Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Rekuperační jednotka Jablotron Futura také na Dnech pasivních domů 2018!

Datum: 6.11.2018 5:18  |  Organizace: JABLOTRON LIVING TECHNOLOGY s.r.o.   |  Firemní zpráva

Ve dnech 9.-11.11. se otevřou dveře pasivních domů v rámci Dnů pasivních domů 2018. Budoucí majitelé a stavitelé pasivních domů mají skvělou příležitost získat informace z první ruky, zeptat se obyvatelů pasivních domů, jak se jim v nich žije, jaké jsou jejich zkušenosti a postřehy.

JABLOTRON LIVING TECHNOLOGY s.r.o.
Holešovská 1692
769 01 Holešov

tel.:775 587 595
e-mail:
web:www.jablotronlt.com

Dobře navržený pasivní dům potřebuje, kromě jiného, i správný systém řízeného větrání s rekuperací. Do letošního ročníku této akce se přihlásili i majitelé domů s rekuperační jednotkou Jablotron Futura. Ta je inovativní jako celek a řadou vlastností se odlišuje od jiných rekuperačních jednotek - ať už je to fungování bez předehřevu až do teploty -19 ºC a s tím spojená nízká spotřeba energie, navracení vlhkosti díky řízenému entalpickému výměníku, nebo vzdálená správa přes cloudové služby Jablotron. Co však dělá Futuru opravdu atraktivní, je fakt, že je součástí kompletního portfolia zajišťujícího bezpečí a pohodlí v domácnostech.

Jestli chcete přihlášený pasivní dům navštívit, kontaktujte nás, rádi tuto návštěvu zprostředkujeme.

A pokud byste náhodou měli v nejbližších dnech naplánovanou cestu do USA, zavítejte do Colorada. V Masonville u Andrewa Michlera naleznete první pasivní dům v USA, kde se o čerstvý vzduch stará také naše rekuperační jednotka. Andrew Michler je se svým pasivním domem do akce také zapojen (Passive House Day Participation 2018, ID stav-by: 4497).

Více informací naleznete na stránkách Centra pasivního domu nebo passivhausprojekte.de.

jablotron rekuperace futura dny pasivních domů 2018/
Máte zájem o návštěvu přihlášeného domu? Kontaktujte nás, rádi tuto návštěvu zprostředkujeme.
 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk 


Související z oboru

Energetická flexibilita budov

21.1.2019 | doc. Ing. Milan Ostrý, Ph.D., VUT FAST Brno
Příspěvek se zabývá definicí energeticky flexibilní budovy, jejího vlivu na stabilitu okolní sítě s plánovaným vzrůstajícím podílem energie z obnovitelných zdrojů a možnosti využití tepelně akumulačních vlastností stavebních konstrukcí. Článek dále rozebírá vybranou metodiku pro hodnocení energetické flexibility budovy a uvádí příklad tepelně aktivovaných stavebních konstrukcí.

NZEB bytové budovy a tepelné solární soustavy

16.1.2019 | Ing. Josef Hodboď, TZB-info, obor Vytápění
Z požadavku na dosažení energetického standardu u bytových budov může vyplynout potřeba zvýšení podílu OZE, což lze dosáhnout s tepelnými solárními soustavami. Nejsnáze realizovatelné a s největším přínosem je zapojení solární soustavu do přípravy teplé vody.

Metodika SBToolCZ pro školské budovy

4.12.2018 | Ing. Jan Tripes, TZÚS Praha, s. p., pobočka České Budějovice
Článek popisuje základní principy hodnocení šetrných budov národní metodikou SBToolCZ se zaměřením na nejnovější verzi této metodiky pro školské budovy. Dále je uveden příklad certifikované školské budovy, jejíž renovace byla posuzována a optimalizována s využitím systému SBToolCZ. Výsledkem je přeměna stávajícího veřejného objektu na inteligentní energeticky nulovou budovu.
Ing. arch. Adam Rujbr o FN v Olomouci

První energeticky pasivní klinika na světě vyrostla v Olomouci

2.12.2018 | redakce
V Česku vzniklo historicky první energeticky úsporné zdravotnické zařízení na světě splňující nejpřísnější standardy pasivních domů. Stal se jím nedávno otevřený pavilon II. Interní kliniky gastroenterologie a geriatrie Fakultní nemocnice v Olomouci.

Dvouletý provoz administrativní budovy Fenix v Jeseníku – pohled na energetickou bilanci

26.11.2018 | Ing. Petr Wolf, Ph.D., Ing. Sofiane Kichou, Ing. Marek Maška, Univerzitní centrum energeticky efektivních budov, ČVUT v Praze
V červenci 2018 byl dokončen dvouletý monitoring administrativní budovy společnosti FENIX Group a.s. v Jeseníku. Během této doby byly aplikovány různé provozní režimy baterií s cílem otestovat jejich schopnosti pro zajištění provozu energetiky objektu.