Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Unikátní logistický systém DOBO od Hörmannu v nové hale Jablotronu

Přední evropský výrobce a dodavatel průmyslových i garážových vrat uvedl na český trh unikátní systém pro logistiku. Systém DOBO dovede zabezpečit naprosto bezpečné a uzavřené překládání zboží z kamionů do skladů a logistických center a naopak.

Hörmann vrata garážová průmyslová logostika DOBO

Zboží se během překládání nedostane ani na vteřinu do kontaktu s vnějším prostředím. DOBO tak beze zbytku ctí to, co má v názvu: DOcking Before Opening.

„Tento systém patří k celoevropské špičce v oboru a jsme rádi, že ho umí ocenit i firmy na českém trhu,“ uvádí k tomu jednatel společnosti Hörmann Česká republika, Ing. Vít Kareš.

Kamion zavřený do poslední chvíle

Systém je vyvinut tak, že nákladní automobil lze přistavit k rampě se stále zavřenými dveřmi od jeho nákladového prostoru. Ty lze následně otevřít v libovolném okamžiku po nacouvání kamionu až přímo k překládacímu místu. Zboží je tudíž neustále velmi dobře chráněno ve vozidle anebo už ve skladu, což je vhodné mimo jiné i pro účely celního projednání.

Přínos takového řešení je hned několikanásobný. Jednak je garantována bezpečnost, kdy kamion není ani na chvíli otevřen směrem do vnějšího prostředí. K nákladu tedy nemá nikdo neautorizovaný přístup. Systém DOBO pak pamatuje i na bezpečnost posádky vozu. Během nacouvávání a manipulace s nákladem nemusí nikdo být venku, což by mohlo být jinak nebezpečné. Portál navíc řidiči semaforem signalizuje, že je systém připraven nebo že vůz může opětovně odjet.

Chladicí řetězec

Velký přínos má DOBO pro chladírenství, kde je nutné dodržet nepřerušení teplotního řetězce. DOBO umožňuje otevření kamionu až v okamžiku, kdy je garantováno, že nenastane výkyv teploty, ve kterém zboží má být transportováno a skladováno.

DOBO je instalováno v nové hale Jablotronu v průmyslové zóně Jablonci nad Nisou – Rýnovicích. Celkem se tam při výstavbě haly známého výrobce zabezpečovací techniky instalovaly tři nakládací systémy DOBO. Nové skladové kapacity pro Jablotron Alarms zahrnují kromě toho i 12 sekčních průmyslových vrat SPUF42 a čtyři kusy rolovacích vrat Hörmann.

Unikátní řešení v podobě systému DOBO je součástí komplexní nabídky společnosti Hörmann pro logistiku s nejširším programem v Evropě zahrnujícím všechny důležité druhy konstrukcí.

Hörmann Česká republika s.r.o.
logo Hörmann Česká republika s.r.o.

Hörmann je největším dodavatelem stavebních dílů v Evropě. Výklopná, automatická rolovací i sekční garážová vrata, garážová vrata pro hromadné garáže. Hliníkové domovní dveře v řadě variant a přístřešky nad dveře, vnitřní a vnější dveře Průmyslová vrata ...

 
 
Reklama