Koberce bez alergenů

Datum: 23.11.2017 4:57  |  Autor: Jiří Bohatý  |  Organizace: Bopo.cz s.r.o.  |  Firemní zpráva

Jsou koberce vhodné pro alergiky? Pokud budete domů pořizovat koberec, měl b to být koberec, který sám o sobě neobsahuje alergeny a má patřičné certifikáty o nezávadnosti.

Bopo.cz s.r.o.

tel.:374 144 110
e-mail:
web:www.bopo.cz

Koberce bez alergenů

V dnešní době se vedou diskuse mezi odborníky v oblasti alergologie, zda je vhodné „sterilní“ prostředí pro alergiky nebo ne. Jsou koberce a textilie vhodné do pokojů, kde žijí alergici? Jsou studie, které tvrdí, že koberce o padesát procent snižují víření prachu s alergeny oproti tvrdým podlahám. Na druhou stranu lékaři varují před použitím koberců. Kde je pravda, se asi jen tak nedozvíme. Použijme tedy „selský“ rozum. Když budeme mít podlahu bez koberce, budeme muset minimálně jednou denně vytírat, abychom zamezili víření prachu. V případě použití koberce budeme muset minimálně jednou týdně vysávat prach kvalitním vysavačem. A když už budeme do pokoje alergika dávat koberec, tak určitě koberec, který sám o sobě neobsahuje alergeny.
Na e-shopu naleznete koberce bez alergenů, které jsou certifikovány německou akreditační komisí TÜV NORD jako koberce vhodné pro alergiky.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Související z oboru

Suché podlahy jsou lehké a přitom účinné

6.8.2018 | Dipl. Ing. Jaroslav Benák, Fermacell GmbH, org. složka
Z hlediska zvukové izolace bojují suché podlahy i dnes proti neoprávněným předsudkům. Menší množství hmoty lze snadno nahradit inteligentní skladbou podlahy. Článek se podrobně zabývá tím, jak správně navrhnout skladbu podlahy s ohledem na zvukovou izolaci.
 
 

Aktuální články na ESTAV.czKdy může stavební úřad nařídit odstranění stavby, terénních úprav nebo zařízení?Opuštěnou sklárnu u Teplic nahradí moderní průmyslový areálŽaluziový kastlík od Ytongu usnadní instalaci žaluziíUnikátní stroj na opravu silnic, frézuje a zároveň pokládá nový povrch