Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Vytápění a příprava teplé vody v typových rodinných domech ATREA

Datum: 7.5.2012 5:24  |  Organizace: Domy ATREA - komplexní řešení pasivních a nízkoenergetických domů  |  Firemní zpráva

Díky malé potřebě tepla je nutné dům vytápět pouze několik dní v roce. V domech ATREA standardně využíváme systém teplovzdušného vytápění a větrání s rekuperací. Teplovodní otopnou soustavu je možné navrhnout individuálně.

Domy ATREA - komplexní řešení pasivních a nízkoenergetických domů
Československé armády 32
46605 Jablonec nad Nisou

tel.:608 644 650
e-mail:
web:www.domyatrea.cz

V energeticky úsporných domech je potřeba tepla na vytápění z velké části pokryta pasivními solárními zisky a vnitřními tepelnými zisky z běžného užívání domu. Díky malé potřebě tepla je nutné dům vytápět pouze několik dní v roce. K tomu postačuje menší jednoduchá otopná soustava a zdroj tepla o malém výkonu

.

Pro vytápění domů s velmi nízkou potřebou tepla je možné volit mezi teplovzdušným vytápěním, který slučuje vytápění a větrání s rekuperací, případně i chlazení, a klasickou otopnou soustavou, tedy oddělený systém vytápění a větrání s rekuperací.

Pořizovací a provozní náklady.
domy Atrea
Pořizovací a provozní náklady v typovém domě ATREA
 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona TwitterTisk 


Související z oboru

Redakční návštěva: Blower-door test cihlového pasivního domu

6.3.2019 | Ing. Petr Bohuslávek, redakce
Těsná obálka bez tepelných mostů je jedním z předpokladů funkčního a úsporného pasivního domu. Je ale také jedinou podmínkou přidělení dotace na pasivní dům, která se ověřuje měřením na dokončené stavbě.

Kancelářské centrum FENIX v Jeseníku, realizované ve standardech roku 2020

2.3.2019 | redakce
Veškeré vybavení domu, tj. spotřebiče, vytápění, chlazení i ohřev vody je na elektřinu. Navíc je dům vybaven střešní FVE 7,2 kwp a bateriovým úložištěm 26 kWh.
Vítězné domy soutěže Pasivní dům 2018

Vítězné domy soutěže Pasivní dům 2018

9.2.2019 | redakce
Ve čtvrtek byli vyhlášeni vítězové soutěže Pasivní dům 2018. V kategoriích Zelená novostavba a Zelená rekonstrukce se umístily např. bytový dům Luka Living v Praze, rodinné domy od Vize Ateliér nebo Domy Atrea a architektonicky zdařilá rekonstrukce administrativní budovy.

Energetická flexibilita budov

21.1.2019 | doc. Ing. Milan Ostrý, Ph.D., VUT FAST Brno
Příspěvek se zabývá definicí energeticky flexibilní budovy, jejího vlivu na stabilitu okolní sítě s plánovaným vzrůstajícím podílem energie z obnovitelných zdrojů a možnosti využití tepelně akumulačních vlastností stavebních konstrukcí. Článek dále rozebírá vybranou metodiku pro hodnocení energetické flexibility budovy a uvádí příklad tepelně aktivovaných stavebních konstrukcí.

NZEB bytové budovy a tepelné solární soustavy

16.1.2019 | Ing. Josef Hodboď, TZB-info, obor Vytápění
Z požadavku na dosažení energetického standardu u bytových budov může vyplynout potřeba zvýšení podílu OZE, jehož lze dosáhnout s tepelnými solárními soustavami. Nejsnáze realizovatelné a s největším přínosem je zapojení solární soustavu do přípravy teplé vody.
diskuse: 1 příspěvek, 07.02.2019 14:55