Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Nové textilní rolety Schüco ZIP Design Screen zajistí tepelný komfort: Stíní sluníčku, nebrání výhledu, odolají vichru

Datum: 7.3.2019 01:52  |  Organizace: Schüco International KG  |  Firemní zpráva

Na stavebním veletrhu BAU 2019 v Mnichově představila společnost Schüco novou venkovní textilní protisluneční ochranu Schüco ZIP Design Screen, která do interiérů rezidenčních domů i komerčních budov nepustí ostré světlo slunečních paprsků ani jejich žár, zároveň však nijak neomezuje obyvatele ve výhledu.

Schüco International KG
Karolinská 650/1
186 00 Praha 8

tel.:233 081 411
e-mail:
web:www.schueco.com

Díky bočním kolejnicím integrovaným do profilů okenních a fasádních systémů Schüco je roleta Schüco ZIP Design Screen uchycena natolik pevně, že spolehlivě odolá vytržení i při rychlosti větru až 25 m/s. To odpovídá 9. až 10. stupni na Beaufortově stupnici, tedy silné vichřici vyvracející i stromy.

Nové venkovní stínění Schüco ZIP Design Screen je nejen estetickým, ale i praktickým řešením, zajišťujícím tepelný komfort, protože výrazně snižuje přehřívání interiérů budov během slunečných dnů. Screeny jsou vyrobeny z textilií v různých designech, odolných vůči povětrnostním vlivům, i z materiálů s protipožární odolností až do třídy B1.

V závislosti na zvolené tkanině lze dosáhnout úrovně průhlednosti mezi 0 až 14 %, což umožňuje vytvořit buď úplnou tmu, nebo si zachovat kontakt s vnějším světem, a to i v případě, kdy jsou screeny zcela spuštěny. To platí i ve dnech se silným větrem, protože rolety odolají rychlosti větru na úrovni 9 až 10 na Beaufortově stupnici. Toho je dosaženo pomocí bočních vodicích kolejnic, které jsou integrovány do profilu a zabraňují vytržení rolety v důsledku silného poryvu větru. Stínění Schüco ZIP Design Screen navíc dokáže detekovat překážky při vytahování i spouštění.

Designové stínění pro stávající i nové okenní a fasádní systémy

Protisluneční ochrana Schüco ZIP Design Screen s hladkým vzhledem tkaniny vytváří homogenní vzhled fasády, jeden díl screenu může být až 18 m2 velký. Stínění je vhodné pro různé okenní či fasádní systémy Schüco, včetně nových hliníkových fasád Schüco UDC 80 (Unitised Dynamic Construction, pohledová šířka 80 mm), nového okenního systému AWS 75 PD.SI (hliníkový okenní systém s panoramatickým designem) i do osvědčeného okenního systému AWS 75.SI.

Sortiment protisluneční ochrany Schüco je velmi rozsáhlý, kromě novinky Schüco ZIP Design Screen zahrnuje např. venkovní sluneční clonu Schüco CSB (Concealed Shaped Blind) v podobě rolety z hliníkových lamel, Schüco systém exteriérových slunečních clon CTB s vysokou odolností proti větru pro okna a fasády nebo systém posuvných okenic ALB.

Zachování kontaktu s vnějším světem je jednou z předností textilních screenových rolet Schüco ZIP Design Screen.
Zachování kontaktu s vnějším světem je jednou z předností textilních screenových rolet Schüco ZIP Design Screen.
 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona TwitterTisk Související z oboru

Isotra - předokenní roleta Plasterax, barevné provedení lamely RAL 9003

Dotace na venkovní stínicí techniku

24.3.2019 | redakce
Od 15. října 2018 je možné získat příspěvek i na úsporné rekonstrukce domů realizované svépomocí, venkovní stínicí techniku, stavbu domu v nízkoenergetickém standardu nebo výměnu starých kamen bez nutnosti zateplení.

Dotace můžete nově získat i na vnější zastínění

15.3.2019 | redakce s využitím tiskové zprávy BVV, a.s.
Lidé se tropickým vedrům snaží bránit, jak se dá. Velkou pomocí může být venkovní zastínění. Poptávka po stínění každoročně stoupá, mluví se o zhruba o 35 procentech. A půjde určitě ještě nahoru – venkovní zastínění se dostalo do programu Nová zelená úsporám. Je spojeno s příspěvky na zateplování.
Vnější žaluzie od října 2018 s dotací, foto Lomax

Stínicí technika - trendy 2019

27.12. 1:14   V oblasti stínicí techniky mohou být výrazným hybatelem dotační programy. Nejoblíbenějším řešením stínicí techniky jsou v Česku v posledních letech venkovní žaluzie, v loňském roce zaujímaly téměř poloviční podíl ze všech řešení stínění. více >>>

Rozhovor: Inteligentní řízení střešních oken podle kvality vnitřního prostředí

13.12.2018 | redakce
Kvalita vnitřního prostředí je ve stavebnictví velkým tématem. Řízení kvality vnitřního prostředí inteligentním ovládáním střešních oken představila společnost Velux. V rozhovoru o systému Velux Active odpovídá Petr Král, marketingový manažer společnosti Velux.

Střešní okna pro pasivní domy

29.11.2018 | prof. Ing. Jan Tywoniak, CSc., ČVUT Praha, pracoviště UCEEB
Text se věnuje dosud málo sledované stavebněfyzikální souvislosti použití střešních oken v domech s velmi nízkou energetickou náročností. Z energetického hlediska mají být počty a velikosti střešních oken navrhovány velmi zdrženlivě. Je úlohou projektanta, aby vybral nejlepší dostupná okna a nutné související zvýšení prostupu tepla vykompenzoval zlepšením kvality jiné části obálky budovy.