Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Značka SOKRATES nabízí novou kvalitu ochranných olejů nejen na dřevěné podlahy

Při použití olejů k povrchové úpravě dřeva dojde k jeho dokonalé penetraci. V nové řadě olejů doporučujeme SOKRATES Olej tvrdý na dřevo PLUS, s kterým vytvoříte dřevěné podklady odolné vodě a bytovým chemikáliím.

SOKRATES Olej tvrdý na dřevo PLUS je určený pro profesionální i hobby použití v interiérech. Aplikace je snadná. Olej se vsákne a vlivem přístupu vzduchu začíná za mírného smršťování zasychat. Povrch dřeva se jako u klasických laků neuzavře. Naopak se vsákne do pórů a zanechá zcela jasný, nikoli však lesklý povrch, který vykreslí texturu dřeva.

Po zaschnutí povrch dřeva výrazně zpevní, zvýší odolnost proti mechanickému poškození a působení vlhkosti a vody. Povrch zůstane částečně prodyšný a bude umožňovat dřevu tak zvaně dýchat. Současně ale tato vlastnost bude i nadále umožňovat pozvolné pronikání vlhkosti do dřeva. Nežloutne a po zaschnutí nezapáchá. Zásadním způsobem zvyšuje hydrofobitu povrchu, vodoodpudivost, odolnost na bytové chemikálie a oděr povrchu.

Poskytuje tvrdý, nelepivý a elastický povrch s hedvábným matem. Je proto vhodný na stylový nábytek, pracovní desky a dřevěné podlahy. Zcela bezkonkurenčně na vnitřní dřevěné obložení budov.

Tam, kde z důvodů charakteru stavby, jejího využívání, účelu použití a podobně, budeme vyžadovat maximálně přírodní vzhled, nebo výrazně účelový vzhled dřeva, použijeme oleje. Zde nám poslouží dokonale. Na horské chalupě by asi byl problém použít i vysoce kvalitní nablýskaný nábytek a k tomu dokonalé parkety.

Jak vybrat správný výrobek? Dobré rady pro použití olejů a olejovosků najdete na našich stránkách www.barvy-sokrates.cz.


BUILDING PLAST spol. s r.o.
logo BUILDING PLAST spol. s r.o.

Český výrobce vodou ředitelných barev, laků a lazur na dřevo, kov a minerální podklady na tuzemský i zahraniční trh dodává nátěrové hmoty pod komerčním názvem SOKRATES. Více než dvacetileté zkušenosti se dřevem systematicky zhodnocuje ve svých produktech ...

 
 
Reklama