Češi znovu hledají nejlepší Pasivní dům roku. A nově také nejlepší budovu!

Datum: 7.10.2016  |  Organizace: Centrum pasivního domu  |  Firemní článek

Druhý ročník soutěžní přehlídky „Pasivní dům roku“ odstartoval. Od středy 21. 9. tedy mohou majitelé energeticky úsporných nemovitostí znovu přihlašovat své domy do celorepublikového soutěžního klání.

Centrum pasivního domu
Údolní 33
60200 Brno

tel.:777 479 144
e-mail:
web:www.pasivnidomy.cz

Vyhlašovatelem soutěžní přehlídky „Pasivní dům roku“ je společnost ABF, a. s., organizátorem pak Centrum pasivního domu a podporovatelem Státní fond životního prostředí České republiky.

Pasivní domy jsou nejmodernější stavby současnosti. Jsou kvalitně postavené, ekologické a zdravé pro své obyvatele. V Česku se jich každoročně postaví stovky, stejně jako energeticky úsporných budov. Jenže, které z nich jsou nejlepší? Na to odpoví soutěžní klání „Pasivní dům roku“. V jeho rámci nejprve proběhne přihlašování domů, a to do 30. listopadu. Následně jednotlivé projekty ohodnotí odborná komise a určí deset až patnáct finalistů. Z nich pak vybere vítěze veřejnost prostřednictvím hlasování na webu www.pasivnidumroku.cz.

Na soutěži budou udělena čtyři ocenění ve dvou kategoriích


Do soutěže se mohou zapojit všichni vlastníci domů, nebo jejich zástupci s podloženým souhlasem vlastníka. Soutěžit se přitom bude ve dvou kategoriích, a to novostavby rodinných domů a novostavby a rekonstrukce ostatních budov. Uděleny budou čtyři ocenění, konkrétně dvě ceny poroty, cena veřejnosti a cena generálního partnera, kterým je společnost Saint-Gobain Construction Products CZ a.s., divize Isover. Cenu poroty udělí na základě hodnocení odborná porota složená ze zástupců Centra pasivního domu, Státního fondu životního prostředí České republiky a nezávislých odborných porotců. Cena veřejnosti bude udělena na základě veřejného hlasování. Vítězové soutěže budou slavnostně vyhlášeni na veletrhu nízkoenergetických pasivních a nulových staveb FOR PASIV v termínu od 9. do 11. února 2017.

 

Historie soutěže „Pasivní dům roku“

logo Pasivní dům roku

Téma pasivních domů se těší nejen v zahraničí, ale také v České republice stále větší pozornosti. Dokládá to mimo jiné vysoká úspěšnost prvního ročníku soutěže „Pasivní dům roku“. Hlavní cenu tehdy obdržel rodinný dům ve Vrané nad Vltavou, který kromě prestižního ocenění získal zahradní bazén včetně příslušenství od společnosti ABPLAST s.r.o. v celkové hodnotě 80 000 Kč. Vzhledem k vysoké sledovanosti se soutěž pro rok 2016 rozšířila o další ocenění, a to dvě ceny poroty, cenu veřejnosti a cenu generálního partnera.

Podrobné informace o projektu naleznete na webových stránkách www.pasivnidumroku.cz

Kontakt:
Petr Žabka, Centrum pasivního domu
tel.: (+420) 773 071 441
e-mail: petr.zabka@pasivnidomy.cz
http://www.pasivnidomy.cz/

 

Datum: 7.10.2016
Organizace: Centrum pasivního domu



Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcích 


 
 

Aktuální články na ESTAV.czKdy může stavební úřad nařídit odstranění stavby, terénních úprav nebo zařízení?Opuštěnou sklárnu u Teplic nahradí moderní průmyslový areálŽaluziový kastlík od Ytongu usnadní instalaci žaluziíUnikátní stroj na opravu silnic, frézuje a zároveň pokládá nový povrch