Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Rekuperační jednotka Jablotron Futura také na Dnech pasivních domů 2018!

Datum: 6.11.2018 5:18  |  Organizace: JABLOTRON LIVING TECHNOLOGY s.r.o.   |  Firemní zpráva

Ve dnech 9.-11.11. se otevřou dveře pasivních domů v rámci Dnů pasivních domů 2018. Budoucí majitelé a stavitelé pasivních domů mají skvělou příležitost získat informace z první ruky, zeptat se obyvatelů pasivních domů, jak se jim v nich žije, jaké jsou jejich zkušenosti a postřehy.

JABLOTRON LIVING TECHNOLOGY s.r.o.
Holešovská 1692
769 01 Holešov

tel.:775 587 595
e-mail:
web:www.jablotronlt.com

Dobře navržený pasivní dům potřebuje, kromě jiného, i správný systém řízeného větrání s rekuperací. Do letošního ročníku této akce se přihlásili i majitelé domů s rekuperační jednotkou Jablotron Futura. Ta je inovativní jako celek a řadou vlastností se odlišuje od jiných rekuperačních jednotek - ať už je to fungování bez předehřevu až do teploty -19 ºC a s tím spojená nízká spotřeba energie, navracení vlhkosti díky řízenému entalpickému výměníku, nebo vzdálená správa přes cloudové služby Jablotron. Co však dělá Futuru opravdu atraktivní, je fakt, že je součástí kompletního portfolia zajišťujícího bezpečí a pohodlí v domácnostech.

Jestli chcete přihlášený pasivní dům navštívit, kontaktujte nás, rádi tuto návštěvu zprostředkujeme.

A pokud byste náhodou měli v nejbližších dnech naplánovanou cestu do USA, zavítejte do Colorada. V Masonville u Andrewa Michlera naleznete první pasivní dům v USA, kde se o čerstvý vzduch stará také naše rekuperační jednotka. Andrew Michler je se svým pasivním domem do akce také zapojen (Passive House Day Participation 2018, ID stav-by: 4497).

Více informací naleznete na stránkách Centra pasivního domu nebo passivhausprojekte.de.

jablotron rekuperace futura dny pasivních domů 2018/
Máte zájem o návštěvu přihlášeného domu? Kontaktujte nás, rádi tuto návštěvu zprostředkujeme.
 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk 


Související z oboru

Redakční návštěva: Blower-door test cihlového pasivního domu

6.3.2019 | Ing. Petr Bohuslávek, redakce
Těsná obálka bez tepelných mostů je jedním z předpokladů funkčního a úsporného pasivního domu. Je ale také jedinou podmínkou přidělení dotace na pasivní dům, která se ověřuje měřením na dokončené stavbě.

Kancelářské centrum FENIX v Jeseníku, realizované ve standardech roku 2020

2.3.2019 | redakce
Veškeré vybavení domu, tj. spotřebiče, vytápění, chlazení i ohřev vody je na elektřinu. Navíc je dům vybaven střešní FVE 7,2 kwp a bateriovým úložištěm 26 kWh.
Vítězné domy soutěže Pasivní dům 2018

Vítězné domy soutěže Pasivní dům 2018

9.2.2019 | redakce
Ve čtvrtek byli vyhlášeni vítězové soutěže Pasivní dům 2018. V kategoriích Zelená novostavba a Zelená rekonstrukce se umístily např. bytový dům Luka Living v Praze, rodinné domy od Vize Ateliér nebo Domy Atrea a architektonicky zdařilá rekonstrukce administrativní budovy.

Energetická flexibilita budov

21.1.2019 | doc. Ing. Milan Ostrý, Ph.D., VUT FAST Brno
Příspěvek se zabývá definicí energeticky flexibilní budovy, jejího vlivu na stabilitu okolní sítě s plánovaným vzrůstajícím podílem energie z obnovitelných zdrojů a možnosti využití tepelně akumulačních vlastností stavebních konstrukcí. Článek dále rozebírá vybranou metodiku pro hodnocení energetické flexibility budovy a uvádí příklad tepelně aktivovaných stavebních konstrukcí.

NZEB bytové budovy a tepelné solární soustavy

16.1.2019 | Ing. Josef Hodboď, TZB-info, obor Vytápění
Z požadavku na dosažení energetického standardu u bytových budov může vyplynout potřeba zvýšení podílu OZE, jehož lze dosáhnout s tepelnými solárními soustavami. Nejsnáze realizovatelné a s největším přínosem je zapojení solární soustavu do přípravy teplé vody.
diskuse: 1 příspěvek, 07.02.2019 14:55

Témata 2019

technická podpora výrobců

Partneři - Nízkoenergetické stavby

Ptali jsme se

Pasivní dům roku

Redakce TZB-info natočila