Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Sté výročí oslavila Fakulta lesnická a dřevařská ČZU mezinárodní konferencí

Datum: 21.3.2019 02:32  |  Zdroj: Tisková zpráva ČZU Fakulty lesnické a dřevařské

Dne 16. března 1919 byly slavnostně zahájeny první přednášky na lesnickém oboru v té době České techniky v Praze. Přesně o sto let později se v pátek 15. března uskutečnila na půdě České zemědělské univerzity (ČZU) v Praze na Fakultě lesnické a dřevařské mezinárodní konference s názvem: „The Future of Forestry and Wood Sciences in the Changing World.“


Jak přispět ke zmírnění dopadů klimatických změn, propojení lesnictví a zemědělství, poskytování surovin pro biologicky orientovanou společnost – to jsou některá z témat, která na konferenci zazněla. Diskutovalo se také o fakultních vědeckých projektech, které probíhají v ČR i zahraničí.

Hlavními řečníky mezinárodní vědecké lesnické konference byli uznávaní světoví vědci. Vystoupil významný americký vědec Andrew Liebhold, jehož výzkum se zaměřuje především na ekologii invazních organizmů v souvislosti s globální změnou. Dalším vystupujícím byl ředitel oboru evoluční neurologie v Max Planck Institute for Chemical Ecology a současně vicepresident Mac Planck Society Bill Hansson, který se specializuje na studium chemické komunikace hmyzu.

Za Českou republiku promluvili světově uznávaní odborníci Hynek Burda, který se ve svém současném výzkumu zaměřuje na etologii zvířat, hlavně ve vztahu k vnímání geomagnetických a elektromagnetických polí a Petr Horáček, který se zabývá možnostmi a perspektivou nahrazení neobnovitelných přírodních zdrojů dřevem jako unikátním obnovitelným zdrojem. Mezinárodní konference, která je součástí oslav sta let od začátku vysokoškolského lesnického vzdělávání, se zúčastnilo více než 50 zahraničních vědců a dalších minimálně 200 vědců a odborníků z praxe z celé České republiky.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona TwitterTisk 


Související z oboru

Salon dřevostaveb 2019

23.1. 02:00   14. ročník největší mezinárodní přehlídky moderní architektury ze dřeva ve střední Evropě bude zahájen 8. 2. 2019 v CAMP-u přednáškou o největší dřevěné stavbě na světě – věžáku HoHo ve Vídni, ve dnech 9. – 10. 2. 2019 – VNITROBLOCK pokračuje výstavou a doprovodním programem. více >>>

Stabilita jednostranně opláštěných stěnových panelů pro dřevostavby

7.1.2019 | Ing. Jiří Celler, Ph.D., doc. Dr. Ing. Jakub Dolejš, ČVUT Praha, Fakulta stavební, katedra dřevěných a ocelových konstrukcí, Ing. Věra Hlavatá, ČVUT Praha, Fakulta stavební, katedra mechaniky
V současné době se navrhování stěnových panelů s výztuhami s průřezem ve tvaru I a oboustranným opláštěním provádí na základě výsledků zkoušek a zjednodušeného analytického výpočtu. V případě jednostranně opláštěných panelů ale nejsou mechanismy chování ani způsob porušení stále dostatečně prozkoumány. Hlavním cílem článku je proto popsat chování výše zmíněného systému, vytvořit spolehlivý model a zpracovat parametrickou studii s využitím experimentální a numerické analýzy. Výsledky práce bude možné využít pro efektivnější využití subtilních sloupkových systémů dřevostaveb.
Dřevostavba © Didier Doceux - Fotolia.com

Co je dřevostavba a mýty o dřevostavbách

2.11.2018 | redakce podle podkladů Katedry dřevěných a ocelových konstrukcí, FSv, ČVUT v Praze
V současnosti se v ČR jako dřevostavby realizují nejčastěji rodinné domy a nízkopodlažní budovy občanské vybavenosti, např. domovy důchodců, menší školní budovy apod. Uplatnění dřevostaveb ve větším rozsahu, ve stavbách s více podlažími a ve stavbách s jinými typy provozu v ČR brání požární předpisy.

NELSON HOMES hledá partnery pro distribuci a výrobu dřevostaveb v ČR

16.10. 01:02   Kanadský výrobce maximálně kvalitních, prefabrikovaných dřevostaveb NELSON HOMES vstupuje příští rok na český trh. více >>> (Nelson Homes - originální kanadské dřevostavby)

Témata 2019

technická podpora výrobců

Reklama

Spolupracujeme

časopis Dřevo&Stavby logo Cesty dřeva

PROFIspeciál DŘEVO&stavby

PROFIspeciál DřevoStavby

Partner - Dřevostavby

Doporučené články

Redakce TZB-info natočila