Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Jak vypadá ideální bydlení pro rodinu?

Datum: 24.4.2012 5:12  |  Organizace: Domy ATREA - komplexní řešení pasivních a nízkoenergetických domů  |  Firemní zpráva

Dům ATREA splňuje nejvyšší nároky na moderní bydlení. Nízká potřeba tepla na vytápění (14,9 kWh/m2 za rok, dle metodiky TNI 730329) splňuje požadavek pro energeticky pasivní domy. Za rok je na vytápění potřeba asi 2 000 kWh.

Domy ATREA - komplexní řešení pasivních a nízkoenergetických domů
Československé armády 32
46605 Jablonec nad Nisou

tel.:608 644 650
e-mail:
web:www.domyatrea.cz

Interiér je komfortní, uvnitř je zdravé prostředí, vytápění je levné a je postaven s ohledem na životní prostředí. Dům je navržen jednoduše, prakticky a variabilně.

Nízká potřeba tepla na vytápění (14,9 kWh/m2 za rok, dle metodiky TNI 730329) splňuje požadavek pro energeticky pasivní domy. Za rok je na vytápění potřeba asi 2 000 kWh. Při instalaci tepelného čerpadla ATREA TCA 3.1 jsou náklady na vytápění domu pouze kolem 2 000 korun za rok. Skutečné náklady na vytápění jsou závislé na volbě zdroje tepla, způsobu užívání domu, konkrétních klimatických podmínkách a aktuálních cenách energií.

Nedílnou součástí domů ATREA je ucelený systém řízeného větrání s rekuperací, vytápění a chlazení a ohřevu teplé vody vyvíjený a vyráběný rovněž naší společností.


Vlevo je dům s dřevěným obkladem, vpravo s fasádní omítkou. Vizualizace: ATREA, ARCHIDEE, Symbiosa - atelier architektů
 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona TwitterTisk 


Související z oboru

Redakční návštěva: Blower-door test cihlového pasivního domu

6.3.2019 | Ing. Petr Bohuslávek, redakce
Těsná obálka bez tepelných mostů je jedním z předpokladů funkčního a úsporného pasivního domu. Je ale také jedinou podmínkou přidělení dotace na pasivní dům, která se ověřuje měřením na dokončené stavbě.

Kancelářské centrum FENIX v Jeseníku, realizované ve standardech roku 2020

2.3.2019 | redakce
Veškeré vybavení domu, tj. spotřebiče, vytápění, chlazení i ohřev vody je na elektřinu. Navíc je dům vybaven střešní FVE 7,2 kwp a bateriovým úložištěm 26 kWh.
Vítězné domy soutěže Pasivní dům 2018

Vítězné domy soutěže Pasivní dům 2018

9.2.2019 | redakce
Ve čtvrtek byli vyhlášeni vítězové soutěže Pasivní dům 2018. V kategoriích Zelená novostavba a Zelená rekonstrukce se umístily např. bytový dům Luka Living v Praze, rodinné domy od Vize Ateliér nebo Domy Atrea a architektonicky zdařilá rekonstrukce administrativní budovy.

Energetická flexibilita budov

21.1.2019 | doc. Ing. Milan Ostrý, Ph.D., VUT FAST Brno
Příspěvek se zabývá definicí energeticky flexibilní budovy, jejího vlivu na stabilitu okolní sítě s plánovaným vzrůstajícím podílem energie z obnovitelných zdrojů a možnosti využití tepelně akumulačních vlastností stavebních konstrukcí. Článek dále rozebírá vybranou metodiku pro hodnocení energetické flexibility budovy a uvádí příklad tepelně aktivovaných stavebních konstrukcí.

NZEB bytové budovy a tepelné solární soustavy

16.1.2019 | Ing. Josef Hodboď, TZB-info, obor Vytápění
Z požadavku na dosažení energetického standardu u bytových budov může vyplynout potřeba zvýšení podílu OZE, jehož lze dosáhnout s tepelnými solárními soustavami. Nejsnáze realizovatelné a s největším přínosem je zapojení solární soustavu do přípravy teplé vody.
diskuse: 1 příspěvek, 07.02.2019 14:55