Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

RAKO na výstavě „Pražské vzorkové veletrhy“

Datum: 1.11.2018 02:01  |  Organizace: LASSELSBERGER, s.r.o. - značka RAKO  |  Firemní zpráva

Výstava „Pražské vzorkové veletrhy“, která je součástí projektu Národního technického muzea k oslavě 100. výročí vzniku republiky s názvem „Made in Czechoslovakia aneb průmysl, který dobyl svět“, je prezentací současných, ale tradičních domácích výrobců. Výstava doplňuje historickou část hlavní výstavy o pohled na současnou českou průmyslovou výrobu, a to především těch výrobců, jejichž značky doprovází převážnou část historie naší republiky.

LASSELSBERGER, s.r.o. - značka RAKO
Adelova 2549/1
320 00 Plzeň - Jižní Předměstí

tel.:378 021 111
e-mail:
web:www.rako.cz

Autorka výstavy Lucie Střechová říká: „Po všech negativních informacích z médií, že se v tuzemsku nic nevyrábí a nic nevyvíjí, je možné se v expozici přesvědčit o opaku. Představujeme zde širokou paletu vystavovatelů, kteří prezentují několik výrobních odvětví. Jejich výběr koresponduje s pestrým zaměřením našich sbírkových skupin v muzeu a také se skutečností, že vývoj vystavujících výrobců je v našich sbírkách dlouhodobě dokumentován.“

Mezi vystavovateli naleznete společnost LASSELSBERGER, výrobce keramických obkladů, jehož značka RAKO slaví v letošním roce již 135. výročí. „RAKO je značka obkladů, kterou najdete téměř na celém světě. Dějiny keramiky se značkou RAKO – to jsou dějiny psané zručností a zkušeností mnoha generací keramiků. Obklady vytvářejí svět kolem nás, současné reference i historické klenoty. A právě historii, atmosféru … radost a zážitky hledají i návštěvníci Národního technického muzea a jeho dalších poboček,“ dodává jednatel společnosti LASSELSBERGER, s.r.o., Roman Blažíček. Proto je RAKO od letošního roku oficiálním partnerem NTM a je nám ctí vystavovat na Pražských vzorkových veletrzích.“

Dále vystavují společnosti: GZ Media, tradiční výrobce vinylových desek z Loděnice u Berouna * společnost Gorenje reprezentující značku Mora * přerovská firma Meopta, tradiční výrobce promítacích zařízení, filmové techniky a fotoaparátů * společnost L. Hainz, jejímž oborem jsou věžní hodiny, založena v roce 1836 * Sigma Lutín, vyrábějící zejména čerpadla * producent českého skla, Kavalier Glass, prezentuje své varné sklo značky Simax * OTK Group – obchodní tiskárna Kolín * výrobce tužek a pastelek Koh-i-noor Hardmuth * společnost TESCAN, specializující se na elektronovou mikroskopii * tradiční zástupce českého leteckého průmyslu AERO Vodochody * nechybí ani Škoda Transportation. Prezentaci uzavírá konsorcium CZECHOSLOVAK GROUP, které samostatně představuje automobilové značky Tatra, Avia a hodinky Prim, ale i Plzeňský Prazdroj.


 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona TwitterTisk Související z oboru

Jakým nátěrem ošetřit dřevo dubu v exteriéru

Jakým nátěrem ošetřit dřevo dubu v exteriéru

14.1.2019 | doc. Ing. Miloš Pánek, Ph.D., Ing. Eliška Oberhofnerová, Ing. Ondřej Dvořák, Ing. Přemysl Šedivka, Ph.D., doc. Ing. Aleš Zeidler, Ph.D., ČZU v Praze, Fakulta lesnická a dřevařská, katedra dřevěných výrobků a konstrukcí, Ing. Jakub Kaloč, Matrix a.s.
Článek pojednává o aplikaci povrchových úprav na dubové dřevo vystavené v exteriéru. Jedná se o problematickou dřevinu vzhledem k nehomogenní morfologické struktuře i obsahu specifických tříslovin, které často reagují s nátěrovými hmotami a způsobují jejich rychlejší degradaci. V textu jsou obsaženy i výsledky praktických experimentů provedených na FLD ČZU v Praze.
Komiks, QR kódy, angličtina, audiofunkce. Herečka Žádníková a Dermacol otevřely nově vyzdobenou Dětskou pohotovost v Motole

Nové interiéry pro Dětskou pohotovost v Motole

12.1.2019 | redakce podle tiskové zprávy
Komiks, QR kódy, angličtina, audiofunkce – to je nové pojetí výzdoby, která čeká na malé pacienty i jejich rodiče. Nově vesele vyzdobené stěny, nástěnné hračky pro nejmenší i komiksovou zónu pro teenagery zajistil Nadační fond Zdeňky Žádníkové se společností Dermacol.

Rozhovor: Systémy pro zvyšování požární odolnosti

9.1.2019 | redakce
O zvyšování požární odolnosti betonových a ocelových konstrukcí a o fasádních požárních pásech s využitím cementovláknitých desek AESTUVER hovoří Jaroslav Benák ze společnosti Fermacell.

Rozhovor: Nový deskový výrobek plně využitelný v interiéru i exteriéru

4.1.2019 | Ing. arch. Petr Brandejský, redakce
Deskový materiál PackWall vyrábí česká společnost Flexibau z nápojových kartónů a obalů. Tyto desky se následně využívají ve stavebnictví a nábytkářství.
Ilustrační obrázek, foto ESTAV.cz

Nové materiály jsou pevnější a pohlcují zvuk

25.11.2018 | redakce
Čeští výzkumníci vyvinuli nové sendvičové materiály, které využívají druhotné a recyklované suroviny z textilní a dřevařské výroby a mají lepší mechanické či akustické vlastnosti. Jsou vhodné např. pro opláštění dřevostaveb a jako obkladový nebo dělící materiál.