Potřebujete pro váš bytový dům vyřešit
zateplení
financování oprav
rekonstrukci kotelny
čistou fasádu
Zjisti více
První on-line konference portálu TZB-info
Rekonstrukce a provoz bytových domů
středa 9.12.2020od 10:00 hod.
Registrovat se
Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

VELUX spolupracuje s Netatmo v oblasti chytrých inovací v domovech

VELUX uzavřel partnerství se společností Netatmo, zabývající se revolučními „chytrými“ domovy. VELUX spolupracuje s Netatmo na vývoji inovativního řízení klimatu v domácnostech nazvané VELUX Active.

Netatmo VELUX chytrá domácnost

Partnerství stejně jako koncepce produktu byly zveřejněny u příležitosti CES Unveiled – předpremiéry největšího světového veletrhu elektroniky Consumer Electronic Show 2017 v americkém Las Vegas.

Uvedení prvních produktů VELUX Active se plánuje na podzim 2017. Jejich součástí bude brána Wi-Fi a chytré ovladače pro střešní okna a stínicí zařízení VELUX INTEGRA® společně s ovládací aplikací pro iOS a Android. Na základě řady parametrů vnitřního klimatu, jako jsou teplota, množství slunečního světla, vlhkost a obsah CO2, si budou uživatelé moct automaticky zvolit činnost střešních oken a zastiňujících doplňků. Tím zajistí ve své domácnosti to nejlepší vnitřní klima v kteroukoli dobu. VELUX Active je držitelem dvou prestižních cen CES 2017, a to v kategoriích Smart home a Ekologický design & udržitelné technologie.

Bydlet chytře a zdravě

Chytré domovy a domácí automatizace jsou jedním z největších zákaznických trendů poslední doby. Očekávané celosvětové příjmy za všechna řešení pro chytré domovy by se měly do roku 2020 zečtyřnásobit na úroveň skoro 1,7 bilionu korun, protože stále více produktů pro domácnosti je připojeno na internet a vzájemně propojeno. „Velmi brzy zajistíme našim zákazníkům ještě lepší kontrolu nad zdravým klimatem a dostatkem denního světla v jejich domově. S tím jde ruku v ruce i vyšší kvalita žití,“ říká Jørgen Tang-Jensen, CEO skupiny VELUX. „VELUX vytváří lepší prostředí pro bydlení více než 75 let a spolupráce s Netatmo představuje významný krok vpřed v poskytování nejen většího komfortu a pocitu pohody, ale i v efektivním hospodaření s energiemi a v bezpečnosti.“

„Máme velkou radost, že jsme vyvinuli řešení VELUX Active se společností VELUX, lídrem v oboru střešních oken. Na tomto partnerství prokážeme svou schopnost nabízet tvůrčí řešení, která se budou hodit do infrastruktury domů a přímo osloví trh B2B,“ vysvětluje Fred Potter, zakladatel a prezident Netatmo. „Díky této spolupráci přinášíme své zkušenosti na pole umělé inteligence, softwarové integrace produktů, elektroniky a uživatelské zkušenosti,“ dodává.

 
 
Reklama