Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

NELSON HOMES hledá partnery pro distribuci a výrobu dřevostaveb v ČR

Datum: 16.10.2018 01:02  |  Organizace: Nelson Homes - originální kanadské dřevostavby

Kanadský výrobce maximálně kvalitních, prefabrikovaných dřevostaveb NELSON HOMES vstupuje příští rok na český trh.

Nelson Homes - originální kanadské dřevostavby
Highway 16 West
v3s9s6 Lloydminster, AB CANADA

tel.:604 538 4883
e-mail:
web:www.nelsonhomes.cz

Nelson Homes, Nelson Lumber inc je jedním z největších a nejstarších výrobců panelových, montovaných dřevostaveb v Kanadě. CE Certifikaci na materiál a systém jsme obdrželi na jaře v roce 2018.

Hledáme partnery, distributory a také strategického partnera pro licenční výrobu v České republice, nebo i ve Slovenské republice.

Případní uchazeči a zájemci by měli mít potřebnou infrastrukturu, výrobní kapacity, znalosti a zkušenosti s dřevovýrobou, dřevostavbami a také finanční možnosti včetně zázemí.

Kanada je matkou dřevostaveb a leader v produkci i vývozu stavebního dřeva. Firma Nelson Homes úspěšně existuje 70 let, spolupracuje s předními architekty a ročně vyrábí kolem 500 domů.

Pro veškeré další informace, prosím, kontaktujte: gtupy@shaw.ca

drevostavby
 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Související z oboru

Salon dřevostaveb 2019

23.1. 02:00   14. ročník největší mezinárodní přehlídky moderní architektury ze dřeva ve střední Evropě bude zahájen 8. 2. 2019 v CAMP-u přednáškou o největší dřevěné stavbě na světě – věžáku HoHo ve Vídni, ve dnech 9. – 10. 2. 2019 – VNITROBLOCK pokračuje výstavou a doprovodním programem. více >>>

Stabilita jednostranně opláštěných stěnových panelů pro dřevostavby

7.1.2019 | Ing. Jiří Celler, Ph.D., ČVUT Praha, Fakulta stavební, katedra dřevěných a ocelových konstrukcí
V současné době se navrhování stěnových panelů s výztuhami s průřezem ve tvaru I a oboustranným opláštěním provádí na základě výsledků zkoušek a zjednodušeného analytického výpočtu. V případě jednostranně opláštěných panelů ale nejsou mechanismy chování ani způsob porušení stále dostatečně prozkoumány. Hlavním cílem článku je proto popsat chování výše zmíněného systému, vytvořit spolehlivý model a zpracovat parametrickou studii s využitím experimentální a numerické analýzy. Výsledky práce bude možné využít pro efektivnější využití subtilních sloupkových systémů dřevostaveb.
Dřevostavba © Didier Doceux - Fotolia.com

Co je dřevostavba a mýty o dřevostavbách

2.11.2018 | redakce podle podkladů Katedry dřevěných a ocelových konstrukcí, FSv, ČVUT v Praze
V současnosti se v ČR jako dřevostavby realizují nejčastěji rodinné domy a nízkopodlažní budovy občanské vybavenosti, např. domovy důchodců, menší školní budovy apod. Uplatnění dřevostaveb ve větším rozsahu, ve stavbách s více podlažími a ve stavbách s jinými typy provozu v ČR brání požární předpisy.
ilustrační obrázek © Christian Delbert - Fotolia.com

Optimalizácia mikroklímy a požiarnej bezpečnosti v drevostavbe rodinného domu s aplikáciou hlinených omietok

1.10.2018 | doc. Ing. Agnes Iringová, PhD., Žilinská univerzita v Žiline, Stavebná fakulta
Možnosti aplikácie hliny pri výstavbe budov na báze dreva z hľadiska zvýšenia ich požiarnej ochrany – príklady riešení v minulosti a technické možnosti v súčasnosti. Požiadavky na požiarnu odolnosť obvodových plášťov drevostavieb v závislosti od ich požiarnej výšky v SR. Aplikácia interiérových hlinených omietok na ľahkých obvodových plášťoch v drevo domoch v modelovom riešení z hľadiska optimalizácie tepelnej mikroklímy, protipožiarnej ochrany a ekologickej udržateľnosti výstavby.