Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
TZB studio
zobrazit program

Okna a dveře s funkcí větrání 6mm mezerou v mezinárodní škole v Poznani

Celoobvodové kování Winkhaus activPilot Comfort umožňuje otevření okna na úzkou mezeru, která zajistí dostatečnou výměnu vzduchu bez nežádoucího hluku a průvanu.

International School of Poznaň je škola skládající se z mateřské, základní a střední školy. Zařízení funguje od roku 2005 a realizuje mezinárodní vzdělávací program s vysokou úrovní výuky. Výuka probíhá v angličtině. Výuka na ISoP probíhá v podmínkách přátelských pro studenty. Lekce se konají způsobem, který vede k nezávislému, logickému myšlení.

Abychom nabídli studentům atraktivní výuku, vytvořili jsme nejprve dvojjazyčnou školu, ale již jsme ji plánovali rozšířit o nejlepší mezinárodní program na světě – International Baccalaureate (ibo.org),” vysvětluje Anna Kalwani, předsedkyně dozorčí rady International School of Poznaň.

Původcem a zakladatelem školy je Ryszard Matuszewski, předseda správní rady Mezinárodní školy v Poznani. „Jedinečnou atmosféru naší školy vytvářejí úžasní studenti, rodiče a učitelé, kteří společně zastupující asi 50 zemí. Každý den se učíme vzájemnému respektu, toleranci a porozumění jiným kulturám, díky nimž se všichni stáváme občany světa,” dodává Anna Kalwani. Zájem o školu překročil očekávání jejích zakladatelů. Rychle se připojili noví studenti. „V roce 2005, kdy byla škola otevřena, získalo vzdělání 34 studentů, v roce 2007 byl překročen počet 100 studentů a v roce 2016 měla škola více než 550 studentů. Dnes, v roce 2018, máme téměř 600 studentů,” informuje předseda nadace ISoP. Vzhledem k rychlému nárůstu počtu studentů jsme začali s plánováním rozšíření školy před 10 lety. Stavbu jsme zahájili počátkem jara 2017 a v září 2018 zaznělo v naší nové moderní budově první zvonění.


Budova školy je vybavena nejmodernějšími technologiemi. Přístup do místností v ISoP je přes systémem Generálního klíče, který se skládá ze zámkových vložek Winkhaus keyTec RPS. Přístup na sekretariát, v němž jsou uloženy dokumenty obsahující osobní údaje, je chráněn elektronickým systémem Winkhaus blueCompact. Okna jsou vybavena celoobvodovým kováním Winkhaus activPilot Comfort, které umožňují přirozené a bezpečné větrání pro třídy.

Výměna vzduchu probíhá skrz mezeru 6 mm mezi křídlem a rámem kolem celého obvodu okna, což umožňuje důležitý přísun čerstvého vzduchu pro duševní práci, aniž by do interiéru pronikal průvan a zvuk. „Amberline a Winkhaus hrály při rozšiřování naší školy nesmírně důležitou roli,” zdůrazňuje Anna Kalwani. „Bylo pro nás důležité, aby nová budova, která je určena pro studenty mateřských a základních škol měla prosvětlené prostorné učebny s velmi dobrou ventilací.

Společnost Amberline nám poskytla krásná, velká hliníková okna a společnost Winkhaus dodala pro tato okna nejnovější generaci kování s funkcí větrání 6-mm. Okna s kováním Winkhaus activPilot Comfort PADK v praxi dokonale fungují. Funkce větrání 6-mm je velmi užitečná zejména ve školách, protože dává možnost ventilovat učebny, aniž by byli studenti sedící nejblíže k oknu vystaveni průvanu nebo pocitu chladu,” dodává zástupce poznaňské instituce.

 
 
Reklama