Zámková dlažba nabídne celou řadu výhod

Datum: 4.12.2017 4:02  |  Organizace: IPS Group Industries, spol. s r.o.  |  Firemní zpráva

Plánujete konečně zvelebit okolí vašeho domu, kde je zatím jenom hlína, nebo nevzhledný trávník? A to v dešti nadělá pěknou neplechu? Jedním z osvědčených řešení je zámková dlažba. Tu volí už několik let pořád mnoho lidí. Proč? Jsou to samozřejmě její výhody. Podívejte se na výčet těch hlavních.

Zámková dlažba nabídne celou řadu výhod

Pokládku lze zvládnout velmi snadno

Toto je jedno z hlavních pozitiv, kterým musíme pochopitelně začít. Ten důvodu, proč má tento typ dlažby svůj název, je dán tím, že vlastně funguje systémem jednoduchých zámků. To znamená, že dlažba jednoduše zapadá do sebe a tvoří jeden celek. Jednoduchá pokládka zámkové dlažby se tak stává jasným a hlavním pozitivem, které musíme jasně zmínit. Nejenom, že ji mají v malíčku profesionálové, ale s trochou cviku to zvládnete, i když danou práci vykonáváte poprvé.

Dlažba nabídne vysokou kvalitu

Ano, je to také kvalita, na kterou nesmíme zapomínat. Pokud hledáte řešení, které bude skutečně dlouhodobé, tak musíme jasně říci, že nelze šlápnout vedle. Výčet pozitivních kvalitativních vlastností je celkem velký. My se podíváme na hlavní trojici, která je zmiňována nejvíce:

  • Možnost velkého zatížení
  • Odolnost vůči povětrnostním vlivům
  • Odolnost vůči teplotním výkyvům

Údržba je hračkou

Nezapomínejme na další pozitivum, se kterým je zámková dlažba přímo spojena. O co se jedná? Jde o její snadnou údržbu. Není nutné obávat se čehokoliv složitého. K tomu, aby byla stále dokonalá, může plně postačit proud vody, pomocí kterého dojde ke snadnému odstranění různých nečistot.

Výběr je bohatý

V jakém ohledu? V první řadě v tom, že dnes můžete volit z několika různorodých tvarů, které bude zámková dlažba mít. To ale není jediná cesta, kterou je možné se vydat. Také nelze zapomínat na to, že si lze vybrat i z různých barevných odstínů. Ideálně takových, které se budou k vašemu domu hodit opravdu nejvíce.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk 


Související z oboru

Environmentální přínos využívání recyklovaného dřeva při výrobě aglomerovaných materiálů (3. část)

21.5.2018 | doc. Ing. Milan Gaff, Ph.D., Ing. Kamil Trgala, Ph.D., Ing. Tereza Adamová, Česká zemědělská univerzita v Praze (ČZU), Fakulta lesnická a dřevařská, katedra dřevěných výrobků a konstrukcí
Třídílná studie sleduje na základě aktuálních poznatků environmentální přínos využívání recyklovaného dřeva při výrobě aglomerovaných materiálů. Základní myšlenka nakládání s dřevním odpadem vychází z teorie zachování funkčních lesních ekosystémů, kdy je důležité zachovat národní přírodní zdroje a recyklovat surovinu, protože separace odpadního dřeva a jeho recyklace má smysl a šetří peníze. V třetí části se zaměříme na vývoj legislativy a právního prostředí v Evropské unii a v České republice a shrneme poznatky environmentálního přínosu využívání recyklovaného dřeva při výrobě aglomerovaných materiálů.

Environmentální přínos využívání recyklovaného dřeva při výrobě aglomerovaných materiálů (2. část)

14.5.2018 | doc. Ing. Milan Gaff, Ph.D., Ing. Kamil Trgala, Ph.D., Ing. Tereza Adamová, Česká zemědělská univerzita v Praze (ČZU), Fakulta lesnická a dřevařská, katedra dřevěných výrobků a konstrukcí
Třídílná studie sleduje na základě aktuálních poznatků environmentální přínos využívání recyklovaného dřeva při výrobě aglomerovaných materiálů. Základní myšlenka nakládání s dřevním odpadem vychází z teorie zachování funkčních lesních ekosystémů, kdy je důležité zachovat národní přírodní zdroje a recyklovat surovinu, protože separace odpadního dřeva a jeho recyklace má smysl a šetří peníze. V druhé části se zaměříme na mezinárodní srovnání v oblasti zpracování dřevního recyklátu, na porovnání aglomerovaných materiálů na bázi dřeva se silikáty, kovy, plasty (technické, environmentální, ekonomické) a na kontroly a řízení jakosti při výrobě aglomerovaných materiálů se zřetelem na využívání recyklátu při výrobě.

Environmentální přínos využívání recyklovaného dřeva při výrobě aglomerovaných materiálů (1. část)

7.5.2018 | doc. Ing. Milan Gaff, Ph.D., Ing. Kamil Trgala, Ph.D., Ing. Tereza Adamová, Česká zemědělská univerzita v Praze, Fakulta lesnická a dřevařská
Třídílná studie sleduje na základě aktuálních poznatků environmentální přínos využívání recyklovaného dřeva při výrobě aglomerovaných materiálů. Základní myšlenka nakládání s dřevním odpadem vychází z teorie zachování funkčních lesních ekosystémů, kdy je důležité zachovat národní přírodní zdroje a recyklovat surovinu, protože separace odpadního dřeva a jeho recyklace má smysl a šetří peníze. V první části se zaměříme na analýzu environmentálních dopadů recyklace dřeva při výrobě aglomerovaných materiálů a na analýzu výhodnosti zpracování odpadního dřeva do dalších výrobků oproti energetickému využití spalování.

Slavnostní vyhlášení 10. ročníku RIGIPS TROPHY 2018

3.3.2018 | Ing. arch. Petr Brandejský, redakce
Akce RIGIPS TROPHY se týká zrealizovaných projektů z využitím know-how jednoho z lídrů tzv. suché výstavby, ze sádrokartonových desek a všeho, co má společnost Rigips „pod palcem“.
 
 

Aktuální články na ESTAV.czS cihlou Heluz Family 2in1 s integrovanou izolací protopíte méněChcete komfort i během horkého léta? Využijte modul CoolBreezePožadavky na nádrže na dešťovou vodu – III.Přijďte na konferenci NIMBY efekt - investor, město, občané