Rekonstrukce suterénních prostor - palác Dolmabahce, Istanbul

Datum: 23.7.2017 14:27  |  Organizace: Saint-Gobain Construction Products CZ a.s., Divize WEBER  |  Firemní zpráva

Cílem rekonstrukce bylo zastavit kapilární vzlínavost ve zděných konstrukcích a zabránit tak další kontaminaci spodních částí staveb mořskou vodou, prosakující do základové spáry.

Saint-Gobain Construction Products CZ a.s., Divize WEBER
Radiová 3
102 00 Praha 10

tel.:272 701 137
e-mail:
web:www.weber-terranova.cz
Palác Dolmabahce, Istanbul, zdroj: Zpravodaj weber - sanace staveb 1/2017
Palác Dolmabahce, Istanbul, zdroj: Zpravodaj weber - sanace staveb 1/2017
Závady

Kvůli bezprostřední blízkosti moře a chybějící ochraně suteréních částí budov proti vnikání vody bylo otázkou času, kdy a v jakém rozsahu bude docházet k poškozování uvedených stavebních konstrukcí mořskou vodou. Její průsaky se již objevovaly v hloubce 150 cm pod rostlým terénem.

Sklepní zdivo
  • hloubka 280 cm
  • šířka 100– 50 cm
  • zjištěná vlhkost ve zdivu – 90 % rel. vlhkosti
  • přítomnost síranových solí >1,5 % (velmi vysoká)
Konstrukce byly injektovány dvoustupňovou metodou:
  • weber.tec 942 - síranovzdorná cementová suspenze: aplikace nízkým tlakem 4–7 Bar
  • weber.tec 940E - silikonová mikroemulze: aplikace tlakem 15–20 Bar

Povrch zdiva byl následně upraven sanačním omítkovým systémem weber.san WTA

Uvedené sanační práce byly provedeny v průběhu roku 2002 a nutno podotknout, že do dnešní doby (14 let po aplikaci) nevyžadují opravené konstrukce žádné dodatečné zásahy a jsou plně funkční.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk 


Související z oboru

Hodnocení panelové soustavy PS 61 v Plzni

12.3.2018 | Ing. Luděk Vejvara, Ph.D., Západočeská univerzita v Plzni, katedra mechaniky
Článek představuje popis a zhodnocení technického řešení panelové soustavy PS 61, která byla používána od roku 1961 do roku 1967 v západních Čechách. V současné době jsou objekty užívány jako bytové domy a je třeba provést jejich pečlivou rekonstrukci. Je třeba prověřit stávající příčky, omezit další zatížení stropů a vše řešit pouze po důkladném rozboru statikem.
© Fotolia.com

Rekonstrukce větracího systému bytového domu

5.3.2018 | doc. Ing. Vladimír Zmrhal, Ph.D., ČVUT v Praze, Fakulta strojní, Ústav techniky prostředí
Současný trend snižování spotřeby energie vede k řešením, která jsou z hlediska zajištění zdravého vnitřního prostředí v obytných budovách nedostatečná. Jedná se zejména o masivní zateplování a výměnu oken, při současném zachování systému větrání, který se stává často nefunkčním. Článek se zabývá konkrétními příklady řešení nuceného větrání s vyčíslením nákladů na realizaci a následný provoz.
© Fotolia.com

Montáž a přejímka teplovodních otopných soustav

26.2.2018 | Ing. Karel Mrázek
Při rekonstrukci soustav TZB je nutné respektovat prováděcí předpisy, které vymezují rámec ověřených technických postupů. V řadě příkladů praxe ukazuje na absenci těchto skutečností. Článek se zabývá výtahem z prováděcích norem a doporučením pro postup montáže a přejímky otopných soustav. Je určen nejen pro montážní firmy, ale i investory a správce, kteří provedené dílo přejímají a následně užívají.

Dotace na energetické úspory v bytových domech mimo území Prahy III

23.2.2018 | redakce
Od 2. února je možné podávat žádosti o dotace na zateplování, výměnu neekologických zdrojů tepla a pořízení nových zdrojů energie pro bytové domy mimo území hlavního města v rámci nové výzvy programu IROP. Vyhlášena byla výzva č. 78 s označením Energetické úspory v bytových domech III. Ukončena bude 29. 11. 2019.
© Fotolia.com

Změna zásobování teplem z centrálního zdroje na domovní plynovou kotelnu

19.2.2018 | Ing. Karel Mrázek
V oblasti stávajících systémů zásobování tepelnou energií již delší dobu probíhají procesy odpojování dosavadních odběratelů tepla. Klíčovým momentem je správnost a korektnost zpracování EP. Článek uvádí příklad konkrétního posouzení odpojení od SZTE.
diskuse: 3 příspěvky, poslední 05.03.2018 15:59
 
 

Aktuální články na ESTAV.czRoudnice nabídne pozemky na stavbu domů v centru městaBudování nejvyšší stavby světa jde zatím podle plánuVelký jarní úklid se chystá již za měsíc, letos i s Gabrielou KoukalovouPraha řeší změnu územního plánu pro tramvaje na Václavské náměstí