Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Rychlý průvodce typy velkoformátových dveří

Vybíráte-li okna na terasu či balkon, nenechte se zmást množstvím názvů prosklených velkoformátových dveřních systémů. Vybírejte podle toho, jaké jsou vaše požadavky na funkčnost a prostorové možnosti.

Dřevostavba Lucern, realizace oken a dveří JIS, okenní a dveřní PVC profily Inoutic
Dřevostavba Lucern, realizace oken a dveří JIS, okenní a dveřní PVC profily Inoutic

Na našem trhu jsou dostupné:

Klasické otevírací nebo výklopně-otevírací dveře. Jde o tradiční balkónové dveře, které nejsou finančně náročné, ale kladou velké požadavky na vnitřní prostor.

Jednoduché posuvné systémy. Šetří prostor, ale dveře občas „drhnou“ a obvykle nemívají bezbariérový práh.

Zdvižně-posuvné dveře se někdy nazývají HST nebo HS Portál. Tento systém umožňuje realizovat velké prosklené plochy - 2,6 m výšky a 6 m šířky. Efektivně šetří prostor a jsou bezbariérové. Zdvižně-posuvné dveře Inoutic nabízejí navíc výborné tepelně izolační parametry (Uf = 1,3 W/m2.K) a širokou barevnou škálu včetně dekorů dřeva a exkluzivních fólií Titanium Plus s metalickým vzhledem.

Sklopně-posuvné dveře nebo také odsuvně-posuvné či PSK. Jsou vhodné tam, kde by dvojitá kolejnice dveří HST byla příliš robustní. Pro otevření je třeba je nejprve přitáhnout k sobě a potom odsunout stranou.

Posuvně-skládací dveře, tzv. „harmoniky“ neruší výhled a přístup do exteriéru žádným pevným křídlem či sloupkem.

Deceuninck, spol. s r. o.
logo Deceuninck, spol. s r. o.

Společnost Deceuninck je jedním z předních výrobců PVC okenních profilů a terasového systému z unikátního materiálu Twinson. Díky svým výrobkům nabízí efektivní , kvalitní a úsporná řešení pro váš domov. Kontaktujte obchodní partnery společnosti ...

 
 
Reklama