Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Perla ve Slovenském rudohoří

Datum: 25.10.2016  |  Organizace: ATRIUM, s.r.o.  |  Firemní článek

Ptá se Věra Doubková ve spolupráci s časopisem Dřevo & Stavby majitele montované dřevostavby ATRIUM.

1. Proč jste si vybrali dřevostavbu?

Protože jsme oba velmi dobře znali firmu ATRIUM a mnohokrát jsme se sami přesvědčili o tom, že jejich panely a technologie výroby jsou opravdu poctivé, ani chvilku jsme nepřemýšleli o tom, z čeho dům postavíme. Chtěli jsme dřevostavbu, difuzně otevřenou konstrukci a panely předpřipravené v hale. Neměli jsme rozhodně neomezený rozpočet, ale poměrně rychle jsme si ujasnili priority – šetřit se nesmí na kvalitě obvodových konstrukcí, střeše, oknech a také systému větrání a vytápění. Kompromisy jsme pak dělali při vybavování interiéru, které člověk může za nějaký čas vyměnit.

2. Vybírali jste mezi typovými a individuálními projekty rodinných domů?

Dům jsme si navrhovali sami, trochu netradičně máme dvě terasy – jednu orientovanou směrem k výhledům na jihozápadě a druhou severní. Severní terasa je v horkých letních dnech opravdu nedocenitelná. Vlastní architekturu domu jsme se snažili přizpůsobit prostředí, proto jsem své moderní představy o kompozitním domě s plochou střechou konfrontovala s místní výstavbou a klimatickými podmínkami podhorské oblasti. Nakonec vznikl jednopodlažní dům s valbovou střechou z falcovaného plechu v barvě antracitu a bílou omítkou v kombinaci se dřevem na fasádě.

3. Co rozhodovalo při výběru dodavatele vašeho domu?

Rozhodovali jsme se výlučně mezi dodavateli dřevostaveb, a také jen mezi firmami, které jsou stabilní na trhu dodavatelů dřevostaveb. Při konečném rozhodnutí byly jednoznačné osobní zkušenosti a znalosti postupů realizací firmy ATRIUM.

4. Jak naplnil dům vaše očekávání?

S technologií dřevostaveb jsme naprosto spokojeni, s tím, jak jsme si dům navrhovali, také. Konečně máme pořádný prostor pro návštěvy i důstojnou domácí pracovnu. Nepociťujeme tady žádné problémy nebo negativní vlivy, o kterých lidé v dřevostavbách někdy hovoří – stačí si návrh dobře promyslet, vybrat si vhodnou technologii i partnerskou firmu a nešetřit tam, kde se to opravdu vyplatí. Celý dům jsme navrhli tak, aby byl maximálně úsporný a kompletně z recyklovatelných materiálů.

5. Změnili byste nyní něco na svém domě?

Vždy se dá něco změnit, zatím ne, čas možná ukáže. 

Datum: 25.10.2016
Organizace: ATRIUM, s.r.o.Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcích