Nejnavštěvovanější odborný web
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

Konference Bold Future ukazuje největší příležitosti pro české stavebnictví v tomto desetiletí

Stavět udržitelně a vytvářet kvalitní životní prostředí pro současné i budoucí obyvatele měst je trend, který v cyklu online konferencí Bold Future předkládá expertní skupina Frank Bold společně s desítkami odborníků z oblasti architektury, správy měst a energetiky.

Aktuálně zve na dva webináře určené pro samosprávy a developery, na kterých bude 27. května a 3. června také poprvé uvedena volně dostupná publikace představující trendy v oblasti udržitelnosti včetně praktického katalogu s opatřeními pro stavebnictví.

První akci, která se koná 27. května od 10:00, by si neměli nechat ujít zástupci samospráv. Inspirovat se mohou prezentacemi odborníků na obnovitelnou energetiku, šetrné budovy nebo chytré nástroje v plánování měst a vystoupeními zástupců samospráv, jako je Jihlava, Brno nebo Moravskoslezský kraj, kteří se podělí o příklady dobré praxe a představí nové projekty.

Druhý webinář zaměřený na udržitelné stavitelství z pohledu developmentu se odehraje o týden později, 3. června. Experti se na něm budou věnovat spolupráci měst a developerů, obnovitelné energetice ve stavebních projektech a inspirativním příkladům z praxe z oblasti modrozelené infrastruktury.

Blížící se transformaci ekonomiky směrem k udržitelnosti a příležitosti, které se v této souvislosti otevírají, popíše na obou akcích i Pavel Franc, ředitel expertní skupiny Frank Bold, který také představí publikaci Bold Future s katalogem praktických opatření.

“V České republice se staví málo bytů, rozhodování je zdlouhavé a střety zájmů v území velice vyhrocené. Udržitelné a zelené stavitelství může přinést pozitivní zvrat a řešení. Evropská legislativa, ale i investice, nás právě tímto směrem nutí jít. Využijme této příležitosti a proměňme ji v cestu vpřed. Právě proto jsme naši osvětovou kampaň nazvali Bold Future. Nenadávejme na Evropskou unii, špatnou vládu či neschopné úředníky, ale využijme všech možností k transformaci směrem k udržitelnosti. Pro stavební sektor a municipality jsme právě proto připravili publikaci vysvětlující aktuální trendy i příležitosti a také katalog opatření, z nichž mohou v praxi vybírat,” uvedl Pavel Franc, ředitel expertní skupiny Frank Bold.

Registrace na oba webináře je zdarma. Prohlédněte si podrobný program na 27. května nebo na 3. června. Cyklus Bold Future je realizován s dotací ze státního rozpočtu v rámci Státního programu na podporu úspor energie na období 2017 - 2021 - Program Efekt 2 na rok 2021.

Podrobný program

 • 10:00 - Zahájení
 • 10:05 - Pavel Franc (CEO Frank Bold): Pozitivní vize transformace měst a katalog opatření jako inspirace, Přístup k finančním zdrojům ve stavebnictví
 • 10:25 - Jakub Unucka (náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje): Vize transformace Moravskoslezského kraje
Obce a moderní energetika a stavitelství
 • 10:40 - Karolína Gyurovszká (Frank Bold Advokáti): Důležitost moderní energetiky pro obce
 • 10:55 - Jiří Tencar (Česká rada pro šetrné budovy): Českobrodská 32a - příklad dobré praxe přeměny budovy školy na inteligentní budovu
 • 11:10 - Petr Hladík (náměstek primátorky Brna): Projekt Brněnská virtuální elektrárna
 • Praktické nástroje udržitelného stavitelství
 • 11:30 - Richard Budzák (Regionální poradenská agentura): Finanční možnosti podpory udržitelného stavitelství
 • 11:45 - Petr Selník (Rada pro zelené střechy): Jak může obec podpořit zelené střechy na svém území
Udržitelné řízení měst a spolupráce s investory
 • 12:35 - Vít Zeman (náměstek primátorky Jihlavy): Zkušenosti Jihlavy se spoluprací s investory
 • 12:50 - Jiří Nezhyba (Frank Bold Advokáti): Zásady spolupráce měst a investorů
 • 13:10 - Panelová debata: Spolupráce měst a developerů - dosavadní zkušenosti a praxe: Vít Zeman (Jihlava), Lenka Burgerová (Praha 7), Jiří Nezhyba (Frank Bold Advokáti)
 • 14:00 - Petr Selník (Buildigo): Environmentální studie jako prostředek k úspěšné realizaci zelenomodré infrastruktury

Frank Bold Advokáti, s.r.o.
logo Frank Bold Advokáti, s.r.o.

Advokátní kancelář Frank Bold Advokáti je přední českou advokátní kanceláří se specializací na stavební a energetické právo. Typické zakázky: územní plánování, povolování staveb, práva výrobců energie z obnovitelných zdrojů.