Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Povinnost užívat ve stavebnictví recyklované suroviny se blíží

V blízké budoucnosti vstoupí v platnost norma z dílny Ministerstva průmyslu a obchodu, která bude určovat podmínky veřejných zakázek z hlediska podílu recyklovaných materiálů ve stavebnictví.

Půjde o stanovení podílu druhotných surovin použitých při výstavbě nebo renovaci státem vlastněných budov. Týkat se to bude samozřejmě také trhu s otvorovými výplněmi z plastu. Naštěstí polyvinylchlorid (PVC) je z hlediska recyklace vhodný materiál. Je 100 % recyklovatelný. Při zachování stejných vlastností jde cyklus recyklace opakovat 7-8 krát.

plastová okna s podílem recyklátu

Recyklace PVC má navíc významný dopad na snižování emisí CO2. Při prvovýrobě vznikají na jednu tunu PVC dvě tuny CO2! Pokud se recykluje, potom vzniká na stejné množství jen 136 kilogramů CO2.

Na trhu už přitom existují plastová okna s podílem recyklátu, jako např. profily Arcade nebo Prestige od společnosti Inoutic s jádrem EcoPowerCore, jejichž vlastnosti i vzhled jsou naprosto srovnatelné s produkty z panenského PVC.

Deceuninck, spol. s r. o.
logo Deceuninck, spol. s r. o.

Společnost Deceuninck je jedním z předních výrobců PVC okenních profilů a terasového systému z unikátního materiálu Twinson. Díky svým výrobkům nabízí efektivní , kvalitní a úsporná řešení pro váš domov. Kontaktujte obchodní partnery společnosti ...

 
 
Reklama