Nejvíc zahraničních odborníků na pasivní domy bude v Česku na konci října!

Datum: 13.9.2014  |  Organizace: Centrum pasivního domu  |  Firemní článek

Do Brna se na konci října chystá nejvíc odborníků na pasivní domy v historii. Důvod? Mezinárodní konference Pasivní domy 2014.

Centrum pasivního domu
Údolní 33
60200 Brno

tel.:777 479 144
e-mail:
web:www.pasivnidomy.cz

Česko se musí připravovat na změny ve stavebnictví. Od roku 2020 se budou muset všechny domy stavět s téměř nulovou spotřebou energie. A kdo jiný by k tomu měl víc co říct než specialisté na pasivní domy, kteří oblast energeticky úsporných staveb rozvíjí v mezinárodním měřítku několik desítek let?

Konference Pasivní domy 2014, kterou pořádají neziskové organizace Centrum pasivního domu a Inštitút pre energeticky pasívne domy, přivítá v Brně na přelomu října a listopadu nejvíc zahraničních přednášejících v historii. Hlavními tématy budou rekonstrukce do pasivního standardu, specifika projektování a realizace TZB v pasivních a nulových domech a konečně také velmi podstatná oblast spolupráce veřejného a soukromého sektoru v realizaci změn ve stavebnictví.

Účastníci konference budou moci porovnat návrhy a zkušenosti různých aktérů, včetně již probíhajících programů. Poprvé bude na české půdě prezentována úspěšná inovační strategie regionální vlády v Bruselu, která spojila odborníky, vzdělávací instituce, politiky i veřejnost v podpoře implementovat pasivní standard za závazný cíl stavebnictví od roku 2015. Program bude prezentovat samotný Grégoire Clerfayt, který se podílel na vytvoření ambiciózního programu bruselské regionální vlády, která z energeticky problematického regionu udělala lídra v oblasti šetrného stavebnictví.

Konference Pasivní domy 2014

Další zajímavé přednášky:

  • Diana Ürge-Vorsatz: Energy efficient buildings – an important opportunity to mitigate climate change (Energeticky efektivní budovy: významná příležitost k omezení klimatických změn)
  • Alexandra Troi: Energy efficiency of windows in historic buildings (Energetická efektivita oken v historických budovách)
  • Michal Hučík: Renovace bytového domu Gallašova, Brno
  • Rainer Pfluger: Latest progress in ventilation systems worldwide (Aktuální celosvětové trendy v oblasti větracích systémů)
  • Tomáš Vocílka: Netradiční řešení fotovoltaického ohřevu, ekonomika fotovoltaického ohřevu

Konferenci doplní i praktická Fóra expertů, které přináší zajímavou diskusi odborníků nad konkrétními projekty a návrhy. Fóra expertů se soustředí na ukázky nejlepší praxe a diskusi nad problémy při realizaci pasivních a nulových domů. Diskutovat se bude v paralelních setkáních o oknech a systémech TZB

Konference Pasivní domy 2014 se koná 31. října a 1. listopadu v Brně, v Kongresovém centru. Bližší informace o akci najdete na konference.pasivnidomy.cz, a pokud se přihlásíte do 15. září, získáte 25% slevu na registrační poplatek.

Mohlo by vás zajímat:

Pasivní dřevostavba Pasivní dřevostavba

Příklady pasivních domů realizovaných v roce 2014

 

Datum: 13.9.2014
Organizace: Centrum pasivního domuSdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcích 


 
 

Aktuální články na ESTAV.czKdy může stavební úřad nařídit odstranění stavby, terénních úprav nebo zařízení?Opuštěnou sklárnu u Teplic nahradí moderní průmyslový areálŽaluziový kastlík od Ytongu usnadní instalaci žaluziíUnikátní stroj na opravu silnic, frézuje a zároveň pokládá nový povrch