Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Primalex BETON EFEKT: Dokážete to i vy, jednoduše a bez zbytečně vysokých nákladů

Novinku značky Primalex ocení každý nadšenec industriálního minimalismu. Jedná se o nátěr s efektem přírodního surového betonu s jeho charakteristickou strukturou, která dodá interiéru industriální vzhled a dávku originality. Avšak nově s jednoduchou aplikací ve formě ready-to-use nátěru, kterou hravě zvládne i laik.

beton efekt

Imitace betonu patří aktuálně mezi nejžádanější moderní povrchovou úpravu vyhledávanou nejen architekty a interiérovými designéry. Na spoustu z nás může interiér, který je inspirován starými továrními halami, působit nedokončeně. V tom ale spočívá hlavní myšlenka a kouzlo betonové stěrky.

Aplikace produktu Primalex BETON EFEKT je snadná a zvládne ji každý bez zbytečně vysokých nákladů. Barvu stačí po zakoupení pouze řádně promíchat. Odborníci v síti Dům barev jsou schopni barvu natónovat pomocí pigmentů až do 5 tisíc odstínů Doporučená maloobchodní cena je 2 026 – 2 060 Kč / 10 l dle vybraného odstínu. Obsah vystačí na 12-17 m2 podle zvoleného efektu.

Efekt hrubého industriálního betonu

Primalex BETON EFEKT aplikujte na připravenou stěnu pomocí benátského hladítka v silnější vrstvě. Hladítkem vytahujte do hrubší struktury. Poté lehce stáhněte a uhlaďte hrubou plochu opět hladítkem. Vznikne tak celistvá plocha s jemnými krátery.

Efekt taženého pohledového betonu

Primalex BETON EFEKT nanášejte na připravenou stěnu rovnoměrně a v tenké vrstvě. Poté lehce stahujte v různých směrech do oblouků. Tímto jednoduše docílíte přirozené betonové struktury. Aplikaci a stahování provádějte postupně tak, aby na sebe plochy vzájemně navazovaly a barva nestačila zaschnout.

Efekt kvádrového reliéfního zdiva

V případě aplikace pouze jedné vrstvy doporučujeme nejprve Primalex akrylátový omítkový základ, aby nedošlo k prodření materiálu na původní nátěr. K aplikaci použijte opět benátské hladítko a Primalex BETON EFEKT nanášejte rovnoměrně v silnější vrstvě. Pomocí plochého šroubováku nebo slabé špachtle vytlačujte spáry do lehce zavadlé barvy.

Primalex
logo Primalex

Kompletní spektrum nátěrových hmot zahrnující vnitřní malířské nátěry, fasádní barvy, omítky, kolorovací systém, barvy na kov a dřevo, zateplovací systém a prostředky na úpravu podkladu. Zabývá se taktéž provozem sítě odborných obchodů Dům barev.

 
 
Reklama