Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Okna a dveře tón v tónu v exkluzivních odstínech technologie AutomotiveFinish

Tři klíčové produkty z portfolia divize plast firmy Schüco International KG
Datum: 1.5.2014  |  Organizace: Schüco International KG  |  Firemní článek

Schüco International KG
Karolinská 650/1
186 00 Praha 8

tel.:233 081 411
e-mail:
web:www.schueco.com
Schüco VentoTherm vertikální instalace
Schüco VentoTherm vertikální instalace

Z široké nabídky okenních, dveřních a fasádních systémů německé značky Schüco se blíže zaměřme na portfolio plastové divize. Právě plastovým profilům byla na březnovém veletrhu fensterbau/frontale v Norimberku věnována největší pozornost. Klíčovým produktem se stal tepelně izolovaný plastový profil bez ocelových výztuh Schüco Alu Inside. Nejen ten lze opatřit patentovanou povrchovou úpravou Schüco AutomotiveFinish s vysoce odolnými metalickými odstíny. Nadstavbou k plastovým i hliníkovým okenním profilům Schüco je montáž automatizované větrací jednotky s rekuperací vzduchu Schüco VentoTherm, umožňující horizontální nebo vertikální skrytou instalaci včetně integrovaného zastínění.

 

Okenní větrací systém Schüco VentoTherm s integrovanou předokenní roletou

Schüco VentoTherm horizontální instalace
Schüco VentoTherm horizontální instalace

Schüco VentoTherm představuje okenní ventilační systém se vzduchovým filtrem, zpětným získáváním tepla a kontrolními senzory pro kontinuální výměnu vzduchu při zavřeném okně. Průvan, energetické ztráty, nepříjemný pyl či hluk jsou minulostí! Systém je kompatibilní s plastovými a hliníkovými profily Schüco a díky nízké stavební výšce ho lze uplatnit u novostaveb i při rekonstrukcích. Umožňuje jak horizontální, tak také vertikální instalaci, ideální pro úzká a atypicky tvarovaná okna. Novinkou systému VentoTherm jsou dvě nové varianty montáže od partnerské firmy DuoTherm Rolladen GmbH, umožňující skrytou instalaci. Ventilační jednotka Thermo LE v kombinaci s Schüco VentoTherm je charakteristická snadnou a rychlou instalací do připraveného modulu, zcela skrytého v prostoru nad oknem. Stejně rychlou a snadnou montáž zaručuje větrací jednotka Thermo NB, ta se ukrývá v horní roletové schránce spolu s předokenní roletou.

Standardně se Schüco VentoTherm montuje do horní části okna. V této ideální pozici odsává vzduch z místnosti a přivádí ho do rekuperačního výměníku. Ve stejnou dobu je zvenku nasáván čerstvý vzduch, čištěný přes filtr řady F7 (dle ČSN EN 779). Tento filtr zachytává pyly, jemný prach i drobný hmyz. Poté venkovní vzduch prochází rekuperačním výměníkem, kde je předehříván na teplotu odváděného vzduchu (bez jakéhokoli vzájemného kontaktu) a přiváděn do místnosti. Tímto procesem ochlazený vzduch odchází do venkovního prostředí. Ovládání je jednoduché, decentralizované větrání při zavřeném okně se spouští a vypíná na ovládání integrovaném v rámu okna, k dispozici jsou dva stupně intenzity. Optimální odvod starého a přívod čerstvého vzduchu automatizovaně zajišťují integrované senzory vlhkosti a emisí CO2. Jednotka je zapuštěná v ostění okna a nenarušuje vnější fasádu. Narušeny nejsou ani protihlukové a bezpečnostní vlastnosti okna. Systém je tichý a umožňuje napojení na centrální řízení objektu. S účinností zpětného získávání tepla až 45 % lze dosáhnout významných energetických úspor.

Ventilační jednotka Thermo LE s Schüco VentoTherm – instalace pod omítku
Ventilační jednotka Thermo LE s Schüco VentoTherm – instalace pod omítku
Ventilační jednotka Thermo LE s Schüco VentoTherm – skrytá úprava povrchu
Ventilační jednotka Thermo LE s Schüco VentoTherm – skrytá úprava povrchu
Ventilační jednotka Thermo NB s Schüco VentoTherm – řízená ventilace v kombinaci se zastíněním
Ventilační jednotka Thermo NB s Schüco VentoTherm – řízená ventilace v kombinaci se zastíněním

Plastový profil pro energeticky úsporné bydlení

Schüco Alu Inside je sedmikomorový plastový profil bez ocelových výztuží, splňující kritéria pasivní výstavby. Patentovaná technologie vextrudovaných hliníkových pásků přináší plastovému profilu konstrukční hloubky 82 mm nižší hmotnost (oproti profilům s ocelovou výztuhou) i vynikající statické a tepelně izolační vlastnosti. Optimální rozložení komor, redukce proudění vzduchu ve falci křídla a dostatečně dimenzované komory pro umístění dodatečné izolace z materiálu Neopor® přispívají k hodnotě teplené izolace Uf až 0,74 W/(m2K). Výrobce nabízí několik variant testovaných pro pasivní výstavbu, včetně verze s certifikací dle požadavků Passive House Institute v Darmstadtu. Trojitá těsnící vložka zaručuje dobré zvukově izolační vlastnosti i odolnost vůči povětrnostním vlivům. Absence oceli a izolační pěny přispívá k 100% recyklovatelnosti profilu. Z pohledu designu lze vybírat ze tří možností povrchových úprav – exkluzivní technologie metalických odstínů Schüco AutomotiveFinish, laminace konvenčních PVC folií nebo práškově lakované hliníkové krycí lišty řady Schüco Corona TopAlu. K variabilitě profilu přispívá také možnost lepení skla v rámu.

Schüco Alu Inside s úpravou povrchu AutomotiveFinish v odstínu SAF-DB 703
Schüco Alu Inside s úpravou povrchu AutomotiveFinish v odstínu SAF-DB 703
Schüco Alu Inside s certifikací dle Passive House Institute
Schüco Alu Inside s certifikací dle Passive House Institute


Metalické barvy na plastových oknech

Technologie AutomotiveFinish byla vyvinuta ve spolupráci s renomovaným dodavatelem laků pro výrobce automobilů. Cílem bylo přenést úspěšnou a prověřenou metodu povrchových úprav z plastových výlisků v automobilovém průmyslu na plastové okenní a dveřní profily Schüco.
Technologie AutomotiveFinish byla vyvinuta ve spolupráci s renomovaným dodavatelem laků pro výrobce automobilů. Cílem bylo přenést úspěšnou a prověřenou metodu povrchových úprav z plastových výlisků v automobilovém průmyslu na plastové okenní a dveřní profily Schüco.

Technologie povrchových úprav Schüco AutomotiveFinish rozšiřuje metalické odstíny známé z automobilového průmyslu na plastové profily. Jedná se o barevně konzistentní povrch, odolný vůči oděru, povětrnostním vlivům i chemikáliím. Oproti verzi představené před dvěma lety došlo k rozšíření výrobních možností. Ve spolupráci s klíčovým dodavatelem byla struktura fólie modifikována a šíře role navýšena na 1000 mm. Což umožňuje nikoliv pouze několik vybraných, avšak až 90 % vstupních dveří Schüco realizovat v atraktivních odstínech AutomotiveFinish. Vysoce odolné metalické barvy jsou na PVC profily nanášeny při výrobě, což vede k ekonomičnosti procesu. Povrch plastových oken i dveří je za atraktivní cenu kvalitativně i z hlediska odolnosti srovnatelný s hliníkovými krycími lištami. Výrobní proces je nejen ekonomický, ale i ekologický s důrazem na minimální spotřebu energie a nízké množství odpadu. Negativní vlivy na životní prostředí v podobě znečištění vzduchu či odpadních vod jsou vyloučeny. Kromě barvy samotné je velmi důležitá speciální krycí vrstva, formulovaná individuálně dle typu odstínu a určující stupeň lesku a strukturu povrchu. Vyjma nejtypičtějších šedých odstínů (DB 703, RAL 9007, RAL 9006) je v nabídce dalších šest interiérových a exteriérových odstínů (RAL 450-M, RAL 630-M, RAL 750-M, RAL 350-M, RAL 140-M a „White Line“) včetně dvou speciálních vnitřních barev „Cream Line“ a Copper Effect.

Schüco AutomotiveFinish – okna, dveře a příslušenství tón v tónu
Schüco AutomotiveFinish – okna, dveře a příslušenství tón v tónu
Individuální barevné řešení interiérových a exteriérových částí
Individuální barevné řešení interiérových a exteriérových částí

Pro další informace navštivte www.schueco.cz.

Schüco - Systémová řešení pro okna, dveře a fasády

Společně s celosvětovou sítí partnerů, architektů, projektantů a investorů vytváří firma Schüco International KG udržitelné opláštění objektů, a to ve vzájemné harmonii lidských potřeb, přírody a technologií. Vysoké požadavky na design, komfort a bezpečnost jsou dosahovány díky energeticky efektivním řešením, která vedou ke snižování emisí CO2 a šetření přírodních zdrojů. Prostřednictvím svých dvou divizí - hliníkových konstrukcí a plastových systémů - dodává na míru šité produkty pro novostavby i modernizace, vždy individuálně přizpůsobené požadavkům zákazníků i klimatickým podmínkám. Společnost Schüco je spolu s 4.800 zaměstnanci a 12.000 partnerskými firmami aktivní v 78 zemích světa. Výše obratu v roce 2013 dosáhla hodnoty 1,5 miliardy eur. Kompletní informace o firmě naleznete na www.schueco.cz.

 

Datum: 1.5.2014
Organizace: Schüco International KGSdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcích 

Mohlo by vás také zajímat

Aby okna byla „dokořán“ – zcela skryté kování Schüco AvanTec SimplySmart s úhlem otevření 180° - Nová generace okenního kování Schüco získala i prestižní ocenění Red Dot Award 2014 17.7.2014

Efektivní bezpečnostní koncept – výsada dobře chráněných objektů - Protipožární ochrana, zabezpečení proti vloupání či neprůstřelné a vůči výbuchu odolné konstrukce Schüco pro vojenské objekty, velvyslanectví a další komerční i soukromé objekty 24.1.2014
Ukázkové školní zařízení pro více než 3 000 dětí vyrostlo v Lucembursku - Moderní a funkční architektura s hliníkovými okenními a fasádními profily Schüco 19.12.2013
Prefabrikované modulární systémy zimních zahrad a terasových střech značky Schüco - Zahradu ze systému Schüco CMC 50 si užijete každý den v roce 13.12.2013

Kam dál