Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Vinylové podlahy

Datum: 8.12.2018 4:38  |  Autor: Jiří Bohatý  |  Organizace: Bopo.cz s.r.o.  |  Firemní zpráva

Vinylová podlaha je vhodná do každé místnosti.

Bopo.cz s.r.o.

tel.:374 144 110
e-mail:
web:www.bopo.cz

Vinylové podlahy

V dnešní době je nejvyhledávanější podlahovou krytinou vinyl. Vinyl je podlahovina vyrobena lisováním několika vrstev polyvinylchloridu, které se následně řežou na jednotlivé lamely nebo dílce. V dnešní obrovské nabídce vinylových podlah naleznete jak podlahy určené k lepení se zámkem nebo bez zámku nebo podlahy plovoucí s nosnou deskou a zámkem. Na trhu je obrovský výběr dekorů, rozměrů lamel a kvality samotné podlahy.

Při výběru podlahy je podstatné jestli budeme pokládat podlahu do vlhkého prostředí – například koupelny. V případě pokládky do vlhkého prostředí musíte volit podlahu pouze z vinylu a určenou k lepení. V ostatních případech můžete volit i plovoucí podlahu s HDF deskou. Plovoucí vinylová podlaha na HDF desce vykazuje lepší komfort při chůzi. V neposlední řadě je důležité si uvědomit, jak bude podlaha zatěžována. Jinak určitě je zatěžována podlaha v ložnici a jinak v kanceláři, kde se lidé nepřezouvají nebo v obchodě, kam zákazníci dokonce vstupují se znečištěnou obuví. Odolnost proti opotřebení je u podlah udávána tzv. zátěžovou třídou.

Všechny tyto požadavky je v dnešní době možné splnit správným výběrem vinylové podlahy. Na našem e-shopu máme nabídku vinylových podlah různých výrobců. Nejnovější je v naší nabídce nová kolekce vinylových podlah od českého výrobce Fatra a.s., kde naleznete vinylové podlahy v dekoru dřeva, břidlice a textilu.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona TwitterTisk 


Související z oboru

Jakým nátěrem ošetřit dřevo dubu v exteriéru

Jakým nátěrem ošetřit dřevo dubu v exteriéru

14.1.2019 | doc. Ing. Miloš Pánek, Ph.D., Ing. Eliška Oberhofnerová, Ing. Ondřej Dvořák, Ing. Přemysl Šedivka, Ph.D., doc. Ing. Aleš Zeidler, Ph.D., ČZU v Praze, Fakulta lesnická a dřevařská, katedra dřevěných výrobků a konstrukcí, Ing. Jakub Kaloč, Matrix a.s.
Článek pojednává o aplikaci povrchových úprav na dubové dřevo vystavené v exteriéru. Jedná se o problematickou dřevinu vzhledem k nehomogenní morfologické struktuře i obsahu specifických tříslovin, které často reagují s nátěrovými hmotami a způsobují jejich rychlejší degradaci. V textu jsou obsaženy i výsledky praktických experimentů provedených na FLD ČZU v Praze.
Komiks, QR kódy, angličtina, audiofunkce. Herečka Žádníková a Dermacol otevřely nově vyzdobenou Dětskou pohotovost v Motole

Nové interiéry pro Dětskou pohotovost v Motole

12.1.2019 | redakce podle tiskové zprávy
Komiks, QR kódy, angličtina, audiofunkce – to je nové pojetí výzdoby, která čeká na malé pacienty i jejich rodiče. Nově vesele vyzdobené stěny, nástěnné hračky pro nejmenší i komiksovou zónu pro teenagery zajistil Nadační fond Zdeňky Žádníkové se společností Dermacol.

Rozhovor: Systémy pro zvyšování požární odolnosti

9.1.2019 | redakce
O zvyšování požární odolnosti betonových a ocelových konstrukcí a o fasádních požárních pásech s využitím cementovláknitých desek AESTUVER hovoří Jaroslav Benák ze společnosti Fermacell.

Rozhovor: Nový deskový výrobek plně využitelný v interiéru i exteriéru

4.1.2019 | Ing. arch. Petr Brandejský, redakce
Deskový materiál PackWall vyrábí česká společnost Flexibau z nápojových kartónů a obalů. Tyto desky se následně využívají ve stavebnictví a nábytkářství.
Ilustrační obrázek, foto ESTAV.cz

Nové materiály jsou pevnější a pohlcují zvuk

25.11.2018 | redakce
Čeští výzkumníci vyvinuli nové sendvičové materiály, které využívají druhotné a recyklované suroviny z textilní a dřevařské výroby a mají lepší mechanické či akustické vlastnosti. Jsou vhodné např. pro opláštění dřevostaveb a jako obkladový nebo dělící materiál.