Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Plastová okna Schüco LivIng Alu Inside získala certifikát pro pasivní domy

Datum: 22.3.2019 03:11  |  Organizace: Schüco International KG  |  Firemní zpráva

Okna Schüco LivIng Alu Inside z PVC-U obdržela od německého Institutu pasivních domů v Darmstadtu certifikát, že splňují hodnoty tepelné izolace pro pasivní domy.

Schüco International KG
Karolinská 650/1
186 00 Praha 8

tel.:233 081 411
e-mail:
web:www.schueco.com

Schüco LivIng Alu Inside je systém plastových profilů bez ocelové výztuhy s nejlepší tepelnou izolací. Základ tvoří patentovaná technologie hliníkových spojovacích pásků, které jsou z nekonečného hliníkového pásu extrudovány do plastových profilů. Dodávají celé konstrukci stabilitu, která se pak prakticky rovná profilům s ocelovou výztuhou. Více na www.schueco.cz

Schüco LivIng Alu Inside je plastový systém profilů bez ocelové výztuhy s nejlepší tepelnou izolací. Základ tvoří patentovaná technologie hliníkových spojovacích pásků, které jsou z nekonečného hliníkového pásu extrudovány do plastových profilů. Dodávají celé konstrukci stabilitu, která se pak prakticky rovná profilům s ocelovou výztuhou.

Potřebných tepelněizolačních hodnot dosahuje Schüco LivIng Alu Inside i díky svařovatelnému těsnění EPDM pro okenní a dveřní systémy, které je vysoce odolné vůči klimatickým vlivům, vyznačuje se vynikající tvarovou pamětí a garantuje skvělou těsnost oken po celou dobu životnosti, a to i v kritických rohových partiích.

7komorová konstrukce profilu, vynechání ocelových výztuh a specifické umístění hliníkových pásků znamená, že okenní systém Schüco LivIng Alu Inside nemá žádné tepelné mosty. Toho je dosaženo zásluhou materiálu uvnitř profilového systému, vysoce jakostní hliníkové slitině, která díky svému leštěnému povrchu odráží cca 90 % tepelného záření. Systém středního těsnění se třemi stupni odvodu vody, optimální rozložení komor a další velkoobjemové izolační zóny pro umístění izolačních bloků Neopor® zajišťuje dosažení vynikajících hodnot tepelné izolace (Uf v hodnotě 0,87 W/m²K). Požadavkům na pasivní dům pak podle testu Dr. Feista vyhovuje systém Schüco LivIng Alu Inside pomocí použití dalších bloků Neopor®, díky kterým dosahuje hodnoty dokonce Uf = 0,79 W/m²K.

Schüco LivIng Alu Inside z PVC-U
Schüco LivIng Alu Inside z PVC-U
 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona TwitterTisk Související z oboru

Isotra - předokenní roleta Plasterax, barevné provedení lamely RAL 9003

Dotace na venkovní stínicí techniku

24.3.2019 | redakce
Od 15. října 2018 je možné získat příspěvek i na úsporné rekonstrukce domů realizované svépomocí, venkovní stínicí techniku, stavbu domu v nízkoenergetickém standardu nebo výměnu starých kamen bez nutnosti zateplení.

Dotace můžete nově získat i na vnější zastínění

15.3.2019 | redakce s využitím tiskové zprávy BVV, a.s.
Lidé se tropickým vedrům snaží bránit, jak se dá. Velkou pomocí může být venkovní zastínění. Poptávka po stínění každoročně stoupá, mluví se o zhruba o 35 procentech. A půjde určitě ještě nahoru – venkovní zastínění se dostalo do programu Nová zelená úsporám. Je spojeno s příspěvky na zateplování.
Vnější žaluzie od října 2018 s dotací, foto Lomax

Stínicí technika - trendy 2019

27.12. 1:14   V oblasti stínicí techniky mohou být výrazným hybatelem dotační programy. Nejoblíbenějším řešením stínicí techniky jsou v Česku v posledních letech venkovní žaluzie, v loňském roce zaujímaly téměř poloviční podíl ze všech řešení stínění. více >>>

Rozhovor: Inteligentní řízení střešních oken podle kvality vnitřního prostředí

13.12.2018 | redakce
Kvalita vnitřního prostředí je ve stavebnictví velkým tématem. Řízení kvality vnitřního prostředí inteligentním ovládáním střešních oken představila společnost Velux. V rozhovoru o systému Velux Active odpovídá Petr Král, marketingový manažer společnosti Velux.

Střešní okna pro pasivní domy

29.11.2018 | prof. Ing. Jan Tywoniak, CSc., ČVUT Praha, pracoviště UCEEB
Text se věnuje dosud málo sledované stavebněfyzikální souvislosti použití střešních oken v domech s velmi nízkou energetickou náročností. Z energetického hlediska mají být počty a velikosti střešních oken navrhovány velmi zdrženlivě. Je úlohou projektanta, aby vybral nejlepší dostupná okna a nutné související zvýšení prostupu tepla vykompenzoval zlepšením kvality jiné části obálky budovy.