Nejnavštěvovanější odborný web
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

Bungalovy plné slunce (II)

Chcete si splnit sen a pořídit pro svou rodinu dům? V současné době patří mezi vyhledávané rodinné domy jednoduché nízkopodlažní stavby – obecně nazývané bungalovy. Jejich dispoziční řešení mnohdy vede k tomu, že střed domu je trvale odkázán na umělé osvětlení. Jednoduchým řešením přitom je světlovod, který představuje energeticky úsporné osvětlení a zdraví prospěšný přísun denního světla.

V ideálním případě vyřeší budoucí majitel problém s omezeným přístupem denního světla do centrální části domu už během výstavby. Vyplatí se konzultace s odborníky. Jednoduchou pomůckou, která vás upozorní na kritický nedostatek denního světla, je aplikace LUXMETR. Už v hrubé stavbě si můžete změřit intenzitu osvětlení budoucího domova a hledat optimální řešení. Aplikace LUX kalkulátor, která je dostupná na webu společnosti VELUX, zase poradí, jaký typ světlovodu je pro každou konkrétní stavbu ten nejlepší.

Přirozené denní světlo do středu domu

V případě šaten, koupelen či schodišť jsou světlovody dokonalým způsobem, který přivede přirozené denní světlo právě do těchto centrálních prostor bungalovů, i když je venku pošmourno. Součástí moderních světlovodů mohou být i LED svítidla, která nahrazují centrální osvětlení a umožňují obyvatelům domu bezpečný pohyb v daném prostoru i v nočních hodinách.

Výrobce světlovodů VELUX nabízí řešení speciálně určené pro rovné střechy či střechy s nízkým sklonem a pro všechny druhy střešních krytin. Světlovody zlepšují energetickou účinnost všech typů staveb – ročně ušetří až 400 hodin svícení umělými zdroji. Díky dennímu světlu také vytvářejí atraktivnější a zdravější bydlení.

Prosvětlení rodinného domu světlovodem
Prosvětlení rodinného domu světlovodem
Prosvětlení bungalovu světlovodem
Prosvětlení bungalovu světlovodem

Světlovody jsou ideálním řešením pro přívod denního světla do prostorů ve střední části domuSvětlovody jsou ideálním řešením pro přívod denního světla do prostorů ve střední části domuSvětlovody jsou ideálním řešením pro přívod denního světla do prostorů ve střední části domuSvětlovody jsou ideálním řešením pro přívod denního světla do prostorů ve střední části domuSvětlovody jsou ideálním řešením pro přívod denního světla do prostorů ve střední části domu
 
 
Reklama