Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Co je mrazuvzdornost obkladů a dlažeb

Datum: 22.6.2017 01:00  |  Organizace: LASSELSBERGER, s.r.o. - značka RAKO  |  Firemní zpráva

Pro venkovní obklady je naprosto nezbytné používat pouze mrazuvzdorné keramické. Mrazuvzdornost je podmíněna nízkou nasákavostí obkladů a dlažby.

LASSELSBERGER, s.r.o. - značka RAKO
Adelova 2549/1
320 00 Plzeň - Jižní Předměstí

tel.:378 021 111
e-mail:
web:www.rako.cz
Vysoce slinuté keramické obkladové prvky TAURUS PORFYR
Vysoce slinuté keramické obkladové prvky TAURUS PORFYR


Keramické obklady a dlažba LASSELSBERGER, s.r.o., s nasákavostí pod 3 % a vysoce slinuté obkladové prvky s nasákavostí pod 0,5 % zůstanou neporušeny i při nižších teplotách než -30 °C a počtu cyklů vyšším než 100, které požaduje ČSN EN ISO 10545-12. Uvedené hutné a slinuté obkladové prvky jsou proto vhodné pro aplikace ve vlhkých prostorách nebo na plochy, které odolávají působení povětrnostních vlivů včetně mrazu.

Pro vodorovné mrazuvzdorné plochy na terasách a balkonech je nutno použít vysoce slinuté keramické obkladové prvky TAURUS, KENTAUR (EN 14411 BIa).

Na fasády a obklady stěn chladících a mrazírenských boxů jsou vhodné glazované dlaždice COLOR TWO (EN 14411 BIb). Při praktickém provádění mrazuvzdorného obkladu hraje také důležitou roli kvalita podkladu, lepící a spárovací hmoty, kde je hlavním cílem zabránit proniknutí vlhkosti pod obklad, zejména na vodorovných plochách, fasádách a okrajích obkladu.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona TwitterTisk 



Související z oboru

Jakým nátěrem ošetřit dřevo dubu v exteriéru

Jakým nátěrem ošetřit dřevo dubu v exteriéru

14.1.2019 | doc. Ing. Miloš Pánek, Ph.D., Ing. Eliška Oberhofnerová, Ing. Ondřej Dvořák, Ing. Přemysl Šedivka, Ph.D., doc. Ing. Aleš Zeidler, Ph.D., ČZU v Praze, Fakulta lesnická a dřevařská, katedra dřevěných výrobků a konstrukcí, Ing. Jakub Kaloč, Matrix a.s.
Článek pojednává o aplikaci povrchových úprav na dubové dřevo vystavené v exteriéru. Jedná se o problematickou dřevinu vzhledem k nehomogenní morfologické struktuře i obsahu specifických tříslovin, které často reagují s nátěrovými hmotami a způsobují jejich rychlejší degradaci. V textu jsou obsaženy i výsledky praktických experimentů provedených na FLD ČZU v Praze.
Komiks, QR kódy, angličtina, audiofunkce. Herečka Žádníková a Dermacol otevřely nově vyzdobenou Dětskou pohotovost v Motole

Nové interiéry pro Dětskou pohotovost v Motole

12.1.2019 | redakce podle tiskové zprávy
Komiks, QR kódy, angličtina, audiofunkce – to je nové pojetí výzdoby, která čeká na malé pacienty i jejich rodiče. Nově vesele vyzdobené stěny, nástěnné hračky pro nejmenší i komiksovou zónu pro teenagery zajistil Nadační fond Zdeňky Žádníkové se společností Dermacol.

Rozhovor: Systémy pro zvyšování požární odolnosti

9.1.2019 | redakce
O zvyšování požární odolnosti betonových a ocelových konstrukcí a o fasádních požárních pásech s využitím cementovláknitých desek AESTUVER hovoří Jaroslav Benák ze společnosti Fermacell.

Rozhovor: Nový deskový výrobek plně využitelný v interiéru i exteriéru

4.1.2019 | Ing. arch. Petr Brandejský, redakce
Deskový materiál PackWall vyrábí česká společnost Flexibau z nápojových kartónů a obalů. Tyto desky se následně využívají ve stavebnictví a nábytkářství.
Ilustrační obrázek, foto ESTAV.cz

Nové materiály jsou pevnější a pohlcují zvuk

25.11.2018 | redakce
Čeští výzkumníci vyvinuli nové sendvičové materiály, které využívají druhotné a recyklované suroviny z textilní a dřevařské výroby a mají lepší mechanické či akustické vlastnosti. Jsou vhodné např. pro opláštění dřevostaveb a jako obkladový nebo dělící materiál.