Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Podlahové soklové lišty

Datum: 16.4.2019 4:23  |  Autor: Jiří Bohatý  |  Organizace: Bopo.cz s.r.o.  |  Firemní zpráva

Soklové lišty Cubu od německé společnosti Döllken mají HDF jádro opatřené pláštěm z materiálu na bázi polyolefinů PP/TPE, který neobsahuje chlór a odolává vodě.

Bopo.cz s.r.o.

tel.:374 144 110
e-mail:
web:www.bopo.cz

Podlahové soklové lišty

Po pokládce každé nové podlahy potřebujete začistit přechod mezi samotnou podlahou a zdí. I když je podlaha i zeď perfektně zpracována, neubráníte se potřebě vytvořit přechod, který zakryje nepatrnou nerovnost nebo dilatační spáru. V dnešní době je na trhu nepřeberné množství podlahových soklových lišt, které dokáží uspokojit potřeby všech. Většina lišt je vyrobena ze dřeva, korku, PVC, plastů a lišt s MDF jádrem, které je potaženo dekorační fólií.

V současné době patří mezi velmi oblíbené lišty s HDF jádrem, které jsou potaženy fólií po celém obvodu. Tedy i ze zadní strany. HDF jádro má vyšší hustotu než jádro MDF a tudíž jsou lišty odolné nárazu a vykazují tvarovou stálost. Vzhledem k tomu, že mají i zadní stranu, která je u stěny, pokrytou folií, nemůže při náhodném styku s vodou, dojít k jejich nabobtnání a následné deformaci. Soklové lišty s HDF jádrem vyrábí německá společnost Döllken Profiles GmbH. Na trhu naleznete několik verzí lišt s HDF jádrem.

Jedná se soklové lišty různých tvarů, rozměrů a dekorů. Při použití lisu od výrobce nepotřebujete pro rohy a kouty žádné další doplňky jako je potřeba u většiny ostatních typů lišt. Pro hobby je možné samozřejmě lišty řezat „natupo“ pomocí pilky. Montáž lišt je možné provádět standardně pomocí lepení, uchycení pomocí vrutů i hřebů. Společnost Döllken doporučuje pro montáž lišt svoji tavnou pistoli.

Další informace a návody naleznete na našich stránkách

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona TwitterTisk 

Mohlo by vás také zajímat
Související z oboru

Výroba sádrokartonu, zdroj článek ESTAV.cz Jak se vyrábí sádrokarton u Mělníka

Sádrokarton má dnes výročí, slaví 125 let

22.5.2019 | redakce
Augustine Sackett v USA vynalezl systém vrstvení desek pro příčky a 22. 5. 1894 požádal o patent. Od té doby se hodně změnilo. Vlastnosti, nabídka, speciální provedení pro vybrané účely.
Jakým nátěrem ošetřit dřevo dubu v exteriéru

Jakým nátěrem ošetřit dřevo dubu v exteriéru

14.1.2019 | doc. Ing. Miloš Pánek, Ph.D., Ing. Eliška Oberhofnerová, Ing. Ondřej Dvořák, Ing. Přemysl Šedivka, Ph.D., doc. Ing. Aleš Zeidler, Ph.D., ČZU v Praze, Fakulta lesnická a dřevařská, katedra dřevěných výrobků a konstrukcí, Ing. Jakub Kaloč, Matrix a.s.
Článek pojednává o aplikaci povrchových úprav na dubové dřevo vystavené v exteriéru. Jedná se o problematickou dřevinu vzhledem k nehomogenní morfologické struktuře i obsahu specifických tříslovin, které často reagují s nátěrovými hmotami a způsobují jejich rychlejší degradaci. V textu jsou obsaženy i výsledky praktických experimentů provedených na FLD ČZU v Praze.
Komiks, QR kódy, angličtina, audiofunkce. Herečka Žádníková a Dermacol otevřely nově vyzdobenou Dětskou pohotovost v Motole

Nové interiéry pro Dětskou pohotovost v Motole

12.1.2019 | redakce podle tiskové zprávy
Komiks, QR kódy, angličtina, audiofunkce – to je nové pojetí výzdoby, která čeká na malé pacienty i jejich rodiče. Nově vesele vyzdobené stěny, nástěnné hračky pro nejmenší i komiksovou zónu pro teenagery zajistil Nadační fond Zdeňky Žádníkové se společností Dermacol.

Rozhovor: Systémy pro zvyšování požární odolnosti

9.1.2019 | redakce
O zvyšování požární odolnosti betonových a ocelových konstrukcí a o fasádních požárních pásech s využitím cementovláknitých desek AESTUVER hovoří Jaroslav Benák ze společnosti Fermacell.

Rozhovor: Nový deskový výrobek plně využitelný v interiéru i exteriéru

4.1.2019 | Ing. arch. Petr Brandejský, redakce
Deskový materiál PackWall vyrábí česká společnost Flexibau z nápojových kartónů a obalů. Tyto desky se následně využívají ve stavebnictví a nábytkářství.

Témata 2019

CAD a BIM knihovny

Partneři - Podlahy příčky povrchy

Doporučené články

Redakce TZB-info natočila