Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

V Karlíně vyrůstá administrativní budova Butterfly s certifikací BREEAM Excellent

Administrativní komplex Butterfly bude další administrativní budovou v rozvíjejícím se pražském Karlíně v okolí stanice metra Křižíkova. Hrubá stavba je již hotová, budova je navržená ve standardu BREEAM Excellent o celkové pronajímatelné ploše 23 000 m2. Dokončena by měla být v posledním čtvrtletí letošního roku.

Kancelářský komplex tvoří dvě pětipodlažní budovy s ustupujícím šestým podlažím, na němž vzniknou odpočinkové terasy. Samostatná křídla elipsovitého půdorysu jsou zasazena kolem otevřeného proskleného atria ve středu stavby a svým organickým tvarem připomínají motýla v letu.

Celoprosklenou fasádu pokryje více než 1 400 m2 živé vegetace, která byla zvolena s ohledem na místní klima a střídání ročních období. Kromě své estetičnosti jsou tyto vertikální zahrady s důmyslným systémem automatického zavlažování a hnojení také praktické. Snižují totiž prašnost, regulují vlhkost vzduchu i teplotu fasády. Inteligentní systém vnějšího stínění bude automaticky řídit rolety podle dopadu slunečních paprsků. Přísun čerstvého vzduchu zajistí výklopné moduly i prvotřídní technologie. Obyvatelům budovy bude k dispozici nabíjecí stanice pro elektromobily či úschovna kol s kompletním zázemím pro cyklisty v podobě šaten a sprch.

Butterfly Karlín - noční vizualizace
Butterfly Karlín - noční vizualizace
Butterfly Karlín - vizualizace budovy po jejím dokončení
Butterfly Karlín - vizualizace budovy po jejím dokončení

Typické podlaží v Butterfly lze rozdělit až pro šest nájemců na samostatné jednotky ve velikostech od 300 m2 do 2 100 m2. Přímo v komplexu se počítá s jídelnou, restaurací, kavárnou a doplňkovými službami v pronajatých obchodních jednotkách v přízemí. V podzemních garážích zaparkuje více než 300 vozů.

Součástí projektu v západní části pozemku je i malý park pro nájemce a širokou veřejnost, který architekti z ateliéru CMC Architects pojali jako moderní reflexi baroka a protipól k moderní architektuře budovy. Jeho součástí je původní barokní kaplička i udržovaná zeleň s vodními prvky. Vodní trysky jsou také poznávacím znamením hlavní přístupové cesty do budovy. Fontána se nachází i v nezastřešeném atriu mezi budovami.

Butterfly Karlín - vizualizace leteckého snímku
Butterfly Karlín - vizualizace leteckého snímku
Hrubá stavba budovy Butterfly Karlín
Hrubá stavba budovy Butterfly Karlín
Hrubá stavba Butterfly Karlín
Hrubá stavba Butterfly Karlín

Zájemci o pronájem prvotřídních kancelářských prostor mohou od dubna navštívit nový showroom, který se nachází přímo vedle staveniště a nabízí tak bezprostřední pohled na to, jak výstavba postupuje,“ říká Kateřina Holická, leasingová manažerka AFI EUROPE Czech Republic.

Generálním dodavatelem stavby je Imos Brno, manažerem výstavby společnost Gleeds. Financování zajistila PPF banka. Celková investice developera AFI EUROPE přesáhne 45 milionů eur.

Showroom developera budovy Butterfly Karlín
Showroom developera budovy Butterfly Karlín
Vizualizace atria budovy Butterfly Karlín
Vizualizace atria budovy Butterfly Karlín

 
 
Reklama