Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Zdařilá rekonstrukce hotelu Malé Versailles

Nedaleko centra Karlových Varů stojí nově zrekonstruovaný hotel s restaurací Malé Versailles. Cílem projektu bylo zprostředkovat návštěvníkům hotelu nebo restaurace příjemně strávené chvíle v objektu, který nebude působit okázale, ale naopak útulně.

Knauf sádrokarton – jídelna Malé Versailles
Knauf sádrokarton – jídelna Malé Versailles

Inspiraci architekt Kašparovský nalezl ve skandinávské architektuře, což se promítlo do minimalistického designu interiéru, kterému vévodí přírodní barvy a materiály. Velký prostor dostalo dřevo, které má opravdový punc historie – pochází totiž ze starých chalup a statků. Prakticky vše ostatní je nové, třebaže s nádechem patiny.

Pokoje byly vytvořeny pomocí sádrokartonových desek Knauf. Jelikož každá místnost musí být samostatným požárním úsekem, byly k tomu použity desky Knauf RED Piano. Díky dvojitému opláštění příček (celková tloušťka stěny včetně izolace činí 150 mm) pokoje vyhovují rovněž.

Více o rekonstrukci hotelu Malé Versailles a použitých materiálech si můžete přečíst v článku na stavebním portále ESTAV.cz.

Knauf Praha s.r.o.
logo Knauf Praha s.r.o.

Společnost Knauf Praha, s.r.o. je významným dodavatelem sádrokartonových stavebních systémů a materiálů, suchých maltových směsí a stavební chemie. Produkty a systémy Knauf: Suchá výstavba, Systémová řešení pro dřevostavby, Suché maltové směsi, Stavební ...

 
 
Reklama