Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
TZB studio
zobrazit program

Siemens na veletrhu For Arch 2012 představí své řešení pro energeticky úsporné bydlení

Společnost Siemens se zúčastní 23. ročníku mezinárodního stavebního veletrhu For Arch, který se v Pražském veletržním areálu Letňany uskuteční 18. až 22. září 2012. V expozici společnosti Siemens (hala 7, sektor C, stánek 20) bude prezentováno moderní řešení pro energeticky úsporné bydlení.

Synco living - systém automatizace domácnosti

Bezdrátový systém automatizace domácnosti s názvem Synco living je určen především pro rodinné domky a byty, kde slouží k nezávislému řízení teploty v jednotlivých místnostech. Lze jím ovládat jak servopohony na radiátorech, tak jednotlivé smyčky podlahového vytápění. Kromě regulace vytápění, chlazení a přípravy teplé vody umožňuje Synco living ovládat centrální ventilační jednotku, klimatizační, tzv. „split“ jednotky a navíc řídit osvětlení, rolety a žaluzie. Synco living navíc umí odečítat spotřebu tepla, chladu, vody, plynu a elektrické energie. Pokud je systém připojen na internet, může naměřené údaje automaticky odesílat k rozúčtování a fakturaci.

Jednotlivé části systému Synco living komunikují bezdrátově. Aplikaci Synco living je proto možné přizpůsobit okamžitým potřebám a finančním možnostem uživatelů. Díky rádiové komunikaci KNX RF vyniká Synco living jednoduchostí instalace, snadným uvedením do provozu a intuitivní obsluhou. Na veletrhu bude k vidění také funkční ukázka ovládání rekuperační ventilační jednotky pomocí systému Synco living. Podrobnější informace o řídicím systému Synco living jsou k dispozici na internetové adrese http://www.synco-living.cz.
Prostorové regulátory a produktová řada Acvatix

Na stánku bude představena také nabídka prostorových regulátorů pro řízení fan-coilových jednotek nebo chladicích stropů, kotlů, tepelných čerpadel nebo jednotlivých radiátorů. Sortiment obsahuje regulátory prostorové teploty pro každou aplikaci. Časový program umožňuje každou místnost vytápět nebo chladit v předem nastavený čas na přednastavené teploty. Toto řešení snižuje spotřebu energií v místnostech, které nejsou aktuálně používány. Všechny regulátory se snadno instalují a nastavují. Uživatelům tak poskytují komfortní prostředí a současně snižují spotřebu energií, resp. náklady a redukují emise CO2. V expozici Siemens budou vystaveny rovněž nové regulační ventily a pohony řady Acvatix.

Contouch regulátor

Sběrnice KNX pro technologie budov

V české premiéře se návštěvníci mohou seznámit také s novým KNX regulátorem s typovým označením Contouch UP 204, jenž je určen pro ovládání více funkcí z jednoho místa. Regulátor je vybaven barevným dotykovým displejem o velikosti 2,8" a otočným kolečkem pro snadné nastavování požadovaných hodnot. Contouch není jen běžným regulátorem, ale umožňuje ovládat další funkce, které jsou v místnostech požadovány. Stává se tak centrální pokojovou jednotkou, ze které lze například měnit intenzitu osvětlení, stahovat rolety, měnit natočení lamel žaluzií, otevírat okna či vyvolávat světelné scény. Ve spojení s detektorem pohybu UP 258/E21 lze snadno řídit vytápění, ventilaci, klimatizaci a nezávisle regulovat osvětlení přesně podle požadavku uživatelů. Díky řízení HVAC a osvětlení reagujícím na přítomnost osob je možné dosáhnout úspor v řádech až několika desítek procent.Siemens, s.r.o.
logo Siemens, s.r.o.

Systémy automatizovaného řízení budov, systémy řízení energetických systémů, systémy řízení kotelen a předávacích stanic CZT. Přístroje pro měřicí a regulační techniku, integrované systémy budov, konzultace, projekty, software, dodávky na klíč, projekty ...