Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Rigid – vinylové plovoucí podlahy nové generace, které překonají vaše představy

Datum: 4.12.2018 4:20  |  Organizace: Plancher s.r.o.  |  Firemní zpráva

Potřebujete novou podlahu do bytu, domu nebo komerčních prostor s vysokým zatížením? Pokud ano, zbystřete a nastražte uši, nebo spíše oči. Revoluční vinylové plovoucí podlahy Rigid jsou novinkou ...

Plancher s.r.o.
Lovosická 439/42
19000 Praha 9

tel.:603 279 682
e-mail:
web:www.plancher.cz

Rigid – vinylové plovoucí podlahy nové generace, které překonají vaše představy

Potřebujete novou podlahu do bytu, domu nebo komerčních prostor s vysokým zatížením? Pokud ano, zbystřete a nastražte uši, nebo spíše oči. Revoluční vinylové plovoucí podlahy Rigid jsou novinkou na trhu s krytinami. A nabízí celou řadu výhod oproti tradičním vinylovým podlahám. Pro klíčové vlastnosti je zcela zásadní nové kompozitní jádro s hustotou 2000 kg/m, díky kterému je vinyl Rigid pevnější a odolnější.

Vinyl Rigid má nosnou desku s označením SPC, která je vyrobená jiným způsobem než tradiční HDF deska používaná při výrobě běžných laminátových podlah. A právě proto jsou podlahy Rigid vhodné i do vlhkých prostor. Dlouho a spolehlivě budou sloužit v koupelně i v kuchyni. Výhodou nového vinylu Rigid je i to, že nosný materiál neobsahuje žádná změkčovadla. Ze své podstaty jsou plovoucí vinylové podlahy Rigid odolné vůči teplu, to znamená, že v teple neměknou, a proto pro pokládku nevznikají téměř žádná omezení. Klíčovou vlastností revoluční krytiny je i vyšší rozměrová stálost.

Velice snadná je i renovace. Plovoucí vinylovou podlahu Rigid lze ve většině případů pokládat přímo na původní dlažbu, parkety a další vyhovující podlahové krytiny. Nosná deska SPC je totiž velmi tuhá, takže srovná případné drobné nerovnosti. Pokládka by se však měla realizovat na suchém podkladě, aby nedocházelo k potenciálním problémům. Pod plovoucí podlahy Rigid lze instalovat podlahové topení i kročejovou izolaci. Kromě věrohodných dekorů dřeva ocení vlastníci podlah nové generace i velmi snadnou údržbu vinylu Rigid. Postačí občasné vysátí větších nečistot a následné vytření vlhkým mopem. Neváhejte a vyzkoušejte vinylovou plovoucí podlahu nové generace. Jistě budete spokojeni.

www.plancher.cz

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Související z oboru

Ilustrační obrázek, foto ESTAV.cz

Nové materiály jsou pevnější a pohlcují zvuk

25.11.2018 | redakce
Čeští výzkumníci vyvinuli nové sendvičové materiály, které využívají druhotné a recyklované suroviny z textilní a dřevařské výroby a mají lepší mechanické či akustické vlastnosti. Jsou vhodné např. pro opláštění dřevostaveb a jako obkladový nebo dělící materiál.

Revize normy v oboru obkládání keramickými obkladovými prvky

14.10.2018 | PhDr. Eduard Justa, Silikátový svaz ČR, Vlastimil Růžička, redakce
Silikátový svaz ČR představil v rámci doprovodného programu veletrhu For Arch 2018 obsah revize ČSN 733451 - Obecná pravidla pro navrhování a provádění keramických obkladů. Podrobnosti nám sdělili předseda svazu PhDr. Eduard Justa a generální ředitel České agentury pro standardizaci (ČAS) Mgr. Zdeněk Veselý.

Pozvánka na přednášku Revize ČSN 733451

12.9. 02:00   For Arch 2018: Přednáška Revize ČSN 733451 – Obecná pravidla pro navrhování a provádění keramických obkladů. více >>>

Suché podlahy jsou lehké a přitom účinné

6.8.2018 | Dipl. Ing. Jaroslav Benák, Fermacell GmbH, org. složka
Z hlediska zvukové izolace bojují suché podlahy i dnes proti neoprávněným předsudkům. Menší množství hmoty lze snadno nahradit inteligentní skladbou podlahy. Článek se podrobně zabývá tím, jak správně navrhnout skladbu podlahy s ohledem na zvukovou izolaci.

Environmentální přínos využívání recyklovaného dřeva při výrobě aglomerovaných materiálů (3. část)

21.5.2018 | doc. Ing. Milan Gaff, Ph.D., Ing. Kamil Trgala, Ph.D., Ing. Tereza Adamová, Česká zemědělská univerzita v Praze (ČZU), Fakulta lesnická a dřevařská, katedra dřevěných výrobků a konstrukcí
Třídílná studie sleduje na základě aktuálních poznatků environmentální přínos využívání recyklovaného dřeva při výrobě aglomerovaných materiálů. Základní myšlenka nakládání s dřevním odpadem vychází z teorie zachování funkčních lesních ekosystémů, kdy je důležité zachovat národní přírodní zdroje a recyklovat surovinu, protože separace odpadního dřeva a jeho recyklace má smysl a šetří peníze. V třetí části se zaměříme na vývoj legislativy a právního prostředí v Evropské unii a v České republice a shrneme poznatky environmentálního přínosu využívání recyklovaného dřeva při výrobě aglomerovaných materiálů.