Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Primalex BETON EFEKT: Dokážete to i vy, jednoduše a bez zbytečně vysokých nákladů

Datum: 16.3.2019 02:01  |  Organizace: Primalex  |  Firemní zpráva

Novinku značky Primalex ocení každý nadšenec industriálního minimalismu. Jedná se o nátěr s efektem přírodního surového betonu s jeho charakteristickou strukturou, která dodá interiéru industriální vzhled a dávku originality. Avšak nově s jednoduchou aplikací ve formě ready-to-use nátěru, kterou hravě zvládne i laik.

Primalex
Břasy 223
338 24 Břasy

tel.:800 100 752 (6 - 15 hod.), +420 371 791 081-4
e-mail:
web:www.primalex.cz
beton efekt

Imitace betonu patří aktuálně mezi nejžádanější moderní povrchovou úpravu vyhledávanou nejen architekty a interiérovými designéry. Na spoustu z nás může interiér, který je inspirován starými továrními halami, působit nedokončeně. V tom ale spočívá hlavní myšlenka a kouzlo betonové stěrky.

Aplikace produktu Primalex BETON EFEKT je snadná a zvládne ji každý bez zbytečně vysokých nákladů. Barvu stačí po zakoupení pouze řádně promíchat. Odborníci v síti Dům barev jsou schopni barvu natónovat pomocí pigmentů až do 5 tisíc odstínů Doporučená maloobchodní cena je 2 026 – 2 060 Kč / 10 l dle vybraného odstínu. Obsah vystačí na 12-17 m2 podle zvoleného efektu.

Efekt hrubého industriálního betonu

Primalex BETON EFEKT aplikujte na připravenou stěnu pomocí benátského hladítka v silnější vrstvě. Hladítkem vytahujte do hrubší struktury. Poté lehce stáhněte a uhlaďte hrubou plochu opět hladítkem. Vznikne tak celistvá plocha s jemnými krátery.

Efekt taženého pohledového betonu

Primalex BETON EFEKT nanášejte na připravenou stěnu rovnoměrně a v tenké vrstvě. Poté lehce stahujte v různých směrech do oblouků. Tímto jednoduše docílíte přirozené betonové struktury. Aplikaci a stahování provádějte postupně tak, aby na sebe plochy vzájemně navazovaly a barva nestačila zaschnout.

Efekt kvádrového reliéfního zdiva

V případě aplikace pouze jedné vrstvy doporučujeme nejprve Primalex akrylátový omítkový základ, aby nedošlo k prodření materiálu na původní nátěr. K aplikaci použijte opět benátské hladítko a Primalex BETON EFEKT nanášejte rovnoměrně v silnější vrstvě. Pomocí plochého šroubováku nebo slabé špachtle vytlačujte spáry do lehce zavadlé barvy.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona TwitterTisk 


Související z oboru

Jakým nátěrem ošetřit dřevo dubu v exteriéru

Jakým nátěrem ošetřit dřevo dubu v exteriéru

14.1.2019 | doc. Ing. Miloš Pánek, Ph.D., Ing. Eliška Oberhofnerová, Ing. Ondřej Dvořák, Ing. Přemysl Šedivka, Ph.D., doc. Ing. Aleš Zeidler, Ph.D., ČZU v Praze, Fakulta lesnická a dřevařská, katedra dřevěných výrobků a konstrukcí, Ing. Jakub Kaloč, Matrix a.s.
Článek pojednává o aplikaci povrchových úprav na dubové dřevo vystavené v exteriéru. Jedná se o problematickou dřevinu vzhledem k nehomogenní morfologické struktuře i obsahu specifických tříslovin, které často reagují s nátěrovými hmotami a způsobují jejich rychlejší degradaci. V textu jsou obsaženy i výsledky praktických experimentů provedených na FLD ČZU v Praze.
Komiks, QR kódy, angličtina, audiofunkce. Herečka Žádníková a Dermacol otevřely nově vyzdobenou Dětskou pohotovost v Motole

Nové interiéry pro Dětskou pohotovost v Motole

12.1.2019 | redakce podle tiskové zprávy
Komiks, QR kódy, angličtina, audiofunkce – to je nové pojetí výzdoby, která čeká na malé pacienty i jejich rodiče. Nově vesele vyzdobené stěny, nástěnné hračky pro nejmenší i komiksovou zónu pro teenagery zajistil Nadační fond Zdeňky Žádníkové se společností Dermacol.

Rozhovor: Systémy pro zvyšování požární odolnosti

9.1.2019 | redakce
O zvyšování požární odolnosti betonových a ocelových konstrukcí a o fasádních požárních pásech s využitím cementovláknitých desek AESTUVER hovoří Jaroslav Benák ze společnosti Fermacell.

Rozhovor: Nový deskový výrobek plně využitelný v interiéru i exteriéru

4.1.2019 | Ing. arch. Petr Brandejský, redakce
Deskový materiál PackWall vyrábí česká společnost Flexibau z nápojových kartónů a obalů. Tyto desky se následně využívají ve stavebnictví a nábytkářství.
Ilustrační obrázek, foto ESTAV.cz

Nové materiály jsou pevnější a pohlcují zvuk

25.11.2018 | redakce
Čeští výzkumníci vyvinuli nové sendvičové materiály, které využívají druhotné a recyklované suroviny z textilní a dřevařské výroby a mají lepší mechanické či akustické vlastnosti. Jsou vhodné např. pro opláštění dřevostaveb a jako obkladový nebo dělící materiál.