TZB je nutné respektovat prováděcí předpisy, které vymezují rámec ověřených technických postupů. V řadě příkladů praxe ukazuje na absenci těchto skutečností. Článek se zabývá výtahem z prováděcích norem a doporučením pro postup montáže a přejímky otopných soustav. Je určen nejen pro montážní firmy, ale i investory a správce, kteří provedené dílo přejímají a následně užívají.

Dotace na energetické úspory v bytových domech mimo území Prahy III

23.2.2018 | redakce
Od 2. února je možné podávat žádosti o dotace na zateplování, výměnu neekologických zdrojů tepla a pořízení nových zdrojů energie pro bytové domy mimo území hlavního města v rámci nové výzvy programu IROP. Vyhlášena byla výzva č. 78 s označením Energetické úspory v bytových domech III. Ukončena bude 29. 11. 2019.
© Fotolia.com

Změna zásobování teplem z centrálního zdroje na domovní plynovou kotelnu

19.2.2018 | Ing. Karel Mrázek
V oblasti stávajících systémů zásobování tepelnou energií již delší dobu probíhají procesy odpojování dosavadních odběratelů tepla. Klíčovým momentem je správnost a korektnost zpracování EP. Článek uvádí příklad konkrétního posouzení odpojení od SZTE.
diskuse: 3 příspěvky, poslední 05.03.2018 15:59
 
 

Aktuální články na ESTAV.czRoudnice nabídne pozemky na stavbu domů v centru městaBudování nejvyšší stavby světa jde zatím podle plánuVelký jarní úklid se chystá již za měsíc, letos i s Gabrielou KoukalovouPraha řeší změnu územního plánu pro tramvaje na Václavské náměstí