Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Vytápění a příprava teplé vody v typových rodinných domech ATREA

Datum: 7.5.2012 5:24  |  Organizace: Domy ATREA - komplexní řešení pasivních a nízkoenergetických domů  |  Firemní zpráva

Díky malé potřebě tepla je nutné dům vytápět pouze několik dní v roce. V domech ATREA standardně využíváme systém teplovzdušného vytápění a větrání s rekuperací. Teplovodní otopnou soustavu je možné navrhnout individuálně.

Domy ATREA - komplexní řešení pasivních a nízkoenergetických domů
Československé armády 32
46605 Jablonec nad Nisou

tel.:608 644 650
e-mail:
web:www.domyatrea.cz

V energeticky úsporných domech je potřeba tepla na vytápění z velké části pokryta pasivními solárními zisky a vnitřními tepelnými zisky z běžného užívání domu. Díky malé potřebě tepla je nutné dům vytápět pouze několik dní v roce. K tomu postačuje menší jednoduchá otopná soustava a zdroj tepla o malém výkonu

.

Pro vytápění domů s velmi nízkou potřebou tepla je možné volit mezi teplovzdušným vytápěním, který slučuje vytápění a větrání s rekuperací, případně i chlazení, a klasickou otopnou soustavou, tedy oddělený systém vytápění a větrání s rekuperací.

Pořizovací a provozní náklady.
domy Atrea
Pořizovací a provozní náklady v typovém domě ATREA
 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk 


Související z oboru

Problematika energeticky nulových budov – 2. část: Příklad rodinného domu

12.11.2018 | Ing. Jiří Novotný, na Univerzitní centrum energeticky efektivních budov, ČVUT v Praze, doc. Ing. Tomáš Matuška, Ph.D., Univerzitní centrum energeticky efektivních budov, ČVUT v Praze
Metodika stanovení energeticky neutrálních, respektive energeticky nulových domů se na národních úrovních liší. Zájem o realizaci takových domů neovlivňuje jen metodika, ale i tržní poměry v oblasti přesouvání nadbytku produkce energie z jednoho objektu do druhého. Jde o ekonomicky nevýhodné výkupní ceny při dodávce do sítě. Pokud se stávající poměry v České republice nezmění, bude realizace energeticky nulových domů pro investory nezajímavá a potenciál snížení produkce CO2 nebude využit.

Vytápění a  pasivní domy – přijděte si pro zkušenosti

6.11.2018 | Ing. Josef Hodboď, TZB-info, obor Vytápění
Akce centra pasivních domů nabízí možnost získat praktické informace o tento typ výstavby rodinných domů.

Problematika energeticky nulových budov – 1. část: Hodnocení a výpočet

5.11.2018 | Ing. Jiří Novotný, doc. Ing. Tomáš Matuška, Ph.D., Univerzitní centrum energeticky efektivních budov, ČVUT v Praze
Pokud se stávající poměry v České republice nezmění, bude realizace energeticky nulových domů pro investory nezajímavá a potenciál snížení produkce CO2 nebude využit.
diskuse: 1 příspěvek, 08.11.2018 21:12

Patentovaný systém řízení vnitřního prostředí energeticky úsporných novostaveb

19.10.2018 | redakce podle tiskové zprávy
Společnost BIOSUNTEC CZ s.r.o. vyvinula a dodává na tuzemský trh energetický systém Biosuntec Home s patentovanou funkcí řídící jednotky pro potřeby energeticky úsporných novostaveb. Celý energetický systém Home je řízen z jednoho místa, prostřednictvím telefonu, tabletu nebo počítače. Patentované řízení Biosuntec dokáže číst informaci, kolik je v solárních panelech dostupné energie a podle toho řídí energetický provoz domu. Funkce domácích spotřebičů jsou pak využity s maximem energie ze slunce a ze sítě si klient dokupuje pouze nezbytné minimum.
Pasivní dům 2017 - vítěz poroty v kategorii I

Přihlaste svůj dům do soutěžní přehlídky Pasivní dům 2018

19.10.2018 | redakce
Energetická úspornost je imperativem dneška a pasivní domy patří k tomu nejlepšímu a nejmodernějšímu, co u nás v oblasti výstavby vzniká. Pasivní domy jsou především kvalitně postavené, zdravé pro své obyvatele a nenáročné na provoz. Společnost ABF a Státní fond životního prostředí České republiky ve spolupráci s Centrem pasivního domu vyhlásily již čtvrtý ročník soutěžní přehlídky Pasivní dům 2018.

Témata 2018

Partner - Pasivní domy

Tabulky a výpočty

Partneři - Nízkoenergetické stavby