Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Luxusní koupelna poměrně levně: Jaké obklady budou ideální?

Datum: 26.11.2018 4:49  |  Autor: Petra Srstková  |  Organizace: M.B.KERAMIKA  |  Firemní zpráva

Toužíte po luxusní koupelně, ale máte omezený rozpočet? Poradíme vám, s jakými obklady vykouzlíte koupelnu, za kterou by se nestyděl ani boháč. Spoustu luxusních obkladů navíc pořídíte za super ceny.

M.B.KERAMIKA spol. s r.o.
U Svitavy 7
618 00 Brno

tel.:+420 777 746 852
e-mail:
web:www.mbkeramika.cz

Luxusní koupelna poměrně levně: Jaké obklady budou ideální?

Co se o zařizování luxusních koupelen píše v časopisech o designu? Všude vede kombinace dvou kouzelných slov – nápaditost a jednoduchost. Mezi dlouhodobé trendy, které snad nikdy nevyjdou z módy, patří obklady a dlažby ve vzhledu onyxových kamenů nebo mramoru.

Líbí se i vám v luxusních koupelnách či obývacích design mramoru? Máte výborný vkus. Mramor byl známkou luxusu již ve starověku. Dnes ale na trhu existují obklady a dlažby, které jsou téměř k nerozeznání od skutečného přírodního materiálu, a navíc se mnohem lépe udržují. Vybírejte z mnoha provedení obkladů a dlažeb – od tradičního, který vychází ze skutečných přírodních mramorů až po velmi moderní a volné interpretace. Co třeba zvolit velmi originální dlažbu Corvino v rozměru 80x80 cm? Dlažba, kterou použijete i jako obklad, se pyšní prestižním oceněním za design. Je vítězem soutěže Design Award 2017.

Obklady ve vzhledu onyxových kamenů, které ztvárňují polodrahokam onyx, se v koupelnách či obývácích stávají jedinečným kusem umění, který na zdích vypadá jako malba. Přesně takový je například obklad Asya Onix v rozměru 60x120 cm, který lze pořídit za velmi dobrou cenu. Obklad má vysoce lesklý povrch a přímo impozantní design, který charakterizují unikátní duhové barvy. Obklady ve vzhledu onyxových kamenů pravidelně sklízí úspěch na veletrzích a mezi zákazníky je o ně velký zájem. Barevná paleta zahrnuje tlumené tóny přírodní kouřové šedé, přes pískově béžovou až po narůžovělou barvu.

Více se dočtete zde.
 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Související z oboru

Ilustrační obrázek, foto ESTAV.cz

Nové materiály jsou pevnější a pohlcují zvuk

25.11.2018 | redakce
Čeští výzkumníci vyvinuli nové sendvičové materiály, které využívají druhotné a recyklované suroviny z textilní a dřevařské výroby a mají lepší mechanické či akustické vlastnosti. Jsou vhodné např. pro opláštění dřevostaveb a jako obkladový nebo dělící materiál.

Revize normy v oboru obkládání keramickými obkladovými prvky

14.10.2018 | PhDr. Eduard Justa, Silikátový svaz ČR, Vlastimil Růžička, redakce
Silikátový svaz ČR představil v rámci doprovodného programu veletrhu For Arch 2018 obsah revize ČSN 733451 - Obecná pravidla pro navrhování a provádění keramických obkladů. Podrobnosti nám sdělili předseda svazu PhDr. Eduard Justa a generální ředitel České agentury pro standardizaci (ČAS) Mgr. Zdeněk Veselý.

Pozvánka na přednášku Revize ČSN 733451

12.9. 02:00   For Arch 2018: Přednáška Revize ČSN 733451 – Obecná pravidla pro navrhování a provádění keramických obkladů. více >>>

Suché podlahy jsou lehké a přitom účinné

6.8.2018 | Dipl. Ing. Jaroslav Benák, Fermacell GmbH, org. složka
Z hlediska zvukové izolace bojují suché podlahy i dnes proti neoprávněným předsudkům. Menší množství hmoty lze snadno nahradit inteligentní skladbou podlahy. Článek se podrobně zabývá tím, jak správně navrhnout skladbu podlahy s ohledem na zvukovou izolaci.

Environmentální přínos využívání recyklovaného dřeva při výrobě aglomerovaných materiálů (3. část)

21.5.2018 | doc. Ing. Milan Gaff, Ph.D., Ing. Kamil Trgala, Ph.D., Ing. Tereza Adamová, Česká zemědělská univerzita v Praze (ČZU), Fakulta lesnická a dřevařská, katedra dřevěných výrobků a konstrukcí
Třídílná studie sleduje na základě aktuálních poznatků environmentální přínos využívání recyklovaného dřeva při výrobě aglomerovaných materiálů. Základní myšlenka nakládání s dřevním odpadem vychází z teorie zachování funkčních lesních ekosystémů, kdy je důležité zachovat národní přírodní zdroje a recyklovat surovinu, protože separace odpadního dřeva a jeho recyklace má smysl a šetří peníze. V třetí části se zaměříme na vývoj legislativy a právního prostředí v Evropské unii a v České republice a shrneme poznatky environmentálního přínosu využívání recyklovaného dřeva při výrobě aglomerovaných materiálů.